• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2018.
Kolovoz
24

BBŽ DRUGA U HRVATSKOJ PO PROJEKTIMA ENERGETSKE OBNOVE I KORIŠTENJU EU NATJEČAJA FONDA ZA ZAŠTITU OKOLIŠA I ENERGETSKU UČINKOVITOST

U radnom posjetu Bjelovarsko-bilogorskoj županiji boravio je direktor Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost Dubravko Ponoš koji je u pratnji župana Damira Bajsa obišao radove na energetskoj obnovi Područne škole u Predavcu te potpisao Ugovor o dodjeli sredstava Općoj bolnici Bjelovar vezan uz energetsku obnovu zgrade bolnice.
POSJET DIREKTORA FONDA ZA ZAŠTITU OKOLIŠA I ENERGETSKU UČINKOVITOST BBŽ

Bjelovarsko-bilogorska županija zajedno sa svojim ustanovama trenutno je u realizaciji projekata, točnije građevinskih radova, na 11 školskih zgrada ukupne vrijednosti od 27 milijuna kuna. Jedna od njih je i Područna škola u Predavcu, točnije energetska obnova kompletne školske zgrade, od temelja do krova, vrijedna 1.252.642,69 kuna, a radovi podrazumijevaju

- Izmjenu krovišta
-  Toplinsku zaštitu krova iznad grijanog prostora
- Toplinsku zaštita vanjskog zida
- Toplinsku zaštita stropa prema negrijanom prostoru
- Zamjenu vanjske stolarije
- Ugradnju novog visokoučinkovitog sustava grijanja
- Postavljanje led rasvjete
-  Izmjenu podova i vrata

           Značit će to bolje uvjete rada za 54 učenika u Područnoj školi u Predavcu i njihove učitelje.

  No tu ne staju ulaganja u školstvo na području Općine Rovišće, jer na novom natječaju Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost prihvaćeni su projekti za još dvije škole i to Matičnu školu u Rovišću s pripadajućom školsko-sportskom dvoranom - projekt vrijedan 15,2 milijuna kuna i Područnu školu u Kravljevcu - projekt vrijedan 830 tisuća kuna.

Time se ulaganja u školstvo na području Općine Rovišće penju na preko 17 milijuna kuna, a njihovom realizacijom će se ostvariti cilj kompletno obnovljenih i opremljenih, ne samo matičnih već i područnih škola, i samim time našoj djeci, učenicima, učiteljima i nastavnicima omogućiti uvjeti rada i školovanja primjerni vremenu u kojemu živimo – vremenu 21. stoljeća.

 

USKORO KREĆE OBNOVA ZGRADE BOLNICE U KOJOJ SE NALAZE GINEKOLOGIJA, DISPANZER ZA ŽENE, AMBULANTE TE STOMATOLOGIJA


Direktor Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost Dubravko Ponoš, uz prisustvo bjelovarsko-bilogorskog župana Damira Bajsa, potpisao je ugovor s ravnateljem Opće bolnice Bjelovar dr. Alijem Allouchom Ugovor o sufinanciranju energetske obnove zgrade bolnice u kojoj se nalaze Ginekologija, ambulante Opće medicine, Dispanzer za žene i popratni odjeli, kao i zgrada Stomatologije – projekt vrijedan 8,2 milijuna kuna za koji je osigurano sufinanciranje od strane Fonda temeljem europskih sredstava od 5 milijuna kuna.

Druga je to po vrijednosti investicija u Opću bolnicu Bjelovar, nakon gradnje nove zgrade bolnice, a koja će doprinijeti podizanju standarda u zdravstvu kako za zaposlenike bolnice, tako i za pacijente.

Obnova navedenih zgrada podrazumijeva kompletnu energetsku obnovu koja između ostalog donosi izmjenu stolarije, postavljanje nove termo ovojnice/fasade i izmjenu krovišta.

Tako se slobodno može reći kako su pred Općom bolnicom Bjelovar velike građevinske investicije koje ne samo da će promijeniti vizure bolnice, već osigurati novi standard i uvjete liječenja prilagođene vremenu u kojemu živimo.

No, da se ne brine samo o ulaganju u prostorne uvjete već i o ulaganju u zdravstveni kadar dokazuje i mjera Bjelovarsko-bilogorske županije namijenjena ostanku i privlačenju liječnika u naš kraj. Sveobuhvatna je to mjera jedina takva u Republici Hrvatskoj kojoj su potporu dali i javnost i struka, a sve to zajedno trebalo bi omogućiti našim građanima standard u zdravstvu koji i zaslužuju.


