• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2020.
Lipanj
30

OD IDUĆE ŠKOLSKE GODINE ŠKOLARCI I VRTIĆANCI U VELIKOM TROJSTVU POD ISTIM KROVOM U OBJEKTU 21. STOLJEĆA

Bjelovarsko-bilogorska županija u partnerskom odnosu provodi niz projekata sa svojim Općinama i Gradovima. Jedan od njih je i projekt dogradnje Osnovne škole u Velikom Trojstvu te gradnje dječjeg vrtića vrijedan 14 milijuna kuna.
Obilazak radova na dogradnji škole i gradnji vrtića u Velikom Trojstvu

Općina Veliko Trojstvo putem europskih sredstava  osigurala je 7,2 milijuna kuna za projekt gradnje vrtića, Bjelovarsko-bilogorska županija iz vlastitih sredstava financira dogradnju Osnovne škole Veliko Trojstvo s 5 milijuna kuna, dok je Općina Veliko Trojstvo za projekt  osigurala 2 milijuna kuna.

Radovi kojima se dijelom obnavlja, ali i dograđuje Osnovna škola s dodatnim učionicama i pomoćnim prostorijama te gradi dječji vrtić s jaslicama za ukupno  52 djece u završnoj su fazi, a danas ih je obišao župan Damir Bajs, u pratnji načelnika Općine Veliko Trojstvo Ivana Kovačića, ravnateljice OŠ Veliko Trojstvo Sanje Vranješević, izvođača radova i nadzora.

Projektom će Osnovna škola dobiti 5 učionica, 2 kabineta, nove sanitarne čvorove, sanitarni čvor za invalide i podiznu platformu za invalide, polivalentnu dvoranu i prostorije za domara i spremište.

Inače, matična škola Veliko Trojstvo ima 188 učenika, a kako za njih tako i za nastavnike i ostale zaposlenike škole realizacija ovoga projekta doprinijet će poboljšanju kvalitete nastave i omogućiti jednosmjenski rad po svim standardima koje zahtijeva 21. stoljeće.

Drugi dio projekta odnosi se na gradnju dječjeg vrtića s jaslicama za 52 djece kojim će se omogućiti novi standard za najmlađe mještane općine koji pohađaju vrtiće na području grada Bjelovara, a sada će imati novi, moderan vrtić u svojoj općini što će uvelike olakšati svakodnevni život njihovim roditeljima.

Projekt dogradnje OŠ Veliko Trojstvo i gradnje dječjeg vrtića i ekonomski je dobro osmišljen budući da će škola i vrtić koristiti istu kuhinju, a  znak je to da ako se zajedno radi, mogu se napraviti i određene uštede.

„Mogu reći da smo se dobro snalazili za vrijeme trajanja radova budući da dobar dio drugog polugodišta nije bilo nastave tako da su izvođači mogli nesmetano raditi sve što su imali u planu. Svi smo ushićeni i jedva čekamo završetak radova, učiteljice jedva čekaju uređivati svoje učionice. Svi ćemo imati nove učionice i dvije dograđene učionice s novom blagovaonom i novom kuhinjom i svi ćemo biti pod jednim krovom, a  to nam je itekako bilo potrebno s obzirom da smo dugi niz godina morali ići van ovog glavnog objekta kako bi djeca išla u dvoranu i školsku blagovaonu. Ovim projektom dobit ćemo pravu potpunu jednosmjensku nastavu dostojnu 21. stoljeća gdje ćemo imati sve kvalitetne uvjete kakve zaslužuju sva djeca diljem Hrvatske. Bjelovarsko-bilogorska županija osigurala nam je dodatna sredstva za namještaj u iznosu od 200 tisuća kuna na čemu smo jako zahvalni“, rekla je ravnateljica OŠ Veliko Trojstvo Sanja Vranješević.

„Ovaj projekt otišao je na jednu daleko višu razinu kakvu niti neki gradovi nemaju. Većina roditelja i učenika još nije ni svjesna svega što je izgrađeno te moderne opreme kakvu do sada nismo imali, a dodatna olakotna okolnost je što smo pod istim krovom zajedno sa školsko-sportskom dvoranom koja je već izgrađena. Sve je u jednoj cjelini. Mislim da će svi biti oduševljeni, presretni i ovo je ono što nam je trebalo za daljnji razvoj našeg mjesta, naše općine“, naglasio je predstavnik Vijeća roditelja i Školskog odbora Siniša Kovačić.

„Ovdje je sve na jednom mjestu, kompleksan objekt koji će služiti mještanima, najviše djeci i roditeljima. Vrtić je predviđen za 52 djece, ali prostrane su prostorije tako da ćemo ih vjerojatno moći upisati i više nego što je planirano. Velika zahvala svima koji sudjeluju u ovome projektu“, naglasio je načelnik Općine Veliko Trojstvo Ivan Kovačić.

