• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2016.
Listopad
7

DAN OPĆINE ZRINSKI TOPOLOVAC

Bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs sa suradnicima pridružio se obilježavanju Dana Općine Zrinski Topolovac.

U sklopu obilježavanja Dana Općine Zrinski Topolovac župan Damir Bajs darovao je tamošnji uspješni Šahovski klub Ivan Dvoržak čiji natjecatelji osvajaju vrijedne nagrade na raznim natjecanjima. Nakon posjeta malim šahistima župan Bajs pridružio se i svečanoj sjednici Općinskog vijeća. Svečana sjednica Općinskog vijeća Zrinski Topolovac bila je prilika da se istakne sve ono što se učinilo tijekom posljednjih godinu dana, ali i da se istaknu planovi za budućnost.

Kada sam prije tri godine prvi puta bio ovdje u funkciji župana, naznačio sam da u partnerskom odnosu županije, gradova i općina i naših saborskih zastupnika možemo napraviti neku promjenu. Nadam se da je Županija napravila ovdje onoliko koliko je mogla. Načelnik je vrlo aktivan, mnogo radi. Nadam se da smo u dogovoru napravili niz stvari. Rješenje nekoliko cesta, barem ovaj dio koji je na nama,  a radi se i nova dokumentacija za vodoopskrbu ovog dijela naše županije, naglasio je župan Bajs i dodao, ne treba ni govoriti da je Zrinski Topolovac vrlo lijep. To je jedno povijesno mjesto, koju potvrđuju vaši objekti, prvenstveno vaše crkve. Obnovljene su dvije crkve. To je bio veliki napor, ali pokazuje sjaj i značaj ovoga kraja. Međutim, podcrtali ste drugu stvar, a to je, kad govorimo o ukupnosti Hrvatske, kako ljudi iz Zagreba gledaju na Hrvatsku. Postavlja se pitanje je li zbilja ostanak na ovom dijelu, ne samo naše županije, nego i ovoga dijela Hrvatske, ovisi samo o načelniku i o županu. Jesmo li mi ti koji sve to možemo riješiti? Nije li zadaća svih u Vladi i u Saboru da rade na tome? Je li netko u konačnici došao kod vas i rekao: "Da, primijetili smo da niste samo ispod 75% prosjeka Europske unije, već i ispod 35%. Mi želimo kod vas napraviti vodovod, želimo riješiti neke druge stvari. Imamo novac za to u Europskoj uniji, koji to omogućava i mi smo ti, koji ćemo vam pomoći." Međutim, znamo da se to nije dogodilo. U četiri mandata koliko sam župan nitko nije došao iz Zagreba i rekao da smo ispod prosjeka Hrvatske i da nam žele pomoći, da žele napraviti nekoliko škola. Sve se zasniva na tome da radimo koliko možemo, da lobiramo u Zagrebu, da pokušavamo dobiti dio sredstava. Radit ćemo to i ubuduće. Zato su nas ljudi izabrali da radimo za svoj kraj, naglasio je Bajs.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a