• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2018.
Srpanj
20

OD 1. SRPNJA U GRADU GAREŠNICI S RADOM ZAPOČELA LJEKARNA DOMA ZDRAVLJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE

Bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs sa suradnicima obišao je novootvorenu Ljekarnu Doma zdravlja u gradu Garešnici. Naime, od 1. srpnja Ljekarna u Garešnici otvorila je svoja vrata, a uoči njena otvorenja Dom zdravlja, uz pomoć osnivača Bjelovarsko-bilogorske županije, napravio je sve predradnje kako bi Ljekarna i mogla raditi.
ŽUPAN DAMIR BAJS U RADNOM POSJETU GRADU GAREŠNICI

Naime, Ljekarna je u potpunosti uređena od zidova, grijanja, promjene električnih i vodovodnih instalacija, uređenja podova, novog namještaja i kompletne informatičke opreme u što je uloženo 450 tisuća kuna. Paralelno s radovima raspisani su natječaji, uz suglasnost Ministarstva zdravstva, te su zaposlene četiri osobe i to dvije magistre farmacije i dva farmaceutska tehničara
.
Samim time Gareščani su dobili moderno uređenu Ljekarnu koja radi radim danom od 7 do 20 sati, a subotom od 8 do 15 sati.

„Ovo je Ljekarna koja je nastavila s radom. U gradu Garešnici su prema mreži bile dvije ljekarne, ovu smo preuzeli, uredili, uložili u nju 450 000 kuna, uredili je kompletno, od grijanja, namještaja, sve infrastrukture, sve što treba za potrebe ljekarne, što je propisano pravilnikom Ministarstva zdravstva“, rekla je ravnateljica Doma zdravlja BBŽ Ljubica Čaić.

„ Pacijenti su oduševljeni. Svaki njihov ulazak i svaki njihov osmijeh govori nam dovoljno. Rekli su da su jedva dočekali da se ova vrata ponovno otvore. Od sad pa nadalje mi smo tu za naše pacijente, za naše građane i stojimo na usluzi svojom stručnošću, svojom požrtvovnošću, voljom.  Ja se nadam da će pacijenti biti zadovoljni i da će to znati prepoznati i cijeniti. Mislim da Garešnica treba ovakvu ljekarnu“, rekla je voditeljica ljekarne Tajana Šteković.

„Ovo je jedan izuzetan projekt, potreba za grad Garešnicu gdje je ta još jedna ljekarna u strogom centru grada. Pohvalio bih nastojanja i župana i općenito ljudi koji rade u Domu zdravlja i naših zaposlenika ovdje koji su, na veliko zadovoljstvo, siguran sam i građana i njih dobili jedan krasan objekt“, naglasio je gradonačelnik Garešnice Josip Bilandžija.

„ Mene veseli da je s radom počela druga ljekarna na području grada Garešnice, da su zaposlene i nove osobe. Ono što je ključno je da se time zapravo ponovno diže standard u gradu Garešnici i okolnim naseljima. U tijeku su radovi na Domu zdravlja u Garešnici gdje ćemo uložiti oko 2.2 milijuna kuna. Želimo samo jedno, da ljudi koji dođu u Dom zdravlja dođu u jedan moderni, novoobnovljeni dom koji ima sve standarde,a da onda dođu i ovdje u Ljekarnu koja je potpuno obnovljena. Veseli me i stručnost i kvaliteta ljudi koji ovdje rade“, istaknuo je župan Damir Bajs.

Otvorenje Ljekarne u sklopu Doma zdravlja još jedan je projekt koji ide za tim da zdravstvena zaštita i sve što ide uz nju, dakle nabavka lijekova, bude dostupna u svakom dijelu naše županije. Podsjetimo, prošle godine Bjelovarsko-bilogorska županija zajedno sa svojom ustanovom Domom zdravlja uredila je sve ambulante primarne zdravstvene zaštite u Bjelovarsko-bilogorskoj županiji.

Ove godine krenulo se u uređenje velikih Domova zdravlja putem europskog projekta „Za zdravlje Bjelovarsko-bilogorske županije vrijednog 11,5 milijuna kuna. U sklopu tog projekta trenutno su radovi i u garešničkom Domu zdravlja čija je vrijednost u infrastrukturnim radovima, ali i novoj medicinskoj opremi koja će u njega doći 2,2 milijuna kuna.

