• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2020.
Veljača
10

DOGRADNJOM OŠ VELIKO TROJSTVO I GRADNJOM DJEČJEG VRTIĆA DO STANDARDA 21. STOLJEĆA PREDŠKOLSKOG I ŠKOLSKOG OBRAZOVANJA

Bjelovarsko-bilogorska županija druga je županija u Hrvatskoj po ulaganjima u školstvo što samim time pokazuje koliko je školstvo i obrazovanje visoko na ljestvici prioriteta. Najveći dio projekata odnosi se na energetsku obnovu naših škola tako da je cilj u dogledno vrijeme imati mahom obnovljene sve županijske matične i područne škole u što će se uložiti 160 milijuna kuna.
Obilazak radova na dogradnji OŠ Veliko Trojstvo i gradnji dječjeg vrtića

Također, Bjelovarsko-bilogorska županija u partnerskom odnosu provodi niz projekata sa svojim Općinama i Gradovima. Jedan od projekata je i dogradnja Osnovne škole u Velikom Trojstvu te gradnja dječjeg vrtića projekt ukupno vrijedan 14 milijuna kuna koji se financira europskim novcem te sredstvima Bjelovarsko-bilogorske županije i Općine Veliko Trojstvo.

Općina Veliko Trojstvo putem europskih sredstava osigurala je 7,2 milijuna kuna za projekt gradnje vrtića, odnosno maksimalnih 100% sredstva koliko se moglo ostvariti na natječaju Ruralnog razvoja putem Ministarstva poljoprivrede.

Bjelovarsko-bilogorska županija iz vlastitih sredstava financira dogradnju Osnovne škole Veliko Trojstvo s 5 milijuna kuna, a Općina Veliko Trojstvo financira projekt s 2 milijuna kuna.

Projektom se rekonstruira i dograđuje Osnovna škola s dodatnim učionicama i pomoćnim prostorijama, te gradi dječji vrtić s jaslicama za ukupno  52 djece.
Dogradnja Osnovne škole  se izvodi sa sjeverne i zapadne strane postojećeg objekta sve do postojeće sportske dvorane koja se spaja hodnikom do škole. Dogradit će se 1.528,49 m2 građevinske bruto površine. Projektom će Osnovna škola dobiti 5 učionica, 2 kabineta, nove sanitarne čvorove, sanitarni čvor za invalide i podiznu platformu za invalide, polivalentnu dvoranu i prostorije za domara i spremište, ukupno novog rekonstruiranog i dograđenog prostora 849,34 m2. Na dječji vrtić odnosi se 767,51 m2 a sastoji se od dnevnih boravaka za vrtić i jaslice, garderoba, kancelarija, sanitarnih prostorija i izolacija, spremišta, praonice i kuhinje.

Inače, Osnovnu školu Veliko Trojstvo trenutno pohađa 241 učenik, zajedno s područnim školama dok matična škola ima 188 učenika. Kako za njih tako i za nastavnike i ostale zaposlenike škole realizacija ovoga projekta doprinijet će poboljšanju kvalitete nastave, omogućit će jednosmjenski rad i općenito bolji standard školovanja.

Izgradnjom vrtića omogućit će se novi standard za najmlađe mještane općine koji sada pohađaju vrtiće na području grada Bjelovara, a sada će imati vrtić u svojoj općini što će uvelike olakšati svakodnevni život njihovim roditeljima.

„Radovi su u punom jeku, nadamo se da ćemo novu školsku godinu dočekati u novim učionicama. Snalazimo se jako dobro, već smo se uhodali i u dobrom smo dogovoru s izvođačem radova. Oni paze na nas, mi pazimo na njih, učitelji drže učenike pod kontrolom i oni su svjesni opasnosti koje dolaze s gradilišta tako da poštuju sva naša pravila. Dogradnja postojeće škole nam puno znači jer ćemo dobiti jednosmjensku nastavu po svim standardima koje zahtijeva 21. stoljeće“, rekla je ravnateljica OŠ Veliko Trojstvo Sanja Vranješević.

„Trenutno se najvećim dijelom izvode radovi unutar samog vrtića i škole. Sa žbukanjem smo na nekih 60 posto, s današnjim danom započete su i glazure, sredinom ožujka počinjemo s keramikom i izvođenjem fasade. Do sad smo izveli više od 40 posto radova, a sad kreću oni malo zahtjevniji radovi. S dinamikom smo u rokovima i neće biti problema oko završetka radova“, naglasio je  Krešimir Habijanec, direktor Bistra d.o.o., izvođač radova.

