• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2019.
Ožujak
1

BJELOVARSKO-BILOGORSKA ŽUPANIJA PRIMJER DOBRE PRAKSE PO PITANJU ENERGETSKE OBNOVE ZGRADA U JAVNOM SEKTORU

U Bjelovarsko-bilogorskoj županiji održan je okrugli stol „Energetska obnova zgrada- RH puževim korakom“, u organizaciji hrvatskog zastupnika u Europskom parlamentu Joze Radoša.
Okrugli stol „Energetska obnova zgrada- RH puževim korakom“

Okrugli stol održan je s ciljem podizanja svijesti o potrebi energetske obnove zgrada, poticanja nadležnih institucija i zainteresiranih javnih i privatnih subjekata na snažnije uključivanje i korištenje mogućnosti koje pruža novi zakonski okvir EU-a, odnosno njegovo prenošenje u hrvatske zakone.

Tom prilikom hrvatski zastupnik u Europskom parlamentu Jozo Radoš istaknuo je Bjelovarsko-bilogorsku županiju kao primjer dobre prakse kada je riječ o energetskoj obnovi zgrada u javnom sektoru.

„Ja sam došao u Bjelovarsko-bilogorsku županiju zato što je na čelu županija i područja Republike Hrvatske gdje se vrši energetska obnova javnih zgrada. Ona nije ravnomjerno raspoređena već ovisi o tome koje Županije i koje ustanove su spremnije podnijeti odgovarajuću dokumentaciju. Nedavno sam vidio jedan tekst o obnovi OŠ Garešnica s visokim iznosom sredstava, preko 10 milijuna kuna, i to je jedan od dobrih primjera na području ove županije“, istaknuo je Radoš.

Osim OŠ Garešnica, na području naše županije provodi se 40 projekata energetske obnove županijskih škola ukupne vrijednosti 130 milijuna kuna.

„Bjelovarsko-bilogorska županija spada u sam vrh po povlačenju sredstava za energetsku obnovu javnih zgrada. Mi smo drugi u Hrvatskoj po povlačenju sredstava i na to smo izuzetno ponosni. Mi smo kao Županija osnivač 36 škola koje obuhvaćaju desetak tisuća učenika. Nama je izuzetno stalo da u ovo vrijeme, kada imamo tu mogućnost, omogućimo našim učenicima izuzetan i bolji standard nego što su imali prije jer prije svega ova Županija ulaže u obrazovanje. Što se tiče energetske obnove naš je cilj da sve naše škole budu obnovljene. Mi smo većinu zgrada prijavili. Izuzetno smo zadovoljni. Imamo škole koje su gotove i izgledaju kao nove. Kao osnivač škola obnovili smo i namještaj u što smo uložili vlastita sredstva“, naglasila je zamjenica župana Bojana Hribljan.

Osim školskih zgrada, energetski se obnavljaju i zdravstvene ustanove o čemu zamjenica župana Bojana Hribljan kaže: „Naravno, naš najveći projekt je izgradnja nove bolnice. No, osim toga energetski se obnavlja i Dom za starije osobe Bjelovar što je jako vrijedan projekt.  Domovi zdravlja su obnovljeni, a i opremili smo ih novom medicinskom opremom“.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Okrugli stol „Energetska obnova zgrada- RH puževim korakom“
Okrugli stol „Energetska obnova zgrada- RH puževim korakom“
Okrugli stol „Energetska obnova zgrada- RH puževim korakom“
Okrugli stol „Energetska obnova zgrada- RH puževim korakom“
Okrugli stol „Energetska obnova zgrada- RH puževim korakom“
Okrugli stol „Energetska obnova zgrada- RH puževim korakom“
Okrugli stol „Energetska obnova zgrada- RH puževim korakom“
Okrugli stol „Energetska obnova zgrada- RH puževim korakom“
Okrugli stol „Energetska obnova zgrada- RH puževim korakom“
Okrugli stol „Energetska obnova zgrada- RH puževim korakom“
Okrugli stol „Energetska obnova zgrada- RH puževim korakom“
Okrugli stol „Energetska obnova zgrada- RH puževim korakom“
Okrugli stol „Energetska obnova zgrada- RH puževim korakom“
Okrugli stol „Energetska obnova zgrada- RH puževim korakom“
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a