• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2018.
Prosinac
20

20 NOVIH STIPENDISTA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE

Bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs potpisao je ugovore s novih dvadeset stipendista Bjelovarsko-bilogorske županije. Tako se s novim stipendistima broj studenata kojima Bjelovarsko-bilogorska županija pomaže da lakše financijski podnesu troškove studiranja penje na devedeset i jedan trenutno u sustavu stipendiranja, dok je od 1996. godine do danas Županija stipendirala gotovo pet stotina studenata.
POTPISANI UGOVORI S NOVIM STIPENDISTIMA IZ BBŽ

Naime, Bjelovarsko-bilogorska županija svoje studente u vidu stipendije pomaže još od 1996. godine, izuzev akademske godine 2009/10., 2010/11., 2011/12., za vrijeme obnašanja dužnosti tadašnje županijske vlasti. Povratkom župana Bajsa na dužnost župana 2013. godine, stipendije se ponovno vraćaju kao mjera pomoći studentima, a visina mjesečne stipendije iznosi 1000,00 kuna i isplaćuje se 10 mjeseci u godini. Za tu namjenu u županijskom proračunu za 2019. godinu  planirano je 1.000.000,00 kuna.

           Prema Pravilniku o stipendijama stipendisti koji diplomiraju i zaposle se na području županije, te rade vremenski isto koliko su i primali stipendiju na području županije oslobođeni su povrata iste. Također, oslobođeni su i oni koji su jednu godinu prijavljeni na Zavodu za zapošljavanje  i u to vrijeme nisu uspjeli doći do radnog mjesta u našoj županiji.

          Napomenimo, stipendiranje studenata je samo jedna od mjera putem koje Bjelovarsko-bilogorska županija ulaže u obrazovanje. Naime, Bjelovarsko-bilogorska županija je u najvećoj energetskoj obnovi naših škola europskim projektima vrijednim 130 milijuna kuna, a nakon obnove ulaže i u opremanje škola.

          Također, tu su i drugi brojni projekti poput Centara izvrsnosti iz matematike, engleskog jezika, kemije i informatike, Asistenti u nastavi, Shema školskog voća, Prehrana učenika u riziku od siromaštva i drugi.

          Ulaganje u školstvo i obrazovanje među prioritetima je županijske vlasti, a u prilog tomu ide i činjenica o planiranoj gradnji nove Glazbene škole u Bjelovaru, pokretanju Centra kompetentnosti pri medicinskoj školi Bjelovar, ali i dovršetku školsko-sportskih dvorana u Velikoj Pisanici i Hercegovcu, te opremanje dječjih igrališta u sklopu naših škola.

„Zahvaljujem se Županiji. Ovo nam puno znači. Pomoć je to za troškove života izvan mjesta prebivališta. Hana studira farmaciju na Farmaceutsko-biokemijskom fakultetu u Zagrebu. Redovna je studentica četvrte godine . Moram ju pohvaliti jer je zaista savjesna.  U današnje vrijeme poprilično je teško financirati studente jer su redovni troškovi studiranja jako veliki“, rekla je Alenka Lujanac, majka studentice Hane.

„Student sam druge godine Fakulteta prometnih znanosti. Ova stipendija mi puno znači, novci su nama studentima itekako potrebni. Nakon fakulteta nadam se zaposlenju na području županije kako bih bio što bliže svome domu“, izjavio je prilikom dodjele stipendije student Andrej Rohlik iz Končanice.

„Studentica sam prve godine Ekonomskog fakulteta u Zagrebu. Dolazim iz Donje Kovačice. Ova stipendija mi puno znači jer imamo velike izdatke. Samo stanovanje u Zagrebu je jako skupo tako da mi stipendija itekako dobro dođe“, naglasila je studentica  Monika Pehaček.