„U ovom trenutku sufinanciramo otprilike 35 djece u gradskim vrtićima, sva ta djeca ići će u Trojstvo. S obzirom na to da je ukupni kapacitet 52, ja sam uvjeren da će vrlo brzo taj broj biti popunjen“, izjavio je načelnik Općine Veliko Trojstvo Ivan Kovačić.

„Ovo je dobar primjer partnerskog projekta između Županije, Općine Veliko Trojstvo i resornog ministarstva jer on sadrži projekt koji smo zajedno osmislili. S jedne strane, tu je gradnja dječjeg vrtića, ali pri osnovnoj školi. Također, ovo smo iskoristili kao jednu mogućnost da dogradimo školu, da obnovimo dio stare škole i da je pripremimo za jednosmjenski rad. Radi se o projektu koji je trenutno najvrjedniji na našim općinama, a u konačnici ćemo dobiti jednosmjenski rad i novi standard za školstvo, ali ujedno i jednu mogućnost da djeca ovog kraja imaju i moderan, novi vrtić. Isto tako, ovaj projekt je i ekonomski dobro osmišljen. Naime, koristit će se ista kuhinja i to je znak da, ako zajedno radimo, zajedno možemo napraviti i uštede. Osim toga, to je dobro i za djecu jer će se njihov ukupni školski i predškolski život odvijati na istom mjestu“, naglasio je prilikom obilaska radova župan Damir Bajs.
 

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Obilazak radova na dogradnji OŠ Veliko Trojstvo i gradnji dječjeg vrtića
Obilazak radova na dogradnji OŠ Veliko Trojstvo i gradnji dječjeg vrtića
Obilazak radova na dogradnji OŠ Veliko Trojstvo i gradnji dječjeg vrtića
Obilazak radova na dogradnji OŠ Veliko Trojstvo i gradnji dječjeg vrtića
Obilazak radova na dogradnji OŠ Veliko Trojstvo i gradnji dječjeg vrtića
Obilazak radova na dogradnji OŠ Veliko Trojstvo i gradnji dječjeg vrtića
Obilazak radova na dogradnji OŠ Veliko Trojstvo i gradnji dječjeg vrtića
Obilazak radova na dogradnji OŠ Veliko Trojstvo i gradnji dječjeg vrtića
Obilazak radova na dogradnji OŠ Veliko Trojstvo i gradnji dječjeg vrtića
Obilazak radova na dogradnji OŠ Veliko Trojstvo i gradnji dječjeg vrtića
Obilazak radova na dogradnji OŠ Veliko Trojstvo i gradnji dječjeg vrtića
Obilazak radova na dogradnji OŠ Veliko Trojstvo i gradnji dječjeg vrtića
Obilazak radova na dogradnji OŠ Veliko Trojstvo i gradnji dječjeg vrtića
Obilazak radova na dogradnji OŠ Veliko Trojstvo i gradnji dječjeg vrtića
Obilazak radova na dogradnji OŠ Veliko Trojstvo i gradnji dječjeg vrtića
Obilazak radova na dogradnji OŠ Veliko Trojstvo i gradnji dječjeg vrtića
Obilazak radova na dogradnji OŠ Veliko Trojstvo i gradnji dječjeg vrtića
Obilazak radova na dogradnji OŠ Veliko Trojstvo i gradnji dječjeg vrtića
Obilazak radova na dogradnji OŠ Veliko Trojstvo i gradnji dječjeg vrtića
Obilazak radova na dogradnji OŠ Veliko Trojstvo i gradnji dječjeg vrtića
Obilazak radova na dogradnji OŠ Veliko Trojstvo i gradnji dječjeg vrtića
Obilazak radova na dogradnji OŠ Veliko Trojstvo i gradnji dječjeg vrtića
Obilazak radova na dogradnji OŠ Veliko Trojstvo i gradnji dječjeg vrtića
Obilazak radova na dogradnji OŠ Veliko Trojstvo i gradnji dječjeg vrtića
Obilazak radova na dogradnji OŠ Veliko Trojstvo i gradnji dječjeg vrtića
Obilazak radova na dogradnji OŠ Veliko Trojstvo i gradnji dječjeg vrtića
Obilazak radova na dogradnji OŠ Veliko Trojstvo i gradnji dječjeg vrtića
Obilazak radova na dogradnji OŠ Veliko Trojstvo i gradnji dječjeg vrtića
Obilazak radova na dogradnji OŠ Veliko Trojstvo i gradnji dječjeg vrtića
Obilazak radova na dogradnji OŠ Veliko Trojstvo i gradnji dječjeg vrtića
Obilazak radova na dogradnji OŠ Veliko Trojstvo i gradnji dječjeg vrtića
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a