• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2019.
Prosinac
3

BJELOVARSKO-BILOGORSKA ŽUPANIJA ULAŽE 20 MILIJUNA KUNA U ŠKOLSTVO NA PODRUČJU GRADA ČAZME

Ravnateljica Osnovne škole Čazma Lidija Osman, uz prisustvo bjelovarsko-bilogorskog župana Damira Bajsa, potpisala je ugovor s izvođačem radova tvrtkom Kapitel d.o.o. Ivanić Grad vezan uz kompletnu energetsku obnovu Osnovne škole Čazma.
Potpis ugovora s izvođačem radova za energetsku obnovu Osnovne škole Čazma

Riječ je o projektu vrijednom 9,8 milijuna kuna, od kojih su 7,3 milijuna europska sredstva i sredstva sufinanciranja EU projekata, a 2,5 milijuna kuna sredstva Bjelovarsko-bilogorske županije.

Pred Osnovnom školom Čazma tako su radovi energetske obnove koji obuhvaćaju zamjenu stolarije, obnovu krovišta, postavljanje nove termo ovojnice, obnovu stropova i podova, ugradnju nove led rasvjete i niz drugih radova.

Završetkom energetske obnove Bjelovarsko-bilogorska županija školu u Čazmi opremit će i novim namještajem, a sve s ciljem da 420 učenika i 80-ak zaposlenika dobiju uvjete školovanja i rada u objektu 21. stoljeća.

„Najvažnije je da će se energetskom obnovom poboljšati uvjeti rada za našu djecu, njihovo učenje i daljnji razvoj jer su oni naša budućnost, a time će se poboljšati i uvjeti rada za učitelje i ostale zaposlenike naše škole. Zahvaljujem našem osnivaču, Bjelovarsko-bilogorskoj županiji, koja nam je pružila podršku u ostvarivanju ovog projekta“, rekla je zamjenica predsjednika Školskog odbora Osnovne škole Čazma Anita Mikulandra.

Prilikom potpisivanja ugovora izvođač radova, Ivica Kušić, vlasnik i prokurist tvrtke Kapitel d.o.o. Ivanić Grad poručio je da će se truditi da posao dobro odrade te da svi budu zadovoljni.

Uz obnovu Osnovne škole Čazma u tijeku su i radovi na Područnoj školi u Gornjem Dragancu, a pred raspisom natječaja za izvođača radova za obnovu školskih zgrada su i Područne škole u Mikloušu i Dapcima. Tako će ukupna ulaganja u školstvo na području grada Čazme od strane Bjelovarsko-bilogorske županije iznositi 20 milijuna kuna.

„Ovom prilikom zahvaljujem se županu Bjelovarsko-bilogorske županije Damiru Bajsu koji je Osnovnoj školi Čazma pružio sveobuhvatnu podršku i pomoć u pripremi i provedbi ova četiri velika projekta. Zahvaljujem se i županijskoj Regionalnoj razvojnoj agenciji na uspješno napisanom projektu. Za učenike i njihove roditelje te zaposlenike škole nakon energetske obnove uvjeti rada se iz temelja mijenjaju“, istaknula je ravnateljica Osnovne škole Čazma Lidija Osman.

Bjelovarsko-bilogorskoj županiji ulaganje u obrazovanje visoko je na ljestvici prioriteta, a dokazuju to i činjenice jer naša Županija druga je Županija u Hrvatskoj po ukupnosti ulaganja u obrazovanje, točnije čak 25% županijskog proračuna ove godine odlazi na programe i projekte u obrazovanju.

Najveći dio sredstava odlazi na projekte energetske obnove županijskih osnovnih i srednjih škola u sklopu kojih se obnavlja 44 školske zgrade, a vrijednost ulaganja doseći se 160 milijuna kuna. Također, po povlačenju europskih sredstava putem Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost Bjelovarsko-bilogorska županija druga je u Hrvatskoj.

Samim time ostvaruje se zacrtani cilj Bjelovarsko-bilogorske županije, a to je obnova svih matičnih i područnih škola.

Da smo na dobrom putu pokazuje i podatak kako je u novu školsku godinu 2000 naših osnovnoškolaca i srednjoškolaca krenulo u potpuno obnovljene školske zgrade, odnosno petina naših učenika, u novom standardu – standardu 21. stoljeća.

„Ja sam prije pet godina rekao da će Bjelovarsko-bilogorska županija, kao osnivač škola, napraviti najveći mogući napor da se uvjeti u školama promijene. Prema službenim podacima Ministarstva financija Bjelovarsko-bilogorska županija druga je Županija po ulaganjima u školstvo u Republici Hrvatskoj. Za mene je energetska obnova samo dio ukupnosti onoga što je pred nama. Mi ćemo iskoristiti priliku i da nadogradimo standard škola koje se obnavljaju. To znači da kada budemo u drugoj trećini ukupnosti radova osigurat ćemo sredstva iz županijskog proračuna za one stvari koje nisu predviđene projektom. Ovoga trenutka otprilike 20% učenika svih naših škola ide u energetski obnovljene škole. Mi želimo to podići na najmanje 90% u ukupnosti pri kraju mog mandata“, naglasio je župan Damir Bajs.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Potpis ugovora s izvođačem radova za energetsku obnovu Osnovne škole Čazma
Potpis ugovora s izvođačem radova za energetsku obnovu Osnovne škole Čazma
Potpis ugovora s izvođačem radova za energetsku obnovu Osnovne škole Čazma
Potpis ugovora s izvođačem radova za energetsku obnovu Osnovne škole Čazma
Potpis ugovora s izvođačem radova za energetsku obnovu Osnovne škole Čazma
Potpis ugovora s izvođačem radova za energetsku obnovu Osnovne škole Čazma
Potpis ugovora s izvođačem radova za energetsku obnovu Osnovne škole Čazma
Potpis ugovora s izvođačem radova za energetsku obnovu Osnovne škole Čazma
Potpis ugovora s izvođačem radova za energetsku obnovu Osnovne škole Čazma
Potpis ugovora s izvođačem radova za energetsku obnovu Osnovne škole Čazma
Potpis ugovora s izvođačem radova za energetsku obnovu Osnovne škole Čazma
Potpis ugovora s izvođačem radova za energetsku obnovu Osnovne škole Čazma
Potpis ugovora s izvođačem radova za energetsku obnovu Osnovne škole Čazma
Potpis ugovora s izvođačem radova za energetsku obnovu Osnovne škole Čazma
Potpis ugovora s izvođačem radova za energetsku obnovu Osnovne škole Čazma
Potpis ugovora s izvođačem radova za energetsku obnovu Osnovne škole Čazma
Potpis ugovora s izvođačem radova za energetsku obnovu Osnovne škole Čazma
Potpis ugovora s izvođačem radova za energetsku obnovu Osnovne škole Čazma
Potpis ugovora s izvođačem radova za energetsku obnovu Osnovne škole Čazma
Potpis ugovora s izvođačem radova za energetsku obnovu Osnovne škole Čazma
Potpis ugovora s izvođačem radova za energetsku obnovu Osnovne škole Čazma
Potpis ugovora s izvođačem radova za energetsku obnovu Osnovne škole Čazma
Potpis ugovora s izvođačem radova za energetsku obnovu Osnovne škole Čazma
Potpis ugovora s izvođačem radova za energetsku obnovu Osnovne škole Čazma
Potpis ugovora s izvođačem radova za energetsku obnovu Osnovne škole Čazma
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a