• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2019.
Ožujak
19

GODIŠNJA KONFERENCIJA SAVJETA MLADIH U REPUBLICI HRVATSKOJ

U Hrvatskom saboru održana je Godišnja konferencija savjeta mladih u Republici Hrvatskoj na temu „Mladi kao odgovorni i ključni dionici u lokalnoj zajednici: mladi kao važan partner i prioritet Hrvatske. Na konferenciji, koju je otvorio predsjednik Vlade RH Andrej Plenković, u panel raspravi „Savjeti mladih u Republici Hrvatskoj- postojeće stanje“ sudjelovao je bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs.
GODIŠNJA KONFERENCIJA SAVJETA MLADIH U RH

odišnja konferencija savjeta mladih u Republici Hrvatskoj okupila je predstavnike savjeta mladih,a održana je s ciljem poticanja na međusobno povezivanje te razvijanje svijesti o važnosti aktivnog sudjelovanja mladih u društvu. Također, na konferenciji su naglašene i mogućnosti uključivanja u procese donošenja odluka na lokalnoj, područnoj i nacionalnoj razini.

O važnosti aktivnog sudjelovanja mladih u našem društvu govorili su i predsjednik Vlade RH Andrej Plenković, potpredsjednik Hrvatskoga sabora akademik Željko Reiner, ministrica za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku Nada Murganić, ministar uprave Lovro Kuščević, predsjednica Savjeta za mlade Vlade Republike Hrvatske Tanja Herceg.

Nakon svečanog otvorenja konferencije uslijedila je panel rasprava „Savjeti mladih u Republici Hrvatskoj-postojeće stanje“ gdje je upravo naša Bjelovarsko-bilogorska županija istaknuta kao primjer dobre prakse u radu s mladima o čemu je govorio bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs.

„Napravili smo program za mlade Bjelovarsko-bilogorske županije za razdoblje 2018.-2020. i to u suradnji s resornim ministarstvom, ali i s nizom  udruga iz civilnog sektora. Program je pokazao potrebu povezivanja mladih unutar same županije,a napravljeno je i jedno istraživanje. Sam program koji smo prezentirali govori o tome da mladi ističu potrebu podupiranja aktivizma mladih i sudjelovanje u donošenju odluka. Naši mladi rekli su i da je potrebno unaprijediti kulturnu scenu i provođenje slobodnog vremena. Ono što me veseli je da je programski cilj i razvijanje kvalitete socijalne i zdravstvene politike za mlade. Naravno, ne treba zaboraviti možda ono najvažnije, a to je poticanje zapošljavanja, samozapošljavanja i poduzetništva mladih. Naime, bez mogućnosti ostvarenja prava na rad, radnog mjesta, ali i adekvatne plaće teško je očekivati da bilo koji dio Hrvatske, pa i naša županija, može zadržati svoje mlade. Novi Savjet mladih koji je počeo raditi ima i sredstva u proračunu Županije te želimo da bude spona između Županije i mladih, kao i udruga koje ih predstavljaju“, rekao je župan Bajs.

Sukladno Programu za mlade Bjelovarsko-bilogorska županija surađuje s udrugama mladih, npr. na održavanju Smotre fakulteta, Ljetnog edukacijskog kampa u ŠRC Kukavica u sklopu obilježavanja Međunarodnog dana mladih, Tjedna zdravlja BBŽ.

Treba istaknuti da Bjelovarsko-bilogorska županija i dalje priprema projekte za mlade kako bi potaknula aktivizam, mobilnost i kreativnost mladih u okviru različitih europskih programa kao što su Europa za građane, Erasmus+, Kreativna Europa i drugi.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
GODIŠNJA KONFERENCIJA SAVJETA MLADIH U RH
GODIŠNJA KONFERENCIJA SAVJETA MLADIH U RH
GODIŠNJA KONFERENCIJA SAVJETA MLADIH U RH
GODIŠNJA KONFERENCIJA SAVJETA MLADIH U RH
GODIŠNJA KONFERENCIJA SAVJETA MLADIH U RH
GODIŠNJA KONFERENCIJA SAVJETA MLADIH U RH
GODIŠNJA KONFERENCIJA SAVJETA MLADIH U RH
GODIŠNJA KONFERENCIJA SAVJETA MLADIH U RH
GODIŠNJA KONFERENCIJA SAVJETA MLADIH U RH
GODIŠNJA KONFERENCIJA SAVJETA MLADIH U RH
GODIŠNJA KONFERENCIJA SAVJETA MLADIH U RH
GODIŠNJA KONFERENCIJA SAVJETA MLADIH U RH
GODIŠNJA KONFERENCIJA SAVJETA MLADIH U RH
GODIŠNJA KONFERENCIJA SAVJETA MLADIH U RH
GODIŠNJA KONFERENCIJA SAVJETA MLADIH U RH
GODIŠNJA KONFERENCIJA SAVJETA MLADIH U RH
GODIŠNJA KONFERENCIJA SAVJETA MLADIH U RH
GODIŠNJA KONFERENCIJA SAVJETA MLADIH U RH
GODIŠNJA KONFERENCIJA SAVJETA MLADIH U RH
GODIŠNJA KONFERENCIJA SAVJETA MLADIH U RH
GODIŠNJA KONFERENCIJA SAVJETA MLADIH U RH
GODIŠNJA KONFERENCIJA SAVJETA MLADIH U RH
GODIŠNJA KONFERENCIJA SAVJETA MLADIH U RH
GODIŠNJA KONFERENCIJA SAVJETA MLADIH U RH
GODIŠNJA KONFERENCIJA SAVJETA MLADIH U RH
GODIŠNJA KONFERENCIJA SAVJETA MLADIH U RH
GODIŠNJA KONFERENCIJA SAVJETA MLADIH U RH
GODIŠNJA KONFERENCIJA SAVJETA MLADIH U RH
GODIŠNJA KONFERENCIJA SAVJETA MLADIH U RH
GODIŠNJA KONFERENCIJA SAVJETA MLADIH U RH
GODIŠNJA KONFERENCIJA SAVJETA MLADIH U RH
GODIŠNJA KONFERENCIJA SAVJETA MLADIH U RH
GODIŠNJA KONFERENCIJA SAVJETA MLADIH U RH
GODIŠNJA KONFERENCIJA SAVJETA MLADIH U RH
GODIŠNJA KONFERENCIJA SAVJETA MLADIH U RH
GODIŠNJA KONFERENCIJA SAVJETA MLADIH U RH
GODIŠNJA KONFERENCIJA SAVJETA MLADIH U RH
GODIŠNJA KONFERENCIJA SAVJETA MLADIH U RH
GODIŠNJA KONFERENCIJA SAVJETA MLADIH U RH
GODIŠNJA KONFERENCIJA SAVJETA MLADIH U RH
GODIŠNJA KONFERENCIJA SAVJETA MLADIH U RH
GODIŠNJA KONFERENCIJA SAVJETA MLADIH U RH
GODIŠNJA KONFERENCIJA SAVJETA MLADIH U RH
GODIŠNJA KONFERENCIJA SAVJETA MLADIH U RH
GODIŠNJA KONFERENCIJA SAVJETA MLADIH U RH
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a