„U proračunu za 2019.godinu osigurano je milijun kuna za ovu namjenu. Stipendije Županije iznose 1000 kuna kroz 10 mjeseci i kao takve najveće su na području županije. Prvenstveno je kriterij izvrsnost, znači ocjene koje naši studenti imaju na svojim fakultetima, a drugo je potreba za radnom snagom, za povratkom u županiju jer u konačnici jedini pravi uvjet nepovratka stipendija je povratak u županiju i rad  u županiji“, istaknuo je bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
POTPISANI UGOVORI S NOVIM STIPENDISTIMA IZ BBŽ
POTPISANI UGOVORI S NOVIM STIPENDISTIMA IZ BBŽ
POTPISANI UGOVORI S NOVIM STIPENDISTIMA IZ BBŽ
POTPISANI UGOVORI S NOVIM STIPENDISTIMA IZ BBŽ
POTPISANI UGOVORI S NOVIM STIPENDISTIMA IZ BBŽ
POTPISANI UGOVORI S NOVIM STIPENDISTIMA IZ BBŽ
POTPISANI UGOVORI S NOVIM STIPENDISTIMA IZ BBŽ
POTPISANI UGOVORI S NOVIM STIPENDISTIMA IZ BBŽ
POTPISANI UGOVORI S NOVIM STIPENDISTIMA IZ BBŽ
POTPISANI UGOVORI S NOVIM STIPENDISTIMA IZ BBŽ
POTPISANI UGOVORI S NOVIM STIPENDISTIMA IZ BBŽ
POTPISANI UGOVORI S NOVIM STIPENDISTIMA IZ BBŽ
POTPISANI UGOVORI S NOVIM STIPENDISTIMA IZ BBŽ
POTPISANI UGOVORI S NOVIM STIPENDISTIMA IZ BBŽ
POTPISANI UGOVORI S NOVIM STIPENDISTIMA IZ BBŽ
POTPISANI UGOVORI S NOVIM STIPENDISTIMA IZ BBŽ
POTPISANI UGOVORI S NOVIM STIPENDISTIMA IZ BBŽ
POTPISANI UGOVORI S NOVIM STIPENDISTIMA IZ BBŽ
POTPISANI UGOVORI S NOVIM STIPENDISTIMA IZ BBŽ
POTPISANI UGOVORI S NOVIM STIPENDISTIMA IZ BBŽ
POTPISANI UGOVORI S NOVIM STIPENDISTIMA IZ BBŽ
POTPISANI UGOVORI S NOVIM STIPENDISTIMA IZ BBŽ
POTPISANI UGOVORI S NOVIM STIPENDISTIMA IZ BBŽ
POTPISANI UGOVORI S NOVIM STIPENDISTIMA IZ BBŽ
POTPISANI UGOVORI S NOVIM STIPENDISTIMA IZ BBŽ
POTPISANI UGOVORI S NOVIM STIPENDISTIMA IZ BBŽ
POTPISANI UGOVORI S NOVIM STIPENDISTIMA IZ BBŽ
POTPISANI UGOVORI S NOVIM STIPENDISTIMA IZ BBŽ
POTPISANI UGOVORI S NOVIM STIPENDISTIMA IZ BBŽ
POTPISANI UGOVORI S NOVIM STIPENDISTIMA IZ BBŽ
POTPISANI UGOVORI S NOVIM STIPENDISTIMA IZ BBŽ
POTPISANI UGOVORI S NOVIM STIPENDISTIMA IZ BBŽ
POTPISANI UGOVORI S NOVIM STIPENDISTIMA IZ BBŽ
POTPISANI UGOVORI S NOVIM STIPENDISTIMA IZ BBŽ
POTPISANI UGOVORI S NOVIM STIPENDISTIMA IZ BBŽ
POTPISANI UGOVORI S NOVIM STIPENDISTIMA IZ BBŽ
POTPISANI UGOVORI S NOVIM STIPENDISTIMA IZ BBŽ
POTPISANI UGOVORI S NOVIM STIPENDISTIMA IZ BBŽ
POTPISANI UGOVORI S NOVIM STIPENDISTIMA IZ BBŽ
POTPISANI UGOVORI S NOVIM STIPENDISTIMA IZ BBŽ
POTPISANI UGOVORI S NOVIM STIPENDISTIMA IZ BBŽ
POTPISANI UGOVORI S NOVIM STIPENDISTIMA IZ BBŽ
POTPISANI UGOVORI S NOVIM STIPENDISTIMA IZ BBŽ
POTPISANI UGOVORI S NOVIM STIPENDISTIMA IZ BBŽ
POTPISANI UGOVORI S NOVIM STIPENDISTIMA IZ BBŽ
POTPISANI UGOVORI S NOVIM STIPENDISTIMA IZ BBŽ
POTPISANI UGOVORI S NOVIM STIPENDISTIMA IZ BBŽ
POTPISANI UGOVORI S NOVIM STIPENDISTIMA IZ BBŽ
POTPISANI UGOVORI S NOVIM STIPENDISTIMA IZ BBŽ
POTPISANI UGOVORI S NOVIM STIPENDISTIMA IZ BBŽ
POTPISANI UGOVORI S NOVIM STIPENDISTIMA IZ BBŽ
POTPISANI UGOVORI S NOVIM STIPENDISTIMA IZ BBŽ
POTPISANI UGOVORI S NOVIM STIPENDISTIMA IZ BBŽ
POTPISANI UGOVORI S NOVIM STIPENDISTIMA IZ BBŽ
POTPISANI UGOVORI S NOVIM STIPENDISTIMA IZ BBŽ
POTPISANI UGOVORI S NOVIM STIPENDISTIMA IZ BBŽ
POTPISANI UGOVORI S NOVIM STIPENDISTIMA IZ BBŽ
POTPISANI UGOVORI S NOVIM STIPENDISTIMA IZ BBŽ
POTPISANI UGOVORI S NOVIM STIPENDISTIMA IZ BBŽ
POTPISANI UGOVORI S NOVIM STIPENDISTIMA IZ BBŽ
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a