U NOVOM NATJEČAJU FONDA BJELOVARSKO-BILOGORSKOJ ŽUPANIJI DO SADA ODOBRENO 26 PROJEKATA VRIJEDNIH 90 MILIJUNA KUNA

Posebno treba istaknuti kako je na posljednjem natječaju Fonda za zaštiti okoliša i energetsku učinkovitost Bjelovarsko-bilogorska županija bila izuzetno uspješna, ne samo u kandidiranju projekata, kao druga županija u Hrvatskoj, već i po odobrenju istih. Naime, u ovom trenutku Bjelovarsko-bilogorskoj županiji i njenim ustanovama odobreno je 25 projekata u školstvu i 1 projekt energetske obnove u zdravstvu ukupno vrijedni gotovo 90 milijuna kuna.

Samim time u narednom periodu naša županija postaje jedno veliko gradilište jer  praktički neće biti niti jedne općine niti grada u kojemu Bjelovarsko-bilogorska županija neće voditi investicije energetske obnove uspješno koristeći europska sredstva.


„Veseli me što je za manje od godinu dana Opća bolnica Bjelovar potpisala drugi ugovor za korištenje sredstava iz EU fondova za projekte koji će doprinijeti poboljšanju rada našoj ustanovi tako da uskoro očekujemo veliko gradilište u krugu naše bolnice. Dok vlada negativna percepcije o zdravstvenom sustavu, naša Županija na čelu sa županom ulaže velike napore i sredstava za razvoj naše bolnice. Najveći projekt nam je gradnja nove zgrade Opće bolnice Bjelovar, ali ne treba zanemariti i ovaj projekt za koji danas potpisujemo ugovor, jer zaista s njegovom realizacijom podižemo standard zdravstvenih usluga u našoj bolnici“, naglasio je prilikom potpisivanja ugovora ravnatelj OB Bjelovar dr. Ali Allouch.

„Izuzetna mi je čast biti ovdje u Bjelovaru gdje krećemo s obnovom dijela objekta Doma zdravlja Bjelovarsko-bilogorske županije koje Dom zdravlja koristi u Bjelovaru zajedno sa Općom bolnicom Bjelovar. Zahvaljujem se gospodinu županu, zahvaljujem se općoj bolnici preko koje je to išlo i zahvaljujem se direktoru Fonda za taj projekt koji će upravo krenuti“, naglasila je Ljubica Čaić ravnateljica Doma zdravlja BBŽ.

„ Kada govorimo o financijskom dijelu, to je zapravo najizdašniji natječaj koji ide preko Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost prema županijama, gradovima i općinama, odnosno prema našim školama i našim zdravstvenim ustanovama koje to u konačnici koriste. Prema podacima Fonda, mi smo 2. županija u Hrvatskoj po povlačenju sredstava Fondova za energetsku učinkovitost. Puno projekata je pripremljeno i ja ću zahvaliti ravnateljima u ukupnosti, dakle govorimo o našim partnerima ovdje, ljudima iz Regionalno razvojne agencije i svojim suradnicima iz Županije koji su sve to napravili. Naime, u posljednjem natječaju Fonda nam je odobreno 25 projekata u školstvu i jedan projekt u zdravstvu – vrijedni 90 milijuna kuna. Kada tome pribrojimo prošli natječaj i investicije vrijedne gotovo 30 milijuna kuna zapravo govorimo o 37 projekata. Dakle, riječ je o jednoj od najvećih obnova u povijesti ove županije, ali moram reći i investicija u Hrvatskoj. Kada govorimo o tome ja ću reći da smo druga županija u Hrvatskoj po povlačenju sredstava iz Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost, a to onda govori da naš građevinski sektor je aktivan i ja vjerujem da ćemo potpisom ovog ugovora krenuti prema izradi natječaja“, naglasio je župan Bajs prilikom potpisivanja ugovora za obnovu bjelovarske bolnice i stomatologije.

