• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2020.
Prosinac
18

BJELOVARSKO-BILOGORSKA ŽUPANIJA OSIGURALA FINANCIJSKU POTPORU I ZA UDRUGU UMIROVLJENIKA ROVIŠĆE, UDRUGU UMIROVLJENIKA PREDAVAC, MATICU UMIROVLJENIKA OPĆINE KONČANICA I UDRUGU UMIROVLJENIKA OPĆINE DEŽANOVAC

Zamjenica župana Bojana Hribljan potpisala je ugovore o dodjeli sredstava Bjelovarsko-bilogorske županije Udruzi umirovljenika Rovišće, Udruzi umirovljenika Predavac, Matici umirovljenika općine Končanica te Udruzi umirovljenika općine Dežanovac vezane uz ovogodišnji Javni poziv za programe i projekte umirovljeničkih udruga
Potpis ugovora umirovljeničke udruge Rovišće, Predavac, Končanica, Dežanovac

Udruga umirovljenika Rovišće na navedeni je Javni poziv prijavila projekt pod nazivom „Rekreacijom, edukacijom i druženjem do zdravlja“ za koji će Bjelovarsko-bilogorska županija osigurati sredstva u iznosu od 19.500 kuna.

Udruga umirovljenika Predavac prijavila je projekt „Zajedničko druženje i izleti“ i ostvarila potporu Bjelovarsko-bilogorske županije u iznosu od 10.000 kuna.

Matica umirovljenika općine Končanica na županijski Javni poziv za programe i projekte umirovljeničkih udruga prijavila je projekt „Aktivni u trećoj životnoj dobi“ za koji će im Bjelovarsko-bilogorska županija dodijeliti sredstva u iznosu od 19.500 kuna.

Udruga umirovljenika općine Dežanovac prijavila je projekt pod nazivom „Zlatne godine“ za koji će ostvariti financijsku potporu Bjelovarsko-bilogorske županije u iznosu od 19.500 kuna.

Posljednjih osam godina umirovljeničke udruge prijavljuju svoje projekte na županijski Javni poziv za programe i projekte umirovljeničkih udruga, a programi i projekti su raznovrsni i tiču se socijalnih potreba, zdravstvene skrbi, programa koji se odnose na društveni dio, natjecanja, druženja te dodatnog obrazovanja građana starije životne dobi.

Treba naglasiti da je Bjelovarsko-bilogorska županija od 2013. godine zauzela stav da je populaciji treće životne dobi, koja čini veliki dio stanovništva u našoj županiji, potrebna osobita potpora i pomoć.

Do tada je Županija izdvajala 17.500 kuna godišnje za sve udruge umirovljenika na području županije. Od tada se, ponovnim dolaskom župana Damira Bajsa na čelo Županije,  politika u bitnome promijenila.

Danas je Bjelovarsko-bilogorska županija prva na ljestvici hrvatskih županija kada je riječ o izdvajanjima za naše sugrađane treće životne dobi, a riječ je o iznosu od 1.2 milijuna kuna.

Treba naglasiti i da, bez obzira na korona krizu, sredstva koja se izdvajaju za umirovljeničku populaciju nisu se smanjivala.

Bjelovarsko-bilogorska županija provodi i niz drugih programa i projekata koji se tiču umirovljeničke populacije, pa je tako trenutno u tijeku kompletna obnova Doma za starije osobe u Bjelovaru vrijedna preko 13 milijuna kuna.

Treba spomenuti i projekt „Za žene Bjelovarsko-bilogorske županije“, putem kojeg se brinulo o 350 korisnika diljem naše županije koji su dobivali potrebnu pomoć u svojim domovima.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Potpis ugovora umirovljeničke udruge Rovišće, Predavac, Končanica, Dežanovac
Potpis ugovora umirovljeničke udruge Rovišće, Predavac, Končanica, Dežanovac
Potpis ugovora umirovljeničke udruge Rovišće, Predavac, Končanica, Dežanovac
Potpis ugovora umirovljeničke udruge Rovišće, Predavac, Končanica, Dežanovac
Potpis ugovora umirovljeničke udruge Rovišće, Predavac, Končanica, Dežanovac
Potpis ugovora umirovljeničke udruge Rovišće, Predavac, Končanica, Dežanovac
Potpis ugovora umirovljeničke udruge Rovišće, Predavac, Končanica, Dežanovac
Potpis ugovora umirovljeničke udruge Rovišće, Predavac, Končanica, Dežanovac
Potpis ugovora umirovljeničke udruge Rovišće, Predavac, Končanica, Dežanovac
Potpis ugovora umirovljeničke udruge Rovišće, Predavac, Končanica, Dežanovac
Potpis ugovora umirovljeničke udruge Rovišće, Predavac, Končanica, Dežanovac
Potpis ugovora umirovljeničke udruge Rovišće, Predavac, Končanica, Dežanovac
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a