• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2020.
Veljača
19

NASTAVLJA SE NIZ ENERGETSKIH OBNOVA ŠKOLA U NAŠOJ ŽUPANIJI- KREĆU RADOVI NA OBNOVI OŠ TRNOVITICA, PROJEKTU VRIJEDNOM 1,2 MILIJUNA KUNA

Ravnatelj Osnovne škole Trnovitica Zdravko Ređep i vlasnik Tesarsko-zidarskog obrta Sabljak Pero Sabljak, uz prisustvo bjelovarsko-bilogorskog župana Damira Bajsa, potpisali su ugovor vezan uz energetsku obnovu zgrade Osnovne škole Trnovitica.
Potpis ugovora s izvođačem radova za energetsku obnovu OŠ Trnovitica

Projekt energetske obnove Osnovne škole Trnovitica vrijedan je 1.2 milijuna kuna.  Od toga je 750 tisuća kuna europskih sredstava i sredstava sufinanciranja EU projekata, a 440 tisuća kuna sredstva su Bjelovarsko-bilogorske županije.

Radovi obuhvaćaju izolaciju vanjskih zidova, povećanje toplinske zaštite krova iznad grijanog prostora, povećanje toplinske zaštite stropa prema negrijanom prostoru, zamjenu vanjske stolarije, zamjenu unutarnje rasvjete učinkovitijom.

Treba istaknuti kako će Bjelovarsko-bilogorska županija iz svog proračuna izdvojiti sredstva za potrebne dodatne radove kao i za  kupnju novog namještaja. 

„Drago nam je da je izvođač radova s našeg područja. Planiramo da problema u izvođenju radova neće biti. Zahvaljujem županu i načelniku što su prepoznali potrebe naše škole i našeg mjesta, zaposlenika i učenika“, rekao je ravnatelj OŠ Trnovitica Zdravko Ređep.

„Poslujemo već 25 godina, radili smo slične poslove, čak smo prvi put i prekrivali ovu školu prije 20-ak godina. Imao sam sreće da sam ponovno ovdje, sve ćemo izvršiti po troškovniku i mislim da će svi biti zadovoljni“, poručio je izvođač radova Pero Sabljak.

Inače, zgrada Osnovne škole Trnovitica izgrađena je 1975. godine. Školu trenutno pohađa 113 učenika i ima 38 zaposlenika. Njima će se energetskom obnovom i opremanjem škole novim namještajem omogućiti uvjeti rada i školovanja primjereni 21. stoljeću.

„U ime Školskog odbora želim iskazati zadovoljstvo što će naša škola biti uključena u energetsku obnovu. Velika Trnovitica ima dugu tradiciju školstva, prva škola osnovana je 1759. godine. Dugogodišnja tradicija školstva bila je moguća zahvaljujući suradnji škole, roditelja, lokalne uprave i Županije kao osnivača. Danas se ta suradnja nastavlja jer će naša škola dobiti novo ruho kakvo zaslužuje. Zahvaljujem županu i načelniku što su nam potpora“, istaknula je zamjenica predsjednice Školskog odbora Marijana Sušilović.

„Obnova koja slijedi sigurno će pridonijeti kvalitetnijem radu učitelja i učenika, a nadam se i uštedi energije. Ovo je jako dobar posao, moram izraziti zadovoljstvo županu što je prepoznao potrebe naše škole. Nadam se da će ovo biti prvi korak u budućoj suradnji između Županije i nas, lokalne samouprave“, kazao je načelnik Općine Velika Trnovitica Ivan Marković.

Bjelovarsko-bilogorska županija posebnu pažnju posvećuje razvoju školstva, a cilj župana Damira Bajsa je da sve škole, kako matične tako i područne, budu kompletno obnovljene.

Do sada je 12 školskih zgrada kompletno energetski obnovljeno, na nekima su radovi u tijeku, a neke škole energetska obnova tek očekuje.

Riječ je o ukupno 44 školske zgrade na području naše županije koje su obuhvaćene eurospkim projektom energetske obnove i u koje će ukupno biti uloženo 160 milijuna kuna.

