• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2015.
Ožujak
31

DOBRI POKAZATELJI RAZVOJA TURIZMA NA PODRUČJU BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE

Održana je Sjednica Skupštine Turističke zajednice Bjelovarsko-bilogorske županije kojom predsjeda bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs. Bila je to prilika da se još jednom analizira stanje u turizmu za proteklu godinu u vidu izviješća koje je podnijela direktorica TZ BBŽ Jasna Vaniček Fila, ali i da se iznesu planovi za ovu godinu.

Tako su turistički rezultati u Bjelovarsko-bilogorskoj županiji u 2014. godini nadmašili lanjski promet za 10% u dolascima i  15% u noćenjima. Tome je velik obol dao prosinac koji je donio 19% više dolazaka i 32% više noćenja. Dobar je to vjetar u leđa županijskoj Turističkoj zajednici koju je lani u listopadu preuzela nova direktorica Jasna Vaniček Fila. Njenim dolaskom turistička ponuda Županije postala je vidljivija s puno jačom on line promocijom, a ne treba ni zanemariti ni medijski prostor koji su punile turističke priče i doživljaji, aduti bjelovarsko-bilogorskog turizma.
          Dobili smo i dvije značajne nagrade na Danima hrvatskog turizma, na Suncokretu ruralnog turizma nagradnu je dobilo naše izletište na Malenom Brijegu, a prestižnu međunarodnu nagradu za turistički suvenir dobila je naša Ugostiteljska škola iz Daruvara i generalno to je politika ove županijske Turističke zajednice da imamo vrijednih ljudi koji dobro rade. Kandidirati ću i ubuduće naše subjekte na razna natjecanja, jer imamo ljudi koji stvarano rade dobro svoj posao i promiču bjelovarsko-bilogorski turizam. Ta su nam priznanja potvrda rada i dodatna promocija svega onoga što se u našoj Županiji događa. I sada je vidljivo kako smo počeli dobro funkcionirati zajednički i privatni i javni sektor, istaknula je direktorica TZ BBŽ Jasna Vaniček Fila.
          S direktoricom Vaniček Fila složio se i župan Bajs posebno apostrofirajući činjenicu da je veljača donijela Županiji  šesto mjesto  u Hrvatskoj po broju noćenja. Ono što je pozitivno da izuzetno dobri podaci nisu samo u Daruvaru nego na ukupnosti našeg područja. To što smo krajem veljače bili šesta županija po broju noćenja u Hrvatskoj je gotovo pa nevjerojatno. Jasno je kada dođe ljeto da će se stvari promijeniti, ali neovisno o tome postoji niz županija na moru njih sedam, a tu je i grad Zagreb i puno veće županije od nas na kontinentu, pa je tako dobar rezultat nadmašio i moja očekivanja, podijelio je svoje mišljenje s članovima Skupštine TZ BBŽ njen predsjednik i župan Damir Bajs.
          U tom smjeru treba nastaviti i raditi i dalje čulo se na Skupštini TZ BBŽ, pa se uskoro kreće s udruženim oglašavanjem za javni i privatni sektor, nizom promocija i prezentacija na sajmovima u Hrvatskoj, ali i inozemstvu, ali i u izradu županijskih turističkih aranžmana koji moraju postati vidljivi na policama turističkih agencija.
          Mi očekujemo ture koje uključuju turističku ponudu s područja cijele naše Županije počevši od Daruvara preko Lovrakova centra u Velikom Grđevcu pa do primjerice bjelovarske Terezijane. Mi želimo početi raditi na profesionalan način, jer tko nema turoperatora taj ovisi sam o sebi. Nemojmo zaboraviti da u pred i post sezoni, a to je ono što nas najviše zanima, turoperatski udio u Hrvatskoj se diže do preko 50%. Mi do sada nismo imali specijalizirane ture za naš kraj, vrlo rijetko ili ad hoc, stoga smo se odlučili na turoperatere i uskoro bi trebale krenuti prve ponude, naglasio je župan Bajs.
          Inače, Bjelovarsko-bilogorska županija godišnje bilježi oko četiristo tisuća jednodnevnih posjeta što nije zanemariva brojka koja bi u budućnosti trebala postati i veća. Stoga se Turistička zajednica jače okreće velikom zagrebačkom tržištu koje zasigurno može donijeti veći broj posjeta građana metropole kojima može i mora bjelovarsko-bilogorski kraj postati novo otkrivena turistička meka.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a