• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2021.
Srpanj
21

ODRŽANA POČETNA KONFERENCIJA EU PROJEKTA “PLETENICA ŽIVOTA – FAZA II”

U Romskoj kući u Maglenči održana je početna konferencija europskog projekta “Pletenica života – Faza II” kojoj je prisustvovala i zamjenica bjelovarsko-bilogorskog župana Marija Jungić.
ODRŽANA POČETNA KONFERENCIJA EU PROJEKTA “PLETENICA ŽIVOTA – FAZA II”

Riječ je o projektu vrijednom 1,5 milijuna kuna, a financira se bespovratnim sredstvima Europske unije. Nositelj mu je Županija, a provodi se u partnerskom odnosu s  udrugom „Pomoć u kući starijim osobama Općine Veliko Trojstvo“ i  ustanovom Centar za pomoć i njegu u Općini Veliki Grđevac.

Projektom je obuhvaćeno 110 osoba, a riječ je o osobama starije životne dobi, osobama s invaliditetom te je putem njega zaposleno 8 osoba.

U sklopu projekta „Pletenica života- faza II“ u Velikom Grđevcu i Velikom Trojstvu organizirani su dnevni boravci kao mjesta okupljanja, druženja i organiziranja aktivnosti naših sugrađana treće životne dobi.

Također, u sklopu projekta osigurana su i 2 automobila,  po jedan za svakog partnera koji  služe za prijevoz korisnika od njihovih domova do dnevnog boravka, ali i općenito za pomoć našim sugrađanima treće životne dobi.

Zamjenica župana Marija Jungić istaknula je kako je i sama imala priliku raditi na provedbi sličnog projekta „Pomoć u kući“.

„Često sam pitala svoje genterodomaćice jesu li zadovoljene, je li im teško, jesu li možda manje i plaćene? One su uvijek rekle da im nikada nije bilo teško obavljati taj posao, dapače imaju zadovoljstvo pružati korisnicima sve te usluge i da su sretni što vas mogu usrećiti. I mi smo uvijek osjećali takve projekte kao važan segment našeg društva i nikada ne bi prestali s takvim aktivnostima. Ova nadogradnja je svakako nešto što treba nastaviti i dalje. „Pletenica života faza I“ je pružala pomoći u kući, sada putem ovog projekta radimo na dnevnom boravku i naša županija upravo takvim projektima starijim građanima osigurava kvalitetno ispunjenu svakodnevicu“, istaknula je zamjenica župana Marija Jungić.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
ODRŽANA POČETNA KONFERENCIJA EU PROJEKTA “PLETENICA ŽIVOTA – FAZA II”
ODRŽANA POČETNA KONFERENCIJA EU PROJEKTA “PLETENICA ŽIVOTA – FAZA II”
ODRŽANA POČETNA KONFERENCIJA EU PROJEKTA “PLETENICA ŽIVOTA – FAZA II”
ODRŽANA POČETNA KONFERENCIJA EU PROJEKTA “PLETENICA ŽIVOTA – FAZA II”
ODRŽANA POČETNA KONFERENCIJA EU PROJEKTA “PLETENICA ŽIVOTA – FAZA II”
ODRŽANA POČETNA KONFERENCIJA EU PROJEKTA “PLETENICA ŽIVOTA – FAZA II”
ODRŽANA POČETNA KONFERENCIJA EU PROJEKTA “PLETENICA ŽIVOTA – FAZA II”
ODRŽANA POČETNA KONFERENCIJA EU PROJEKTA “PLETENICA ŽIVOTA – FAZA II”
ODRŽANA POČETNA KONFERENCIJA EU PROJEKTA “PLETENICA ŽIVOTA – FAZA II”
ODRŽANA POČETNA KONFERENCIJA EU PROJEKTA “PLETENICA ŽIVOTA – FAZA II”
ODRŽANA POČETNA KONFERENCIJA EU PROJEKTA “PLETENICA ŽIVOTA – FAZA II”
ODRŽANA POČETNA KONFERENCIJA EU PROJEKTA “PLETENICA ŽIVOTA – FAZA II”
ODRŽANA POČETNA KONFERENCIJA EU PROJEKTA “PLETENICA ŽIVOTA – FAZA II”
ODRŽANA POČETNA KONFERENCIJA EU PROJEKTA “PLETENICA ŽIVOTA – FAZA II”
ODRŽANA POČETNA KONFERENCIJA EU PROJEKTA “PLETENICA ŽIVOTA – FAZA II”
ODRŽANA POČETNA KONFERENCIJA EU PROJEKTA “PLETENICA ŽIVOTA – FAZA II”
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a