• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2019.
Ožujak
29

ODRŽAN 22. PROLJETNI MEĐUNARODNI BJELOVARSKI SAJAM

Na sajamskom prostoru u Gudovcu održan je 22. Proljetni međunarodni bjelovarski sajam i 4. Drvni svijet. Sudjelovao je rekordan broj izlagača na najvećem izložbenom prostoru do sada na kojem su se predstavili domaći, ali i izlagači iz desetak stranih država.
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM

Na svečanom otvorenju ovogodišnje manifestacije direktor Bjelovarskog sajma Davorin Posavac istaknuo je kako vjeruje da će ova sajamska manifestacija doprinijeti jačanju poljoprivrede i gospodarstva, kako naše županije tako i cjelokupne Republike Hrvatske. Također, u svom govoru direktor Posavac je naglasio: „Želja nam je da ovu sajamsku industriju, naš sajamski prostor nadopunimo i realizacijom novih projekata koji su već spremni. Izgradnja skladišta distributivnog centra s hladnjačama za čuvanje voća i povrća nadopunila bi misiju Bjelovarskog sajma na način da pomaže razvoju poljoprivrede i razvoju malih poljoprivrednih proizvođača“, istaknuo je direktor Bjelovarskog sajma Davorin Posavac.

„Naša županija je vodeća u stočarstvu, proizvodnji mlijeka, proizvodnji gljiva, meda i mnogih drugih poljoprivrednih artikala, a ono što je ključno je to da se na ovom Sajmu nalaze svi oni koji su zainteresirani za poljoprivredu. Očekujem da će se i na ovom Sajmu sklopiti niz poslova, a to pokazuje i interes. Međutim, ovo je Sajam koji naglašava razgovor; teme ovog Sajma su i Europski fondovi, mogućnost povlačenja europskih sredstava u poljoprivredi jer je sada ključno povećanje proizvodnje, da se omogući da na taj način dođemo do boljitka“, naglasio je na svečanom otvorenju župan Damir Bajs.

„ Možemo reći po prvi puta, kada usporedimo 2018. s prošlim godinama, vrijednost poljoprivredne proizvodnje u Hrvatskoj raste. 17 milijardi kuna je vrijednost poljoprivredne proizvodnje u RH za 2018. godinu, 3,2 posto više nego u 2017., a 10 posto više nego u 2014. godini. Naši poljoprivrednici se moderniziraju, postaju konkurentniji i to sve zahvaljujući natječajima i novcu kojeg dobivaju kroz Program ruralnog razvoja, kroz europske fondove. Dolazi novo financijsko razdoblje, naši poljoprivrednici se ne trebaju bojati jer će iznos potpora biti isti ili veći nego što li je to sada. Već sad mogu najaviti da Ministarstvo poljoprivrede samo projektira 20 hladnjača za područje cijele Hrvatske; jedna hladnjača će doći i na područje Bjelovarsko-bilogorske županije. Nadam se da ćemo već ove godine osigurati tih 20-ak milijuna kuna da se ta hladnjača može početi graditi na području ove županije“, rekao je izaslanik predsjednika Vlade i ministar poljoprivrede Tomislav Tolušić koji je i otvorio 22. Proljetni međunarodni bjelovarski sajam.

Inače, osim samog izložbenog dijela gdje su posjetitelji mogli pogledati sve ono najmodernije što se nudi kada je poljoprivreda u pitanju, Sajam je i ove godine imao svoj edukativni dio. Organizirani su stručni skupovi, okrugli stolovi te brojne prezentacije.
 

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM
22. MEĐUNARODNI PROLJETNI BJELOVARSKI SAJAM
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a