„Vrlo često sam ovdje u Bjelovaru i razlozi tome su što vi znate pripremiti projekt i znate ga odgovarajuće prijaviti i u konačnici dobiti sredstva. Nama je pravo zadovoljstvo raditi s takvima, jer kada nam dolaze papiri bilo koje vrste iz Bjelovarsko-bilogorske županije onda je to lakši dio posla, onda to nisu komplikacije, tu nema nervoze i onda je to gotovo uvijek sa visokom preciznošću siguran odgovor da vaš projekt prolazi. Ovo je samo jedan korak i vjerujem da će ih biti još. Često dolazim ovdje, ali razlozi su takvi, vi ste vrlo aktivna županija , vi ste zaista 2. po količini projekata  i financijski po broju projekta. Vi ste vrlo bistra, vrlo ambiciozna županija i siguran sam da ćete takvi i ostati i ubuduće. Bit će mi zadovoljstvo doći i ubuduće i veselim se svakom novom projektu“, istaknuo je direktor Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost Dubravko Ponoš.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
POSJET DIREKTORA FONDA ZA ZAŠTITU OKOLIŠA I ENERGETSKU UČINKOVITOST BBŽ
POSJET DIREKTORA FONDA ZA ZAŠTITU OKOLIŠA I ENERGETSKU UČINKOVITOST BBŽ
POSJET DIREKTORA FONDA ZA ZAŠTITU OKOLIŠA I ENERGETSKU UČINKOVITOST BBŽ
POSJET DIREKTORA FONDA ZA ZAŠTITU OKOLIŠA I ENERGETSKU UČINKOVITOST BBŽ
POSJET DIREKTORA FONDA ZA ZAŠTITU OKOLIŠA I ENERGETSKU UČINKOVITOST BBŽ
POSJET DIREKTORA FONDA ZA ZAŠTITU OKOLIŠA I ENERGETSKU UČINKOVITOST BBŽ
POSJET DIREKTORA FONDA ZA ZAŠTITU OKOLIŠA I ENERGETSKU UČINKOVITOST BBŽ
POSJET DIREKTORA FONDA ZA ZAŠTITU OKOLIŠA I ENERGETSKU UČINKOVITOST BBŽ
POSJET DIREKTORA FONDA ZA ZAŠTITU OKOLIŠA I ENERGETSKU UČINKOVITOST BBŽ
POSJET DIREKTORA FONDA ZA ZAŠTITU OKOLIŠA I ENERGETSKU UČINKOVITOST BBŽ
POSJET DIREKTORA FONDA ZA ZAŠTITU OKOLIŠA I ENERGETSKU UČINKOVITOST BBŽ
POSJET DIREKTORA FONDA ZA ZAŠTITU OKOLIŠA I ENERGETSKU UČINKOVITOST BBŽ
POSJET DIREKTORA FONDA ZA ZAŠTITU OKOLIŠA I ENERGETSKU UČINKOVITOST BBŽ
POSJET DIREKTORA FONDA ZA ZAŠTITU OKOLIŠA I ENERGETSKU UČINKOVITOST BBŽ
POSJET DIREKTORA FONDA ZA ZAŠTITU OKOLIŠA I ENERGETSKU UČINKOVITOST BBŽ
POSJET DIREKTORA FONDA ZA ZAŠTITU OKOLIŠA I ENERGETSKU UČINKOVITOST BBŽ
POSJET DIREKTORA FONDA ZA ZAŠTITU OKOLIŠA I ENERGETSKU UČINKOVITOST BBŽ
POSJET DIREKTORA FONDA ZA ZAŠTITU OKOLIŠA I ENERGETSKU UČINKOVITOST BBŽ
POSJET DIREKTORA FONDA ZA ZAŠTITU OKOLIŠA I ENERGETSKU UČINKOVITOST BBŽ
POSJET DIREKTORA FONDA ZA ZAŠTITU OKOLIŠA I ENERGETSKU UČINKOVITOST BBŽ
POSJET DIREKTORA FONDA ZA ZAŠTITU OKOLIŠA I ENERGETSKU UČINKOVITOST BBŽ
POSJET DIREKTORA FONDA ZA ZAŠTITU OKOLIŠA I ENERGETSKU UČINKOVITOST BBŽ
POSJET DIREKTORA FONDA ZA ZAŠTITU OKOLIŠA I ENERGETSKU UČINKOVITOST BBŽ
