• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2018.
Prosinac
28

BJELOVARSKO-BILOGORSKA ŽUPANIJA NASTAVLJA S POTPORAMA ZA RAZVOJ LOVSTVA

Bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs potpisao je ugovore s Lovačkim savezom BBŽ i 43 lovačke udruge s područja Bjelovarsko-bilogorske županije koji su ostvarili županijsku potporu za razvoj i unapređenje lovstva u ukupnom iznosu od 1.332.754,96 kuna.
POTPIS UGOVORA ZA ŽUPANIJSKE MJERE ZA RAZVOJ LOVSTVA

Na županijski Javni poziv za dodjelu subvencija mogli su se javiti lovozakupnici koji su zaključili ugovor s Bjelovarsko-bilogorskom županijom i to na 12 mjera. Sve te mjere ugovorene su upravo s našim lovcima, jer oni najbolje znaju u što je potrebno ulagati kako bi se lovišta diljem Bjelovarsko-bilogorske županije na najbolji mogući način održavala, a samim time i unapređivala. 

               
Ove godine Bjelovarsko-bilogorska županija odobrila je do sada najveći broj zahtjeva, njih 148, a osigurana sredstva po tim zahtjevima za 300 tisuća kuna veća su u odnosu na godinu ranije. U konačnici na kunu onoga što lovci daju kao zakupninu, Bjelovarsko-bilogorska županija vraća dva i pol puta više novca svojim lovačkim udrugama, a njihova je jedina obaveza voditi brigu o lovištu pažnjom dobrog domaćina.

Dodjelom subvencija, našim lovačkim udrugama želi se dati dodatan vjetar u leđa, a samim time doprinijeti i razvoju lovnog turizma. Naime, Bjelovarsko-bilogorska županija bogata je lovištima u sklopu kojih je 43 zajednička lovišta kojim gospodare lovačke udruge isključivo s našeg područja. Stav Županije, odnosno njenog čelnog čovjeka župana Damira Bajsa, je kako domaći ljudi najbolje gospodare lovištima na svojem području. Zalaganje i trud na tom putu najbolje se dokazao kada se Bjelovarsko-bilogorska županija izborila da sve njene lovačke udruge ponovno dobiju u zakup svoja lovišta na vremenski period od deset godina.

Ako tome dodamo činjenicu kako su lovišta na području Bjelovarsko-bilogorske županije jedna od najbogatijih i najljepših u Republici Hrvatskoj, jasno je zašto se lovstvo želi unaprijediti kao značajan dio gospodarstva, ali i turizma u županiji.

„Sve ono što su naše lovačke udruge i Savez napravili pokazuje da imamo jedna od najboljih lovišta u cijeloj Hrvatskoj. Gospodarenje lovištima je jedno od ključnih elemenata za takvo što  i Županija kroz niz mjera podupire lovce našeg područja. Lovišta u našoj županiji su isključivo u lovnim udrugama koje čine lovci  našeg područja.  Mislim da je to put uspjeha, očuvanje tradicije, a i garancija za budućnost, rekao je bjelovarsko- bilogorski župan Damir Bajs.
„Mnoge udruge bi teško preživjele da nema subvencija, pogotovo oko onog problema koji smo imali tijekom ove godine, a to je nalet vozila na divljač, odnosno, štete na vozilima od divljači. Mnoge naše udruge su ponovno produljile ugovore s osiguravajućim kućama koje su imale i prije. Vjerujem da će od 1.1. ipak ostati ista vrijednost police, 1.67 kuna po hektaru. Imamo i drugih problema, a jedan od njih je afrička svinjska kuga, koja nažalost gdje se pojavi ne ostavlja iza sebe ništa, ali i naša Vlada i naše resorno ministarstvo poduzimaju korake“, istaknuo je predsjednik Lovačkog saveza BBŽ Miroslav Čačija.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
POTPIS UGOVORA ZA ŽUPANIJSKE MJERE ZA RAZVOJ LOVSTVA
POTPIS UGOVORA ZA ŽUPANIJSKE MJERE ZA RAZVOJ LOVSTVA
POTPIS UGOVORA ZA ŽUPANIJSKE MJERE ZA RAZVOJ LOVSTVA
POTPIS UGOVORA ZA ŽUPANIJSKE MJERE ZA RAZVOJ LOVSTVA
POTPIS UGOVORA ZA ŽUPANIJSKE MJERE ZA RAZVOJ LOVSTVA
POTPIS UGOVORA ZA ŽUPANIJSKE MJERE ZA RAZVOJ LOVSTVA
POTPIS UGOVORA ZA ŽUPANIJSKE MJERE ZA RAZVOJ LOVSTVA
POTPIS UGOVORA ZA ŽUPANIJSKE MJERE ZA RAZVOJ LOVSTVA
POTPIS UGOVORA ZA ŽUPANIJSKE MJERE ZA RAZVOJ LOVSTVA
POTPIS UGOVORA ZA ŽUPANIJSKE MJERE ZA RAZVOJ LOVSTVA
POTPIS UGOVORA ZA ŽUPANIJSKE MJERE ZA RAZVOJ LOVSTVA
POTPIS UGOVORA ZA ŽUPANIJSKE MJERE ZA RAZVOJ LOVSTVA
POTPIS UGOVORA ZA ŽUPANIJSKE MJERE ZA RAZVOJ LOVSTVA
POTPIS UGOVORA ZA ŽUPANIJSKE MJERE ZA RAZVOJ LOVSTVA
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a