• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2019.
Ožujak
27

NAJAVLJENO PRVENSTVO HRVATSKE U ŠAHU- NAJVEĆE ŠAHOVSKO NATJECANJE IKADA ODRŽANO U NAŠOJ ŽUPANIJI

Povodom održavanja Pojedinačnog prvenstva Hrvatske u šahu za muškarce u Bjelovaru, bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs te direktor prvenstva i tajnik Šahovskog kluba Bjelovar Slavko Bejuk na konferenciji za medije najavili su ovaj veliki sportski događaj koji će se od 31.ožujka do 11. travnja održati u Bjelovaru.
Najava Pojedinačnog prvenstva Hrvatske u šahu

Riječ je o najznačajnijem šahovskom natjecanju ikada održanom u našoj županiji koje će okupiti najbolje šahiste Hrvatske. Tako će u hotelu Central snage odmjeriti 12 velemajstora predvođenih prvakom Europe Ivanom Šarićem. Turnir počinje 31.ožujka okupljanjem sudionika dok je službeno otvaranje natjecanja predviđeno za ponedjeljak, 1.travnja.

Pojedinačno prvenstvo Hrvatske u šahu za muškarce prilika je da se javnost pobliže upozna kako sa samim sportom koji ima dugu tradiciju u našoj županiji tako i s najboljim pojedincima koje Hrvatska trenutno ima kada je šah u pitanju.

Turnir se održava u organizaciji Hrvatskog šahovskog saveza,a suorganizator je Šahovski klub Bjelovar. Organizaciju natjecanja financijski je podržala Bjelovarsko-bilogorska županija.

Inače, Šahovski klub Bjelovar osnovan je 1921.godine tako da možemo reći da se Pojedinačno prvenstvo Hrvatske održava u sklopu stogodišnjice postojanja kluba koji je tijekom svoje duge povijesti pridonosio razvitku šaha u našoj županiji, a čiji su članovi bili i neki od najboljih šahista Hrvatske. 

Brojne generacije zaljubljenika u ovaj sport bili su i dio kluba koji trenutno broji četrdesetak članova svih uzrasta koji sudjeluju na različitim šahovskim manifestacijama i natjecanjima i pri tome postižu značajne rezultate od kojih treba izdvojiti prošlogodišnje osvajanje 2.lige. Taj rezultat omogućio je da se klub ove godine natječe u 1.B ligi, što im je pošlo za rukom i prije 12 godina.

Svakako jedan od najznačajnijih događaja u povijesti kluba je i domaćinstvo Pojedinačnog prvenstva Hrvatske u šahu što će sasvim sigurno doprinijeti daljnjem razvoju kluba kao i povećanju interesa za bavljenje ovim sportom.

„Ono što nas čeka idući tjedan je zapravo najveći šahovski događaj uopće u povijesti ovoga kraja i naše županije. Imati ćemo čast i mogućnost ugostiti i vidjeti najbolje šahiste u cijeloj Hrvatskoj. Radi se o 12 velemajstora koji će odmjeriti snage, a tu imamo i prvaka Europe. Ovo je ujedno i mogućnost svim šahistima u ovom dijelu Hrvatske da prate partije koje će se igrati. BBŽ je pokrovitelj događaja, biti ćemo nazočni i na otvorenju, a isto tako pozivam sve koji su u mogućnosti da na svoj način doprinesu ovom događaju“, rekao je župan Damir Bajs.

„Mi smo počašćeni što smo u prilici da organiziramo ovakvo značajno natjecanje, gdje igra naša šahovska krema predvođena Ivanom Šarićem, igračem koji je prešao rejting 2700 prvi u povijesti, nalazi se u top 40 svjetske rang liste. Imamo čast i da se ovo prvenstvo može odigrati pred našom publikom, zaljubljenicima koji će imati priliku pogledati te partije. U tih 11 dana, ja se nadam da ćemo biti dobri domaćini, da ćemo svim tim istaknutim igračima pružiti dobre uvjete za igru i da će u svoje slobodno vrijeme upoznati naš grad i županiju. Prvi šahovski klub u Bjelovaru je osnovan 1921. godine, uskoro imamo stogodišnjicu i ovo je jedan doprinos tome“, istaknuo je direktor Pojedinačnog prvenstva Hrvatske u šahu Slavko Bejuk.
 

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Najava Pojedinačnog prvenstva Hrvatske u šahu
Najava Pojedinačnog prvenstva Hrvatske u šahu
Najava Pojedinačnog prvenstva Hrvatske u šahu
Najava Pojedinačnog prvenstva Hrvatske u šahu
Najava Pojedinačnog prvenstva Hrvatske u šahu
Najava Pojedinačnog prvenstva Hrvatske u šahu
Najava Pojedinačnog prvenstva Hrvatske u šahu
Najava Pojedinačnog prvenstva Hrvatske u šahu
Najava Pojedinačnog prvenstva Hrvatske u šahu
Najava Pojedinačnog prvenstva Hrvatske u šahu
Najava Pojedinačnog prvenstva Hrvatske u šahu
Najava Pojedinačnog prvenstva Hrvatske u šahu
Najava Pojedinačnog prvenstva Hrvatske u šahu
Najava Pojedinačnog prvenstva Hrvatske u šahu
Najava Pojedinačnog prvenstva Hrvatske u šahu
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a