„Mi trenutno ulažemo dvaput više samo u školstvo nego što je bio ukupni proračun Županije prije 6 godina. Razlog tome je to što smo bili aktivni da se promijene stvari. Od 44 škole koje su vezane uz investicije energetske obnove, 12 je već gotovo, neki projekti su ili u radovima ili ćemo potpisati ugovore ovih dana. Time ćemo doći do toga da, kada se sve to završi, 90 posto učenika u školama županije pohađa novoobnovljene škole. To je najveći investicijski ciklus bilo gdje u Hrvatskoj. Isto tako, ovog trenutka odobrena su nam sredstva za Centar kompetencije pri Medicinskoj školi, rješavat ćemo i pitanje Glazbene škole, a u tijeku su i dogradnje, koje financira sama Županija, kako bi se prešlo na jednosmjenski rad. U 2020. i dijelu 2021. godine investirat ćemo preko 250 milijuna kuna u školstvo. Meni je ključni element bio da investiramo podjednako, da sve škole dobiju isti standard. Što se ovog projekta tiče, Županija neće napraviti samo ono što je ugovoreno. Mi nikad ne radimo energetske obnove ili dogradnje da to bude samo ono što je ugovoreno prema Fondu. Fond u dobrom dijelu ne ugovara one dijelove koji nemaju veze s energetskom uštedom. To je unutarnja stolarija, krečenje i niz drugih stvari. Nakon toga ćemo osigurati i namještaj“ istaknuo je župan Damir Bajs.

Treba istaknuti kako je Bjelovarsko-bilogorska županija druga Županija u Hrvatskoj po ulaganjima u školstvo i obrazovanje. Također, po povlačenju europskih sredstava putem Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost Bjelovarsko-bilogorska županija druga je u Hrvatskoj.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Potpis ugovora s izvođačem radova za energetsku obnovu OŠ Trnovitica
Potpis ugovora s izvođačem radova za energetsku obnovu OŠ Trnovitica
Potpis ugovora s izvođačem radova za energetsku obnovu OŠ Trnovitica
Potpis ugovora s izvođačem radova za energetsku obnovu OŠ Trnovitica
Potpis ugovora s izvođačem radova za energetsku obnovu OŠ Trnovitica
Potpis ugovora s izvođačem radova za energetsku obnovu OŠ Trnovitica
Potpis ugovora s izvođačem radova za energetsku obnovu OŠ Trnovitica
Potpis ugovora s izvođačem radova za energetsku obnovu OŠ Trnovitica
Potpis ugovora s izvođačem radova za energetsku obnovu OŠ Trnovitica
Potpis ugovora s izvođačem radova za energetsku obnovu OŠ Trnovitica
Potpis ugovora s izvođačem radova za energetsku obnovu OŠ Trnovitica
Potpis ugovora s izvođačem radova za energetsku obnovu OŠ Trnovitica
Potpis ugovora s izvođačem radova za energetsku obnovu OŠ Trnovitica
Potpis ugovora s izvođačem radova za energetsku obnovu OŠ Trnovitica
Potpis ugovora s izvođačem radova za energetsku obnovu OŠ Trnovitica
Potpis ugovora s izvođačem radova za energetsku obnovu OŠ Trnovitica
Potpis ugovora s izvođačem radova za energetsku obnovu OŠ Trnovitica
Potpis ugovora s izvođačem radova za energetsku obnovu OŠ Trnovitica
Potpis ugovora s izvođačem radova za energetsku obnovu OŠ Trnovitica
Potpis ugovora s izvođačem radova za energetsku obnovu OŠ Trnovitica
Potpis ugovora s izvođačem radova za energetsku obnovu OŠ Trnovitica
Potpis ugovora s izvođačem radova za energetsku obnovu OŠ Trnovitica
Potpis ugovora s izvođačem radova za energetsku obnovu OŠ Trnovitica
Potpis ugovora s izvođačem radova za energetsku obnovu OŠ Trnovitica
Potpis ugovora s izvođačem radova za energetsku obnovu OŠ Trnovitica
Potpis ugovora s izvođačem radova za energetsku obnovu OŠ Trnovitica
Potpis ugovora s izvođačem radova za energetsku obnovu OŠ Trnovitica
Potpis ugovora s izvođačem radova za energetsku obnovu OŠ Trnovitica
Potpis ugovora s izvođačem radova za energetsku obnovu OŠ Trnovitica
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a