„Kada govorimo o županijskim projektima vezanim uz školstvo, ima ih pedesetak vrijednih oko 250 milijuna kuna. Međutim, ovaj projekt izdvaja se od drugih po nizu specifičnosti. Kao prvo, to je projekt koji vode Općina Veliko Trojstvo i Bjelovarsko-bilogorska županija zajedno te škola koja je nositelj ukupnosti projekta. Sam projekt je jedinstven i po tome da smo bili vrlo racionalni u gledanju na koji način smanjiti troškove kada se objekt napravi. To je ovoga trenutka najveći građevinski projekt bilo kojeg tipa u općinama na području naše županije pa i šire. Ovaj projekt pomoći će samoj općini Veliko Trojstvo i njenim stanovnicima koji ovdje rade i žive jer sadržajem koji se širi i ponudom javnog standarda koji je ključan mislim da će privući još veći broj stanovnika“, naglasio je župan Damir Bajs. 

Ulaganje u školstvo, djecu i znanje jedan je od prioriteta Bjelovarsko-bilogorske županije koja je po tim izdvajanjima na drugom mjestu ljestvice hrvatskih županija. Najveći dio sredstava odnosi se na projekte energetske obnove školskih zgrada, njih 44, u koje će ukupno biti uloženo 160 milijuna kuna, a kojim će se obnoviti sve županijske matične i područne škole.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Obilazak radova na dogradnji škole i gradnji vrtića u Velikom Trojstvu
Obilazak radova na dogradnji škole i gradnji vrtića u Velikom Trojstvu
Obilazak radova na dogradnji škole i gradnji vrtića u Velikom Trojstvu
Obilazak radova na dogradnji škole i gradnji vrtića u Velikom Trojstvu
Obilazak radova na dogradnji škole i gradnji vrtića u Velikom Trojstvu
Obilazak radova na dogradnji škole i gradnji vrtića u Velikom Trojstvu
Obilazak radova na dogradnji škole i gradnji vrtića u Velikom Trojstvu
Obilazak radova na dogradnji škole i gradnji vrtića u Velikom Trojstvu
Obilazak radova na dogradnji škole i gradnji vrtića u Velikom Trojstvu
Obilazak radova na dogradnji škole i gradnji vrtića u Velikom Trojstvu
Obilazak radova na dogradnji škole i gradnji vrtića u Velikom Trojstvu
Obilazak radova na dogradnji škole i gradnji vrtića u Velikom Trojstvu
Obilazak radova na dogradnji škole i gradnji vrtića u Velikom Trojstvu
Obilazak radova na dogradnji škole i gradnji vrtića u Velikom Trojstvu
Obilazak radova na dogradnji škole i gradnji vrtića u Velikom Trojstvu
Obilazak radova na dogradnji škole i gradnji vrtića u Velikom Trojstvu
Obilazak radova na dogradnji škole i gradnji vrtića u Velikom Trojstvu
Obilazak radova na dogradnji škole i gradnji vrtića u Velikom Trojstvu
Obilazak radova na dogradnji škole i gradnji vrtića u Velikom Trojstvu
Obilazak radova na dogradnji škole i gradnji vrtića u Velikom Trojstvu
Obilazak radova na dogradnji škole i gradnji vrtića u Velikom Trojstvu
Obilazak radova na dogradnji škole i gradnji vrtića u Velikom Trojstvu
Obilazak radova na dogradnji škole i gradnji vrtića u Velikom Trojstvu
Obilazak radova na dogradnji škole i gradnji vrtića u Velikom Trojstvu
Obilazak radova na dogradnji škole i gradnji vrtića u Velikom Trojstvu
Obilazak radova na dogradnji škole i gradnji vrtića u Velikom Trojstvu
Obilazak radova na dogradnji škole i gradnji vrtića u Velikom Trojstvu
Obilazak radova na dogradnji škole i gradnji vrtića u Velikom Trojstvu
Obilazak radova na dogradnji škole i gradnji vrtića u Velikom Trojstvu
Obilazak radova na dogradnji škole i gradnji vrtića u Velikom Trojstvu
Obilazak radova na dogradnji škole i gradnji vrtića u Velikom Trojstvu
Obilazak radova na dogradnji škole i gradnji vrtića u Velikom Trojstvu
Obilazak radova na dogradnji škole i gradnji vrtića u Velikom Trojstvu
Obilazak radova na dogradnji škole i gradnji vrtića u Velikom Trojstvu
Obilazak radova na dogradnji škole i gradnji vrtića u Velikom Trojstvu
Obilazak radova na dogradnji škole i gradnji vrtića u Velikom Trojstvu
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a