• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2020.
Studeni
11

BJELOVARSKO-BILOGORSKA ŽUPANIJA NA VRHU PO IZDVAJANJIMA ZA UMIROVLJENIČKU POPULACIJU

Tijekom posjeta općini Sirač župan Damir Bajs i zamjenik predsjednika Matice umirovljenika općine Sirač Ivan Koler potpisali su Ugovor o dodjeli sredstava Bjelovarsko-bilogorske županije Matici umirovljenika općine Sirač vezan uz ovogodišnji Javni poziv za programe i projekte umirovljeničkih udruga.
Potpis ugovora s Maticom umirovljenika Općine Sirač

Iako je Bjelovarsko-bilogorska županija uslijed pandemije koronavirusa napravila uštede u pojedinim segmentima izdvajanja za umirovljeničku populaciju sredstva se nisu smanjivala i ove godine u proračunu je osigurano 1,2 milijuna kuna. Riječ je o najvećem izdvajanju za umirovljeničku populaciju od bilo koje druge županije u Hrvatskoj, a Bjelovarsko-bilogorska županija radi to s jasnim ciljem, jer u našoj županiji živi veliki broj osoba treće životne dobi.
Matica umirovljenika općine Sirač  javila se na županijski Javni poziv s projektom „Unapređenje kvalitete života osoba starije životne dobi“ i ostvarila financijsku potporu od 19.500,00  kuna.
„Suradnja s našom Maticom umirovljenika traje dugi niz godina. Aktivni su i uspješni u aktivnostima koje provode. Imam samo riječi hvale za njih. Zahvaljujem županu što potiče i podržava rad naših umirovljenika“, rekao je Igor Supan, zamjenik načelnika Općine Sirač.
„Mi već godinama od Županije dobivamo financijsku potporu koja nam dobro dođe za naš rad. Riječ je uglavnom o sportskim i kulturnim druženjima. Imamo oko 300 članova. Također, svake godine darivamo poklonima naše članove starije od 80 godina“, izjavio je Ivan Koler, zamjenik predsjednika Matice umirovljenika Općine Sirač.
„Prije 7 godina Bjelovarsko-bilogorska županija je za sve umirovljeničke udruge izdvajala 17 tisuća kuna. U 2020. mi smo Županija koja je prva po apsolutnim izdvajanjima za umirovljeničke udruge i potpore umirovljenicima za koje je ove godine osigurano 1.2 milijuna kuna. Osim samih aktivnosti i projekata koje umirovljeničke udruge provode, jako je važno i pitanje inkluzije, odnosno uključenosti jer sve to pridonosi poboljšanju kvalitete života“, naglasio je prilikom potpisa ugovora župan Damir Bajs.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Potpis ugovora s Maticom umirovljenika Općine Sirač
Potpis ugovora s Maticom umirovljenika Općine Sirač
Potpis ugovora s Maticom umirovljenika Općine Sirač
Potpis ugovora s Maticom umirovljenika Općine Sirač
Potpis ugovora s Maticom umirovljenika Općine Sirač
Potpis ugovora s Maticom umirovljenika Općine Sirač
Potpis ugovora s Maticom umirovljenika Općine Sirač
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a