• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2019.
Ožujak
18

POLA MILIJUNA KUNA ULAGANJA BBŽ U DVA NOVA SUVREMENA GINEKOLOŠKA ULTRAZVUKA I OPREMU U GINEKOLOŠKE ORDINACIJE U BJELOVARU

Bjelovarsko-bilogorska županija u velikom je investicijskom ciklusu kada govorimo o obnovi i opremanju županijskih ambulanti Domova zdravlja naše županije. U sklopu investicija je i nabava nove medicinske opreme i aparature, pa je tako Bjelovarsko-bilogorska županija putem europskog projekta „Za zdravlje Bjelovarsko-bilogorske županije“ vrijednog 11,5 milijuna kuna opremila novim modernim ginekološkim ultrazvucima dvije ginekološke ambulante u Bjelovaru one dr. Brune Zadre i dr. Alena Šelovića.
Obilazak ordinacija dr. Šelovića i dr. Zadre

Vrijednost  nova dva ginekološka uređaja je 400 tisuća kuna i putem njih se pacijenticama pruža mogućnost obavljanja važnih pretraga najsuvremenijom ginekološkom opremom. Riječ je o  ginekološkim uređajima 1 s vaginalnom linearnom i konveksnom sondom. Inače, uz dvije ambulante u Bjelovaru spomenute ginekološke ultrazvuke dobile su i ambulante Doma zdravlja u Daruvaru, Grubišnom Polju, Čazmi i Garešnici. 

Prilikom opremanja ambulanti Domova zdravlja Bjelovarsko-bilogorska županija nije radila razliku između liječnika zaposlenika Doma zdravlja i koncesionara, jer naši pacijenti ne moraju voditi brigu jesu li liječnici kod kojih idu koncesionari ili zaposlenici Doma zdravlja, a svi trebaju dobiti jednaku zdravstvenu zaštitu.

Inače, uz ginekološki ultrazvuk ordinacija dr. Zadra opremljena je još i stolnim računalom i pisačem vrijednim šest i pol tisuća kuna, a uskoro dolazi i autoklav (uređaj za sterilizaciju) vrijedan 20 tisuća kuna. U  postupku javne nabave još je i oprema za ordinaciju dr. Šelovića i to stolica za ginekološki stol i ginekološki stol za preglede, mikroskop, instrumentarij za ginekološku ordinaciju, vaga, stolić za instrumente ormar za lijekove i anatomska stolica – oprema ukupno vrijedna 60 tisuća kuna.

Spomenutim dvjema ordinacijama u sklopu projekta „Za zdravlje Bjelovarsko-bilogorske županije“ odobreno je sve što su zatražile, a po isporučenju opreme dr. Zadro zatražio je i edukaciju za rad s UVZ ginekološkim ultrazvukom na koju će uskoro u KBC Sestre milosrdnice. Također, tu edukaciju u sklopu Projekta Bjelovarsko-bilogorska županija financira s 10 tisuća kuna.

Sva nabavljena oprema, sukladno Projektu, ostaje u vlasništvu Županije najmanje 5 godina od završetka projekta, a koriste ju liječnici za koje je nabavljena. U slučaju npr. odlaska liječnika Bjelovarsko-bilogorska županija opremu dodjeljuje drugom liječniku.

Dio je to samo ulaganja Bjelovarsko-bilogorske županije u zdravstveni standard na području grada Bjelovara, jer uz opremanje ambulanti Domova zdravlja Županija je i u projektu energetske obnove „nove bolnice“ i zgrade stomatologije.

Najveći projekt je izgradnja nove zgrade Opće bolnice Bjelovar za koju će se uskoro raspisati natječaj za gradnju. Ne treba zaboraviti niti mjere Bjelovarsko-bilogorske županije za zadržavanje i poticanje dolaska novih liječnika za rad u našim zdravstvenim ustanovama koje su jedine takve sveobuhvatne i trajne u Republici Hrvatskoj. Putem njih se liječnicima subvencionira kamata za stambene kredite, sufinanciraju troškovi stanovanja te sufinancira stručno usavršavanje.