Naime, već dugi niz godina, nije se radila kompletna modernizaciju Domova zdravlja, a sada će ona biti napravljena od temelja do krova. Bjelovarsko-bilogorska županija želi da kada se Dom zdravlja obnovi i modernizira da ima bolje uvjete za naše liječnike, a posebice za pacijente. Obzirom da u ovaj projekt ulazi i oprema, to znači da će svaki pacijent neovisno gdje živi, imati isti standard liječenja u ordinacijama opće medicine i moći će obaviti niz pretraga u samom Domu zdravlja.


KREĆE NAJVEĆA GRAĐEVINSKA INVESTICIJA NA PODRUČJU GRADA GAREŠNICE OBNOVA ZGRADE OSNOVNE ŠKOLE GAREŠNICA


Bjelovarsko-bilogorska županija u projektu je energetske obnove 11 škola na svom području, europskog projekta vrijednog 27 milijuna kuna. Nakon što su u nekim školama već  krenuli radovi uskoro će krenuti i kompletna energetska obnova garešničke Osnovne škole. U skladu s tim ravnatelj Osnovne škole Garešnica, uz prisustvo bjelovarsko-bilogorskog župana Damira Bajsa, potpisao je ugovor o izvođačem radova zajednicom ponuditelja H-GRAD d.o.o. Zagreb i ROJE GRADNJA d.o.o. Vukovar.

Vrijednost projekta obnove Osnovne škole Garešnica i školsko-sportske dvorane je 10.974.919,49 kuna trenutno najvrednije investicija u školstvu na području županije, a radovi podrazumijevaju:

- Izolacija vanjskih zidova (fasada)
- Izmjena i izolacija poda
- Izolacija vanjskih zidova podruma
- Izolacija stropa iznad glavnog ulaza škole i prema tavanu
- Izolacija krovišta
- Zamjena dotrajale vanjske stolarije sa PVC stolarijom
- Izgradnja pristupne rampe za invalide
- Rekonstrukcija grijanja i zamjena kotlovnice
- Ugradnja LED rasvjete
- Soboslikarski radovi
- Ugradnja gromobrana
- Akustične obloge na dvorani
- Spušteni stropovi u dvorani
- Ugradnja ventilacije u dvorani

Završetkom radova u potpunosti, od temelja do krova, bit će obnovljena Osnovna škola u Garešnici i školsko-sportska dvorana, a učenici njih petstotinjak i njihovi učitelji i nastavnici zbog kojih se cijeli projekt i radi imat će bolji standard i uvjete školovanja i rada u toj obrazovnoj ustanovi u gradu Garešnici.

Realizacijom projekta u bitnom će se smanjiti i režijski troškovi i troškovi održavanja školske zgrade, pa će samim tim ostati više sredstava za ulaganje u opremanje škole i dogradnju nadstandarda za učenike, učitelje i nastavnike.

Spomenimo i to kako je Bjelovarsko-bilogorska županija u projektu obnove Osnovne škole u Trnovitičkom Popovcu, projekt vrijedan 530 tisuća kuna, dok su na posljednjem natječaju Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost odobrena sredstva za obnovu Područne škole Kapelica, projekt vrijedan 1,2 milijuna kuna.

U konačnici ukupna ulaganja u obnovu škola na području grada Garešnice, ako se uzmu u obzir i dvije škole čiji je prijavitelj za obnovu bio Grad Garešnica i to za Područne škole u Zdenčacu i Hrastovcu, iznose gotovo 14 milijuna kuna.

„Naša škola ima bogatu povijest o čemu svjedoči i  190. rođendan koji ove godine navršava. Ove školske godine imali smo 653 učenika i 95 djelatnika. Ono po čemu smo prepoznatljivi su rezultati naših učenika i njihovih mentora. Veseli me vaš današnji dolazak, potpisivanje ugovora i skori početak radova na našoj školi. Neka se 190.rođendan škole obilježi kroz kvalitetne uvjete rada i kompletnu energetsku obnovu škole, od temelja do krova, prema standardima 21.stoljeća. Zahvaljujem se našem županu Bajsu na velikoj podršci tijekom provedbe ovog projekta, ali i projekata koji će tek uslijediti“, rekao je ravnatelj OŠ Garešnica Slaven Marenić.

„Energetska obnova je jedan izuzetan, hvalevrijedan projekt, jedna velika prilika da iskoristimo europske novce. Ja bih tu pohvalio jako dobru suradnju i Ministarstva, Županije i Grada.  Ono što svakako moram pohvaliti su nastojanja Županije i župana na ovom što su do sad napravili i onome što ćemo raditi u budućnosti. Područna škola Kapelica također je prošla na natječaju. Naravno da će naše škole dobiti i veću vrijednost, da će biti ugodnije za boravak i da to daje jednu novu vrijednost i učenicima i učiteljima i roditeljima. Ulaganje u djecu, u škole je ulaganje u budućnost.“, rekao je gradonačelnik Garešnice Josip Bilandžija.

