• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2013.
Prosinac
20

4. SJEDNICA ŽUPANIJSKE SKUPŠTINE BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE

Održana je četvrta, ujedno i posljednja ovogodišnja sjednica Županijske skupštine. Na sjednici je sa 28 glasova „za“ izglasan Proračun za 2014. godinu u iznosu od 126 milijuna kuna. Proračun za 2014. godinu za 18 milijuna kuna je manji od ovogodišnjeg.

Između ostalog, na sjednici je donijeta i Odluka o osnivanju Centara izvrsnosti u Bjelovarsko- bilogorskoj županiji. Ovi centri će biti osnovani u okviru srednjih škola  sa svrhom dodatnog obrazovanja naprednih i nadarenih učenika. Skupština je donijela i Odluku o stipendiranju studenata. U siječnju će biti raspisani natječaji za dodjelu stipendija.  Župa Damir Bajs je rekao da će stipendije biti isplaćivane za deset mjeseci u godinu i bit će namijenjene deficitarnim zanimanjima za kojima postoji potreba u našoj županiji.
Na sjednici  je izglasan i program „Snaga meda i mlijeka“ kojim će se mliječni proizvodi i mlijeko  proizvedeni na obiteljskim poljoprivrednim gospodarstvima u našoj županiji  isporučivati u bolnice i škole.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a