• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2020.
Veljača
6

INVESTICIJSKI CIKLUS BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE OD 20 MILIJUNA KUNA ULAGANJA U ŠKOLSTVO NA PODRUČJU GRADA ČAZME

Bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs sa suradnicima obišao je radove na energetskoj obnovi Područne škole u Gornjem Dragancu, a riječ je o projektu vrijednom 1,6 milijuna kuna.
Obilazak radova na energetskoj obnovi škole u Gornjem Dragancu

Tako su na Područnoj školi u Gornjem Dragancu u tijeku radovi koji obuhvaćaju zamjenu stolarije, izolaciju zidova, izolaciju podova, uređenje fasade, rekonstrukciju grijanja, novu led rasvjetu, gradnju pristupne rampe za invalide i drugi.

„Radovi teku uredno. Posao će biti odrađen sukladno ugovoru, a vjerujemo i prije postavljenog roka. Na redu su krov i kanalizacija u vanjskom dijelu. Vremenski uvjeti su trenutno malo škakljivi, pa ćemo krenuti dok budemo bili sto posto sigurni. Radne snage imamo dovoljno“, rekao je Novica Škeva, direktor tvrtke DOVINO d.o.o.

Završetkom energetske obnove Bjelovarsko-bilogorska županija školu u Gornjem Dragancu opremit će i novim namještajem, a sve s ciljem da 54 učenika i 6 zaposlenika dobiju uvjete školovanja i rada u objektu 21. stoljeća.

„Obnova će nam jako puno značiti. Svaka promjena na bolje uvijek je dobrodošla. Svemu se jako vesele i sami učenici, jer će, osim novog izgleda, škola imati bolje uvjete za njihov rad. Bit će lijepa, ali i suvremenija“, rekla je Daria Kos, učiteljica informatike.

Uz Područnu školu u Gornjem Dragancu u kompletnoj obnovi od temelja do krova je i Osnovna škola u Čazmi projekt vrijedan gotovo 10 milijuna kuna. Pred raspisom natječaja za izvođača radova za obnovu školskih zgrada su i Područne škole u Gornjem Mikloušu i Dapcima.

Nakon energetske obnove Bjelovarsko-bilogorska županija osigurava i sredstva za dodatno unutarnje uređenje škola kao i novi namještaj tako da će na čazmanskom području Bjelovarsko-bilogorska županija u obnovu škola uložiti 20 milijuna kuna.

„Radovi su počeli 11. siječnja i jako dobro napreduju. Skinuta je vanjska ovojnica, postavljena je vuna i sve što je potrebno za izolaciju. Također, jednako dobro napreduju i unutrašnji radovi. Ukoliko bude dobro vijeme, očekujemo i skorašnje uklanjanje azbesta, odnosno krova. Svi učenici su od 15. siječnja privremeno preselili u matičnu školu. Sve se odvija bez problema. Za vrijeme obnove, učenici imaju posebne autobusne linije koje financira Bjelovarsko – bilogorska županija“, istaknula je ravnateljica škole Lidija Osman.

Bjelovarsko-bilogorskoj županiji ulaganje u obrazovanje visoko je na ljestvici prioriteta, a dokazuju to i činjenice jer naša Županija druga je Županija u Hrvatskoj po ukupnosti ulaganja u obrazovanje.

Najveći dio sredstava odlazi na projekte energetske obnove županijskih osnovnih i srednjih škola u sklopu kojih se obnavlja 44 školske zgrade, a vrijednost ulaganja doseći se 160 milijuna kuna. Također,  po povlačenju europskih sredstava putem Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost Bjelovarsko-bilogorska županija druga je u Hrvatskoj.

Samim time ostvaruje se zacrtani cilj Bjelovarsko-bilogorske županije, a to je obnova svih matičnih i područnih škola.

Jedan od prioriteta koje sam si kao župan zadao je da naša Županija bude jedna od vodećih u ulaganju u školstvo. Ovog trenutka smo drugi u RH po ulaganju u školstvo, tako da vjerujem da smo blizu ostvarenja cilja. Ulaganje u obrazovanje, djecu i znanje, mora biti naš prioritet. Što se tiče školstva, imamo investicije vrijedne gotovo 250 milijuna kuna. Najveći dio odlazi na energetsku obnovu, no imamo i druge projekte koje financira sama Županija. Na ovoj školi će se promijeniti gotovo sve, ostat će samo temeljni okvir. Nakon što radovi budu gotovi, mi ćemo biti zaduženi za dopunske radove koji ne ulaze u energetsku obnovu. U to ćemo investirati otprilike 400 tisuća kuna. Osim toga, promijenit ćemo i namještaj“, naglasio je župan Damir Bajs. 

Da smo na dobrom putu pokazuje i podatak kako je u ovu školsku godinu 2000 naših osnovnoškolaca i srednjoškolaca krenulo u potpuno obnovljene školske zgrade, odnosno petina naših učenika, u novom standardu – standardu 21. stoljeća.
 

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Obilazak radova na energetskoj obnovi škole u Gornjem Dragancu
Obilazak radova na energetskoj obnovi škole u Gornjem Dragancu
Obilazak radova na energetskoj obnovi škole u Gornjem Dragancu
Obilazak radova na energetskoj obnovi škole u Gornjem Dragancu
Obilazak radova na energetskoj obnovi škole u Gornjem Dragancu
Obilazak radova na energetskoj obnovi škole u Gornjem Dragancu
Obilazak radova na energetskoj obnovi škole u Gornjem Dragancu
Obilazak radova na energetskoj obnovi škole u Gornjem Dragancu
Obilazak radova na energetskoj obnovi škole u Gornjem Dragancu
Obilazak radova na energetskoj obnovi škole u Gornjem Dragancu
Obilazak radova na energetskoj obnovi škole u Gornjem Dragancu
Obilazak radova na energetskoj obnovi škole u Gornjem Dragancu
Obilazak radova na energetskoj obnovi škole u Gornjem Dragancu
Obilazak radova na energetskoj obnovi škole u Gornjem Dragancu
Obilazak radova na energetskoj obnovi škole u Gornjem Dragancu
Obilazak radova na energetskoj obnovi škole u Gornjem Dragancu
Obilazak radova na energetskoj obnovi škole u Gornjem Dragancu
Obilazak radova na energetskoj obnovi škole u Gornjem Dragancu
Obilazak radova na energetskoj obnovi škole u Gornjem Dragancu
Obilazak radova na energetskoj obnovi škole u Gornjem Dragancu
Obilazak radova na energetskoj obnovi škole u Gornjem Dragancu
Obilazak radova na energetskoj obnovi škole u Gornjem Dragancu
Obilazak radova na energetskoj obnovi škole u Gornjem Dragancu
Obilazak radova na energetskoj obnovi škole u Gornjem Dragancu
Obilazak radova na energetskoj obnovi škole u Gornjem Dragancu
Obilazak radova na energetskoj obnovi škole u Gornjem Dragancu
Obilazak radova na energetskoj obnovi škole u Gornjem Dragancu
Obilazak radova na energetskoj obnovi škole u Gornjem Dragancu
Obilazak radova na energetskoj obnovi škole u Gornjem Dragancu
Obilazak radova na energetskoj obnovi škole u Gornjem Dragancu
Obilazak radova na energetskoj obnovi škole u Gornjem Dragancu
Obilazak radova na energetskoj obnovi škole u Gornjem Dragancu
Obilazak radova na energetskoj obnovi škole u Gornjem Dragancu
Obilazak radova na energetskoj obnovi škole u Gornjem Dragancu
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a