• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2021.
Travanj
24

BJELOVARSKO-BILOGORSKA ŽUPANIJA NASTAVLJA USPJEŠAN NIZ OBNOVA ŠKOLA – ZAVRŠENI RADOVI NA ŠKOLI I DVORANI U IVANSKOJ

Bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs, u pratnji ravnateljice OŠ Ivanska Sunčice Đuričić-Kocijan i načelnika Općine Ivanska Željka Mavrina, obišao je obnovljenu Osnovu školu Ivanska i pripadajuću školsko-sportsku dvoranu
Obilazak obnovljene Osnove škole Ivanska i pripadajuće školsko-sportske dvorane

Riječ je o europskim projektima u koje je uloženo 9 milijuna kuna, a uz obnovu Osnovne škole Ivanska u našoj županiji završeno je 35 školskih objekata, a na još desetak radovi su u tijeku ili su pri kraju.

Bjelovarsko-bilogorska županija osigurala je sredstva i za druge potrebne radove koji nisu bili uključeni u energetsku obnovu u iznosu od milijun kuna, a školu koja je građena pedesetih i šezdesetih godina prošlog stoljeća, opremit će novim namještajem vrijednim 175 tisuća kuna.

„Ostvario se cilj da svi učenici mogu pohađati jednosmjensku nastavu, a u sklopu obnove škole uređene su i četiri nove učionice, dva uredska prostora za pedagoga i defektologa, novi prostor za domara, arhiva, te prostor za učenike koji ne idu na izbornu nastavu. Obnovljena je i školsko sportska dvorana, što će sve utjecati na kvalitetu nastave koja je podignuta na višu razinu. Spomenutim radovima najviše su se razveselili učenici i njihovi roditelji“, rekla je ravnateljica Osnovne škole Ivanska Sunčica Đuričić-Kocijan.

Uz temeljitu obnovu škole i dvorane Bjelovarsko-bilogorska županija u suradnji s Općinom Ivanska kreće u još jedan projekt, a riječ je o izgradnji interne prometnice s okretištem školskih autobusa i parkiralištem.

„Zahvaljujem županu Bajsu i svim djelatnicima Županije na svim ulaganjima na području naše općine. Obnova škole i dvorane jedan je od najvećih projekata koji je napravljen. Kada opremimo cijelu školu, stvorit će se uvjeti da se nastava održava u jednoj smjeni. Kreće i projekt koji je izradila općina, a Županija prihvatila i kandidirala i za njega smo dobili 150 tisuća kuna. Sama investicija je vrijedna milijun i pol kuna. Riječ je o izgradnji prometnice s okretištem školskih autobusa i parkiralištem kako bi se riješilo pitanje sigurnosti djece kod njihovog dolaska i odlaska iz škole“ naglasio je načelnik Željko Mavrin.

„Ukupna vrijednost radova otprilike je jednako raspoređena na obnovu škole i dvorane, a tih devet milijuna kuna jedan je od većih iznosa, kada govorimo o obnovama škola na području županije. Osim energetske obnove, ovih dana trebao bi doći i namještaj za opremanje škole, koji nije dio energetske obnove. No, tu nije kraj ulaganjima. Jedna od najvažnijih stvari je i pitanje okretišta školskog autobusa. Ovom investicijom od milijun i pol kuna, gdje smo 10% dobili od Ministarstva regionalnog razvoja, i s već ishođenom građevinskom dozvolom možemo ići u raspisivanje natječaja i riješiti taj dio problema. Moram reći da ni tu ne bi trebao biti kraj, jer ići će se i u uređenje okoliša i na kraju temeljitu obnova vanjskog igrališta. Gledajući završene radove i ulaganja, napravili smo tri četvrtine planiranog“ zaključio je župan Damir Bajs.

Župan Bajs sa suradnicima posjetio je i Područnu školu u Narti i tom prilikom najavio novi program Bjelovarsko-bilogorske županije, a riječ je o programu „Izgradnja školskih igrališta“. Upravo jedno takvo gradit će se u sklopu područne škole u Narti, ali i u nizu drugih škola na području Bjelovarsko-bilogorske županije kako bi naši učenici imali uređena školska igrališta u sklopu svojih škola.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Obilazak obnovljene Osnove škole Ivanska i pripadajuće školsko-sportske dvorane
Obilazak obnovljene Osnove škole Ivanska i pripadajuće školsko-sportske dvorane
Obilazak obnovljene Osnove škole Ivanska i pripadajuće školsko-sportske dvorane
Obilazak obnovljene Osnove škole Ivanska i pripadajuće školsko-sportske dvorane
Obilazak obnovljene Osnove škole Ivanska i pripadajuće školsko-sportske dvorane
Obilazak obnovljene Osnove škole Ivanska i pripadajuće školsko-sportske dvorane
Obilazak obnovljene Osnove škole Ivanska i pripadajuće školsko-sportske dvorane
Obilazak obnovljene Osnove škole Ivanska i pripadajuće školsko-sportske dvorane
Obilazak obnovljene Osnove škole Ivanska i pripadajuće školsko-sportske dvorane
Obilazak obnovljene Osnove škole Ivanska i pripadajuće školsko-sportske dvorane
Obilazak obnovljene Osnove škole Ivanska i pripadajuće školsko-sportske dvorane
Obilazak obnovljene Osnove škole Ivanska i pripadajuće školsko-sportske dvorane
Obilazak obnovljene Osnove škole Ivanska i pripadajuće školsko-sportske dvorane
Obilazak obnovljene Osnove škole Ivanska i pripadajuće školsko-sportske dvorane
Obilazak obnovljene Osnove škole Ivanska i pripadajuće školsko-sportske dvorane
Obilazak obnovljene Osnove škole Ivanska i pripadajuće školsko-sportske dvorane
Obilazak obnovljene Osnove škole Ivanska i pripadajuće školsko-sportske dvorane
Obilazak obnovljene Osnove škole Ivanska i pripadajuće školsko-sportske dvorane
Obilazak obnovljene Osnove škole Ivanska i pripadajuće školsko-sportske dvorane
Obilazak obnovljene Osnove škole Ivanska i pripadajuće školsko-sportske dvorane
Obilazak obnovljene Osnove škole Ivanska i pripadajuće školsko-sportske dvorane
Obilazak obnovljene Osnove škole Ivanska i pripadajuće školsko-sportske dvorane
Obilazak obnovljene Osnove škole Ivanska i pripadajuće školsko-sportske dvorane
Obilazak obnovljene Osnove škole Ivanska i pripadajuće školsko-sportske dvorane
Obilazak obnovljene Osnove škole Ivanska i pripadajuće školsko-sportske dvorane
Obilazak obnovljene Osnove škole Ivanska i pripadajuće školsko-sportske dvorane
Obilazak obnovljene Osnove škole Ivanska i pripadajuće školsko-sportske dvorane
Obilazak obnovljene Osnove škole Ivanska i pripadajuće školsko-sportske dvorane
Obilazak obnovljene Osnove škole Ivanska i pripadajuće školsko-sportske dvorane
Obilazak obnovljene Osnove škole Ivanska i pripadajuće školsko-sportske dvorane
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a