POSJET DIREKTORA FONDA ZA ZAŠTITU OKOLIŠA I ENERGETSKU UČINKOVITOST BBŽ
POSJET DIREKTORA FONDA ZA ZAŠTITU OKOLIŠA I ENERGETSKU UČINKOVITOST BBŽ
POSJET DIREKTORA FONDA ZA ZAŠTITU OKOLIŠA I ENERGETSKU UČINKOVITOST BBŽ
POSJET DIREKTORA FONDA ZA ZAŠTITU OKOLIŠA I ENERGETSKU UČINKOVITOST BBŽ
POSJET DIREKTORA FONDA ZA ZAŠTITU OKOLIŠA I ENERGETSKU UČINKOVITOST BBŽ
POSJET DIREKTORA FONDA ZA ZAŠTITU OKOLIŠA I ENERGETSKU UČINKOVITOST BBŽ
POSJET DIREKTORA FONDA ZA ZAŠTITU OKOLIŠA I ENERGETSKU UČINKOVITOST BBŽ
POSJET DIREKTORA FONDA ZA ZAŠTITU OKOLIŠA I ENERGETSKU UČINKOVITOST BBŽ
POSJET DIREKTORA FONDA ZA ZAŠTITU OKOLIŠA I ENERGETSKU UČINKOVITOST BBŽ
POSJET DIREKTORA FONDA ZA ZAŠTITU OKOLIŠA I ENERGETSKU UČINKOVITOST BBŽ
POSJET DIREKTORA FONDA ZA ZAŠTITU OKOLIŠA I ENERGETSKU UČINKOVITOST BBŽ
POSJET DIREKTORA FONDA ZA ZAŠTITU OKOLIŠA I ENERGETSKU UČINKOVITOST BBŽ
POSJET DIREKTORA FONDA ZA ZAŠTITU OKOLIŠA I ENERGETSKU UČINKOVITOST BBŽ
POSJET DIREKTORA FONDA ZA ZAŠTITU OKOLIŠA I ENERGETSKU UČINKOVITOST BBŽ
POSJET DIREKTORA FONDA ZA ZAŠTITU OKOLIŠA I ENERGETSKU UČINKOVITOST BBŽ
POSJET DIREKTORA FONDA ZA ZAŠTITU OKOLIŠA I ENERGETSKU UČINKOVITOST BBŽ
POSJET DIREKTORA FONDA ZA ZAŠTITU OKOLIŠA I ENERGETSKU UČINKOVITOST BBŽ
POSJET DIREKTORA FONDA ZA ZAŠTITU OKOLIŠA I ENERGETSKU UČINKOVITOST BBŽ
POSJET DIREKTORA FONDA ZA ZAŠTITU OKOLIŠA I ENERGETSKU UČINKOVITOST BBŽ
POSJET DIREKTORA FONDA ZA ZAŠTITU OKOLIŠA I ENERGETSKU UČINKOVITOST BBŽ
POSJET DIREKTORA FONDA ZA ZAŠTITU OKOLIŠA I ENERGETSKU UČINKOVITOST BBŽ
POSJET DIREKTORA FONDA ZA ZAŠTITU OKOLIŠA I ENERGETSKU UČINKOVITOST BBŽ
POSJET DIREKTORA FONDA ZA ZAŠTITU OKOLIŠA I ENERGETSKU UČINKOVITOST BBŽ
POSJET DIREKTORA FONDA ZA ZAŠTITU OKOLIŠA I ENERGETSKU UČINKOVITOST BBŽ
POSJET DIREKTORA FONDA ZA ZAŠTITU OKOLIŠA I ENERGETSKU UČINKOVITOST BBŽ
POSJET DIREKTORA FONDA ZA ZAŠTITU OKOLIŠA I ENERGETSKU UČINKOVITOST BBŽ
POSJET DIREKTORA FONDA ZA ZAŠTITU OKOLIŠA I ENERGETSKU UČINKOVITOST BBŽ
POSJET DIREKTORA FONDA ZA ZAŠTITU OKOLIŠA I ENERGETSKU UČINKOVITOST BBŽ
POSJET DIREKTORA FONDA ZA ZAŠTITU OKOLIŠA I ENERGETSKU UČINKOVITOST BBŽ
POSJET DIREKTORA FONDA ZA ZAŠTITU OKOLIŠA I ENERGETSKU UČINKOVITOST BBŽ
POSJET DIREKTORA FONDA ZA ZAŠTITU OKOLIŠA I ENERGETSKU UČINKOVITOST BBŽ
POSJET DIREKTORA FONDA ZA ZAŠTITU OKOLIŠA I ENERGETSKU UČINKOVITOST BBŽ
POSJET DIREKTORA FONDA ZA ZAŠTITU OKOLIŠA I ENERGETSKU UČINKOVITOST BBŽ
POSJET DIREKTORA FONDA ZA ZAŠTITU OKOLIŠA I ENERGETSKU UČINKOVITOST BBŽ
POSJET DIREKTORA FONDA ZA ZAŠTITU OKOLIŠA I ENERGETSKU UČINKOVITOST BBŽ
POSJET DIREKTORA FONDA ZA ZAŠTITU OKOLIŠA I ENERGETSKU UČINKOVITOST BBŽ
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a