„ U ime zajednice ponuditelja, Roje Gradnja i H-Grad, zahvaljujem se županu, gradonačelniku, ravnatelju. Radost nam je da smo se uključili u natječaj, u javnu nabavu. Međutim, ono što moram istaknuti i što je dodatna radost, a to je činjenica da se radi o školi s dugogodišnjim radom. Držim da ćemo, zajedno s ravnateljem i ostalim sudionicima privesti to kraju i da uistinu sve ovo što vi želite, a i što svi želimo, da uvjeti i sadržaji u našim objektima, u školama budu adekvatni vremenu u kojem živimo“, rekao je direktor tvrtke H-Grad Berislav Trogrlić.
„Kada govorimo o školstvu i standardima, moram reći da Županija, i ja kao župan, smo odlučili napraviti neke promjene, posebice u gradu Garešnici, već u prijašnje vrijeme.  Rezultat je, naravno i nova športska dvorana, koja je, moram reći, najveća i najskuplja dvorana u cijeloj županiji. Bjelovarsko-bilogorska županija je sada druga županija po prijavama i povlačenju sredstava iz Fonda za energetsku učinkovitost u Hrvatskoj. Garešnica ima neke od najvećih projekata, ne u županiji, nego i na području Republike Hrvatske. U prvom natječaju ovo je bio najvrjedniji projekt koji smo prijavili. I to je među najvrjednijim projektima u bilo kojoj školi u Hrvatskoj. Imamo i druge škole, kao što je OŠ u Trnovitičkom Popovcu koja je sada pri kraju. Moram naglasiti da je ova škola prijavljena u cijelosti. To znači da je prijavljena sama škola, ali i školsko sportska dvorana. Mi ćemo sukcesivno, kada škole budu završene, početi županijskim sredstvima obnavljati namještaj i opremu. Mi želimo da ovo izgleda kao nova škola“, istaknuo je župan Damir Bajs.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
ŽUPAN DAMIR BAJS U RADNOM POSJETU GRADU GAREŠNICI
ŽUPAN DAMIR BAJS U RADNOM POSJETU GRADU GAREŠNICI
ŽUPAN DAMIR BAJS U RADNOM POSJETU GRADU GAREŠNICI
ŽUPAN DAMIR BAJS U RADNOM POSJETU GRADU GAREŠNICI
ŽUPAN DAMIR BAJS U RADNOM POSJETU GRADU GAREŠNICI
ŽUPAN DAMIR BAJS U RADNOM POSJETU GRADU GAREŠNICI
ŽUPAN DAMIR BAJS U RADNOM POSJETU GRADU GAREŠNICI
ŽUPAN DAMIR BAJS U RADNOM POSJETU GRADU GAREŠNICI
ŽUPAN DAMIR BAJS U RADNOM POSJETU GRADU GAREŠNICI
ŽUPAN DAMIR BAJS U RADNOM POSJETU GRADU GAREŠNICI
ŽUPAN DAMIR BAJS U RADNOM POSJETU GRADU GAREŠNICI
ŽUPAN DAMIR BAJS U RADNOM POSJETU GRADU GAREŠNICI
ŽUPAN DAMIR BAJS U RADNOM POSJETU GRADU GAREŠNICI
ŽUPAN DAMIR BAJS U RADNOM POSJETU GRADU GAREŠNICI
ŽUPAN DAMIR BAJS U RADNOM POSJETU GRADU GAREŠNICI
ŽUPAN DAMIR BAJS U RADNOM POSJETU GRADU GAREŠNICI
ŽUPAN DAMIR BAJS U RADNOM POSJETU GRADU GAREŠNICI
ŽUPAN DAMIR BAJS U RADNOM POSJETU GRADU GAREŠNICI
ŽUPAN DAMIR BAJS U RADNOM POSJETU GRADU GAREŠNICI
ŽUPAN DAMIR BAJS U RADNOM POSJETU GRADU GAREŠNICI
ŽUPAN DAMIR BAJS U RADNOM POSJETU GRADU GAREŠNICI
ŽUPAN DAMIR BAJS U RADNOM POSJETU GRADU GAREŠNICI
ŽUPAN DAMIR BAJS U RADNOM POSJETU GRADU GAREŠNICI
ŽUPAN DAMIR BAJS U RADNOM POSJETU GRADU GAREŠNICI
ŽUPAN DAMIR BAJS U RADNOM POSJETU GRADU GAREŠNICI
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a