• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2020.
Lipanj
25

DOM ZA STARIJE OSOBE BJELOVAR OBRANJEN OD KORONAVIRUSA, CILJ BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE DA TAKO OSTANE I DALJE

Prilikom današnjeg obilaska radova na energetskoj obnovi Doma za starije osobe Bjelovar bilo je riječi i o provođenju mjera Stožera civilne zaštite Bjelovarsko-bilogorske županije vezano za koronavirus.
Dom za starije osobe korona web

COVID-19 nije se probio u bjelovarski Dom za starije osobe, a zahvaljujući aktivnostima Bjelovarsko-bilogorske županije i njenog Stožera civilne zaštite te pridržavanju propisanih epidemioloških mjera ni jedan korisnik ni zaposlenik domova za starije osobe u našoj županiji nije zaražen koronavirusom.

Od prvoga dana kako je pandemija koronavirusa zahvatila cijeli svijet pa i našu Bjelovarsko-bilogorsku županiju, briga o zdravlju naših sugrađana bila je prioritet, a očuvanje zdravlja glavni cilj Bjelovarsko-bilogorske županije i župana Damira Bajsa, u čemu se i uspjelo.

Bjelovarsko-bilogorska županija na začelju je ljestvice hrvatskih županija kada govorimo o broju osoba zaraženih koronavirusom. U našoj županiji bilo ih je 11, od toga je 10 osoba u međuvremenu ozdravilo.

Sav teret organizacije obrane od koronavirusa je na Bjelovarsko-bilogorskoj županiji, odnosno njenom Stožeru civilne zaštite. Bjelovarsko-bilogorska županija cijelo vrijeme osigurava potrebna zaštitna sredstva i financira sve aktivnosti županijskog Stožera civilne zaštite. U tu svrhu u županijskom je proračunu osigurano 5 milijuna kuna.

U trenucima potrebe, pomoć je pružila i županijska Ustanova za profesionalnu rehabilitaciju i zapošljavanje osoba s invaliditetom Suvenir Arbor čiji su djelatnici izrađivali zaštitne maske, a koje je otkupila Bjelovarsko-bilogorska županija i koje su se dijelile kako našim zdravstvenim ustanovama i onima koji su bili na prvoj liniji obrane od koronavirusa, tako i Domu za starije osobe Bjelovar.

Kako bi domovi za starije osobe ostali obranjeni od koronavirusa, a zdravlje korisnika domova, koji pripadaju najrizičnijim skupinama društva i zaposlenika sačuvano, na preporuku epidemiologa sukladno novonastaloj situaciji Stožer civilne zaštite BBŽ dao je preporuke da se zabrane posjete u županijski Dom za starije osobe, kao i ostale privatne domove te da korisnici ne napuštaju domove za starije i nemoćne.

Budući da je koronavirus ponovno prisutan u županiji sve službe su u većem stanju pripravnosti, a na svima nama je da se ponašamo odgovorno i da se pridržavamo svih propisanih epidemioloških mjera.

„Naši korisnici su svi pod maskama, kao i radnici. Svi smo svjesni toga da je situacija što se koronavirusa tiče najopasnija za osobe starije životne dobi. Mi ovdje imamo 260 korisnika. Kako smo pazili zadnja tri-četiri mjeseca tako ćemo paziti i ubuduće“, istaknula je ravnateljica Doma za starije osobe Bjelovar Jasmina Radojčić.

„Kada govorimo o pandemiji koronavirusa koja je zahvatila ponovno i Hrvatsku i našu Bjelovarsko-bilogorsku županiju moram naglasiti da nam je prioritet i cilj zdravlje naših ljudi. Do sada smo u tome bili među najuspješnijim županijama u Hrvatskoj, a to želimo i ostati. Cilj nam je, koliko je do nas,  i da korona ne uđe u naše zdravstvene  ustanove niti u domove za starije. Stoga, Stožer civilne zaštite BBŽ je među prvima u Hrvatskoj izdao nove mjere kojima se, dijelom, vraćamo na ono što je bilo prije. Konkretno, za domove za starije osobe to se odnosi na zabranu izlaska korisnika van, ali i zabranu posjeta, uz pridržavanje svih propisanih epidemioloških mjera. Moramo ponovno biti disciplinirani i  koncentrirani“, naglasio je župan Damir Bajs.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Dom za starije osobe korona web
Dom za starije osobe korona web
Dom za starije osobe korona web
Dom za starije osobe korona web
Dom za starije osobe korona web
Dom za starije osobe korona web
Dom za starije osobe korona web
Dom za starije osobe korona web
Dom za starije osobe korona web
Dom za starije osobe korona web
Dom za starije osobe korona web
Dom za starije osobe korona web
Dom za starije osobe korona web
Dom za starije osobe korona web
Dom za starije osobe korona web
Dom za starije osobe korona web
Dom za starije osobe korona web
Dom za starije osobe korona web
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a