• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2020.
Studeni
4

POTPORA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE MATICI UMIROVLJENIKA OPĆINE IVANSKA

Tijekom posjeta općini Ivanska župan Damir Bajs i predsjednica Matice umirovljenika općine Ivanska Milka Fištrović potpisali su Ugovor o dodjeli sredstava Bjelovarsko-bilogorske županije Matici umirovljenika općine Ivanska vezan uz ovogodišnji Javni poziv za programe i projekte umirovljeničkih udruga.
Potpis ugovora s Maticom umirovljenika općine Ivanska

Iako je Bjelovarsko-bilogorska županija uslijed pandemije koronavirusa napravila uštede u pojedinim segmentima izdvajanja za umirovljeničku populaciju sredstva se nisu smanjivala i ove godine u proračunu je osigurano 1,2 milijuna kuna. Riječ je o najvećem izdvajanju za umirovljeničku populaciju od bilo koje druge županije u Hrvatskoj, a Bjelovarsko-bilogorska županija radi to s jasnim ciljem, jer u našoj županiji živi veliki broj osoba treće životne dobi.

Matica umirovljenika općine Ivanska  javila se na županijski Javni poziv s projektom „I stari ljudi zaslužuju sreću“ i ostvarila financijsku potporu od 19.500,00  kuna.

„Ova pomoć Županije nam puno znači jer sve ono što priželjkujemo ne bi mogli ostvariti bez pomoći župana koji ima razumijevanja za nas i na čemu mu zahvaljujemo,  i našeg načelnika. Sredstva koja ćemo dobiti potpisom današnjeg ugovora iskoristit ćemo za obilazak naših starijih i nemoćnih sugrađana, da im donesemo poklone i na taj način uljepšamo dane“, rekla je predsjednica Matice umirovljenika općine Ivanska Milka Fištrović.

„Bjelovarsko-bilogorska županija proteklih godina značajna sredstva ulaže u općinu Ivanska. Riječ je o desetak milijuna kuna u godini dana i da nema te suradnje ne bi se vidjeli ovakvi pomaci u našoj općini. Zahvalni smo na tome Bjelovarsko-bilogorskoj županiji i županu Bajsu“, istaknuo je načelnik Općine Ivanska Željko Mavrin.

„I u vrijeme korone radovi na projektima nisu stali, kao što se može vidjeti u općini Ivanska. Partnerski odnos je ključan i bez toga se ne može naprijed. Što se umirovljeničkih udruga tiče, Bjelovarsko-bilogorska županija ove godine nije smanjivala sredstva i ona iznose 1.2 milijuna kuna, što je najveći iznos u Republici Hrvatskoj. Potpisom ovog ugovora mi ćemo vama za program koji ste nazvali „I stariji ljudi zaslužuju sreću“, a mislim da upravo sada u vrijeme korone posebnu pažnju treba posvetiti našim sugrađanima treće životne dobi, dodijeliti nešto manje od 20 000 kuna koje ćete vi, kako ste rekli, utrošiti na pomoć svojim članovima i onima kojima je pomoć potrebna“, izjavio je prilikom potpisa ugovora s Maticom umirovljenika općine Ivanska župan Damir Bajs.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Potpis ugovora s Maticom umirovljenika općine Ivanska
Potpis ugovora s Maticom umirovljenika općine Ivanska
Potpis ugovora s Maticom umirovljenika općine Ivanska
Potpis ugovora s Maticom umirovljenika općine Ivanska
Potpis ugovora s Maticom umirovljenika općine Ivanska
Potpis ugovora s Maticom umirovljenika općine Ivanska
Potpis ugovora s Maticom umirovljenika općine Ivanska
Potpis ugovora s Maticom umirovljenika općine Ivanska
Potpis ugovora s Maticom umirovljenika općine Ivanska
Potpis ugovora s Maticom umirovljenika općine Ivanska
Potpis ugovora s Maticom umirovljenika općine Ivanska
Potpis ugovora s Maticom umirovljenika općine Ivanska
Potpis ugovora s Maticom umirovljenika općine Ivanska
Potpis ugovora s Maticom umirovljenika općine Ivanska
Potpis ugovora s Maticom umirovljenika općine Ivanska
Potpis ugovora s Maticom umirovljenika općine Ivanska
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a