 

„Mi smo do sada imali ultrazvučne aparate, no oni su bili slabije kvalitete. Sad smo dobili izvrsne ultrazvučne uređaje, na čemu zahvaljujem Bjelovarsko-bilogorskoj županiji. Sada možemo puno detaljnije kontrolirati i ginekološke pacijentice i trudnice. Ovi uređaji  nam omogućuju da napravimo puno više i puno kvalitetnije“, rekao je dr. Alen Šelović.

„Novi ultrazvučni aparati su značajno unaprijedili kvalitetu zdravstvene zaštite, poglavito trudnica jer smo do sada trudnoću gledali samo do 14 tjedana jer nismo imali odgovarajuće sonde. Ovaj ultrazvuk nam omogućava da praktički pratimo trudnoću do kraja, do 39.tjedna“, pojasnio je dr. Bruno Zadro.

„Ne samo da se ulaže u opremu, to je sada zadnja faza opremanja primarne zdravstvene zaštite, posebice ovdje u Bjelovaru, nego vidjeli ste da je uloženo i u građevinske objekte. Ovaj dispanzer za žene uređen je na suvremen europski način. Pacijenti su dobili jedan novi standard. Naravno, ponovno jedan od velikih projekata u suradnji s našom Bjelovarsko-bilogorskom županijom koja nas ponovno vuče naprijed. Zajedno nastojimo stvoriti uvjete za liječnike kako bi došli živjeti i raditi u našoj županiji i kako bi pacijenti imali dostupnu, što je najvažnije, primarnu zdravstvenu zaštitu.“, istaknula je ravnateljica Doma zdravlja BBŽ Ljubica Čaić.

„Ono što je specifično za našu županiju je da smo mi zauzeli stav da ćemo opremiti prvo ordinacije opće medicine, na način da nećemo gledati razliku između zaposlenika i koncesionara.  Ključno je da pacijenti imaju najveću zdravstvenu zaštitu koja je moguća. Niz naših ambulanti je obnovljeno, a sada ide i nabavka opreme. Ovi  ginekološki aparati bi trebali dati novu mogućnost našim liječnicima da pokušaju napraviti sve što je u njihovoj moći da ginekološki standard u županiji bude unaprijeđen“, zaključio je bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Obilazak ordinacija dr. Šelovića i dr. Zadre
Obilazak ordinacija dr. Šelovića i dr. Zadre
Obilazak ordinacija dr. Šelovića i dr. Zadre
Obilazak ordinacija dr. Šelovića i dr. Zadre
Obilazak ordinacija dr. Šelovića i dr. Zadre
Obilazak ordinacija dr. Šelovića i dr. Zadre
Obilazak ordinacija dr. Šelovića i dr. Zadre
Obilazak ordinacija dr. Šelovića i dr. Zadre
Obilazak ordinacija dr. Šelovića i dr. Zadre
Obilazak ordinacija dr. Šelovića i dr. Zadre
Obilazak ordinacija dr. Šelovića i dr. Zadre
Obilazak ordinacija dr. Šelovića i dr. Zadre
Obilazak ordinacija dr. Šelovića i dr. Zadre
Obilazak ordinacija dr. Šelovića i dr. Zadre
Obilazak ordinacija dr. Šelovića i dr. Zadre
Obilazak ordinacija dr. Šelovića i dr. Zadre
Obilazak ordinacija dr. Šelovića i dr. Zadre
Obilazak ordinacija dr. Šelovića i dr. Zadre
Obilazak ordinacija dr. Šelovića i dr. Zadre
Obilazak ordinacija dr. Šelovića i dr. Zadre
Obilazak ordinacija dr. Šelovića i dr. Zadre
Obilazak ordinacija dr. Šelovića i dr. Zadre
Obilazak ordinacija dr. Šelovića i dr. Zadre
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a