• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2021.
Veljača
25

PRI KRAJU RADOVI NA MODERNIZACIJI PROMETNICE U SAMARICI- UKUPNA ULAGANJA U CESTOGRADNJU NA PODRUČJU OPĆINE IVANSKA U PROTEKLE DVIJE GODINE 7.5 MILIJUNA KUNA

Bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs sa suradnicima obišao je završne radove na modernizaciji prometnice u mjestu Samarica. Riječ je o dionici dugoj 2.5 kilometara, a radovi koje u stopostotnom iznosu financira Županijska uprava za ceste vrijedni su 2.6 milijuna kuna.
Obilazak radova na modernizaciji prometnice u Samarici

Nastavak je to ulaganja Bjelovarsko-bilogorske županije u cestogradnju na području općine Ivanska. Podsjetimo, do sada je modernizirana cesta na potezu Donja Petrička-Samarica, a u protekle dvije godine radilo se i na modernizaciji prometnice Babinac-Gornja Petrička.

Možemo reći da se završetkom radova na prometnici u Samarici primiče kraju investicijski ciklus ulaganja Bjelovarsko-bilogorske županije na tom području u općini Ivanska,  a ukupna vrijednost radova u protekle dvije godine iznosi 7.5 milijuna kuna.

Modernizacija prometnice u mjestu Samarica mještanima će biti od iznimnog značaja budući da je asfaltirana prometnica jedan od preduvjeta za kvalitetan život naših sugrađana.

„Sve što je župan obećao zajedno sa mnom izvršit ćemo za koji dan i to je za sve žitelje Samarice veliki napredak. Bit će na novoj cesti, jako blizu gradu. Svi su bježali iz Samarice, ali su se polako počele obitelji čak iz Zagreba vraćati. Nadam se da će i opstanak Samarice sada biti osiguran. Doveli smo i vodovod, a što se tiče cesta ima još jedan odvojak, Brajkovićev brijeg, to je naša općinska cesta, nadam da ćemo ga uspjeti kandidirati i riješiti u skorijem vremenu“, rekao je načelnik Željko Mavrin.

U ime mještana na modernizaciji prometnice zahvalio se Žarko Vugrić: „Jako dugo smo ovu cestu čekali i zahvalni smo županu i našem načelniku na asfaltiranju ova zadnja 2,5 kilometra. Jako se puno ljudi zbog te ceste odselilo, sve nas je manje, ali se nadam da će se ljudi sada početi vraćati“,  rekao je Vugrić.

Naime, Bjelovarsko-bilogorska županija i njena Županijska uprava za ceste čine sve što je potrebno kako bi sve ceste na području naše županije bile asfaltirane, a one koje su u lošem stanju da se poprave.

U skladu s tim unazad nekoliko godina intenzivna su i ulaganja Županijske uprave za ceste u obnovu županijskih prometnica.

Novi ubrzani investicijski ciklus omogućen je i uvođenjem  modela  financiranja u dogovoru s jedinicama lokalne samouprave u omjeru pola-pola,  njegujući prvenstveno partnerski odnos kojeg zagovara Bjelovarsko-bilogorska županija.

Županijska uprava za ceste, uz model pola-pola, i svojim sredstvima obnavlja dio županijskih prometnica, a kriteriji kojima se vode su da u obnovu ulaze prometnice koje nisu asfaltirane, one koje prolaze kroz naseljena mjesta, povezuju dva naselja ili naše općine i gradove, te prometnice koje imaju veći intenzitet prometa.

„Prije nekoliko godina najavili smo da ćemo ovaj potez koji spaja Samaricu s ostatkom asfaltirane mreže u cijelosti asfaltirati. Ukupni projekt vrijedi preko milijun eura i to jedan od najskupljih projekata koji se gleda u spoju tri etape koji se radi u Bjelovarsko-bilogorskoj županiji. Kad govorimo o samoj Samarici, Županija je ovdje provela i vodovodnu mrežu koja vrijedi 4 milijuna kuna tako da kroz taj način, rješavanje pitanja prvo ceste, a onda i vode rješavamo onu najvažniju stvar, a to je da ljudi ovdje mogu planirati svoj ostanak i boravak. Meni je ovo i posebno drago jer ovime završava jedna faza koju smo najavili, a kad govorimo i osobno, nekada je moja obitelj živjela u Samarici i drago mi je da je Samarica dobila sve one odlike modernih naselja“, rekao je župan Bajs.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Obilazak radova na modernizaciji prometnice u Samarici
Obilazak radova na modernizaciji prometnice u Samarici
Obilazak radova na modernizaciji prometnice u Samarici
Obilazak radova na modernizaciji prometnice u Samarici
Obilazak radova na modernizaciji prometnice u Samarici
Obilazak radova na modernizaciji prometnice u Samarici
Obilazak radova na modernizaciji prometnice u Samarici
Obilazak radova na modernizaciji prometnice u Samarici
Obilazak radova na modernizaciji prometnice u Samarici
Obilazak radova na modernizaciji prometnice u Samarici
Obilazak radova na modernizaciji prometnice u Samarici
Obilazak radova na modernizaciji prometnice u Samarici
Obilazak radova na modernizaciji prometnice u Samarici
Obilazak radova na modernizaciji prometnice u Samarici
Obilazak radova na modernizaciji prometnice u Samarici
Obilazak radova na modernizaciji prometnice u Samarici
Obilazak radova na modernizaciji prometnice u Samarici
Obilazak radova na modernizaciji prometnice u Samarici
Obilazak radova na modernizaciji prometnice u Samarici
Obilazak radova na modernizaciji prometnice u Samarici
Obilazak radova na modernizaciji prometnice u Samarici
Obilazak radova na modernizaciji prometnice u Samarici
Obilazak radova na modernizaciji prometnice u Samarici
Obilazak radova na modernizaciji prometnice u Samarici
Obilazak radova na modernizaciji prometnice u Samarici
Obilazak radova na modernizaciji prometnice u Samarici
Obilazak radova na modernizaciji prometnice u Samarici
Obilazak radova na modernizaciji prometnice u Samarici
Obilazak radova na modernizaciji prometnice u Samarici
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a