• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2019.
Veljača
28

PROGLAŠENI NAJBOLJI SPORTAŠI, SPORTAŠICE, SPORTSKE EKIPE I SPORTSKI DJELATNICI BBŽ

Poznati su najbolji sportaši, sportašice, sportske ekipe i sportski djelatnici Bjelovarsko-bilogorske županije u 2018. godini. Na svečanom proglašenju održanom u Bjelovaru, na kojem je sudjelovala i zamjenica župana Bojana Hribljan, uručena su im vrijedna priznanja Športske zajednice Bjelovarsko-bilogorske županije.
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ

Sportašice, sportaši i sportske ekipe naše županije mogu se pohvaliti odličnim rezultatima postignutim u prošloj natjecateljskoj sezoni. Jučerašnja svečanost bila je prigoda da se čestita najboljima.

U konkurenciji sportaša s invaliditetom najbolja u juniorskoj kategoriji je Marijeta Magdić iz kluba Kul pong Bjelovar. U konkurenciji seniora najboljima su proglašeni Draga Uremović iz DŠI „Sokol“ Bjelovar, član Atletskog kluba OTOS iz Grubišnog Polja Deni Černi, Ženska ekipa Športskog saveza osoba s invaliditetom BBŽ, Atletski klub „Sokol“ iz Bjelovara.

U kategoriji kadeta najbolji u 2018. godini su:  Ena Daskijević iz TKD kluba Omega, član Savate kluba ŠAN iz Garešnice Renato Premužić, kadetkinje Hrvatskog karate kluba Slavko Krivski- Termal iz Daruvara, RK Bjelovar.
Najboljima u konkurenciji juniora proglašeni su: Karmela Pokopac iz ŽRK Bjelovar, član TKD kluba Fox Kevin Češljar, ŽRK Bjelovar i NK Bjelovar.
Zamjenica župana Bojana Hribljan uručila je zlatnu, srebrnu i brončanu plaketu Športske zajednice BBŽ najboljima u seniorskoj konkurenciji. To su: Ivana Dragišić, članica ŽRk Bjelovar, Miran Maričić iz Streljačkog društva Bjelovar 1874, ŽRK Bjelovar i Kuglački klub Bjelovar.

Dodijeljena su priznanja i u školskom sportu. Najbolje rezultate postigli su učenici Gimnazije Bjelovar, odbojkaška ekipa Osnovne škole Vladimir Nazor iz Daruvara, učenici III.OŠ Bjelovar i IV. OŠ Bjelovar.
Dobitnici posebnih priznanja i plakete za životno djelo dobili su: Vjekoslav Karakaš, Ivan Daskijević, Košarkaški klub Bjelovar, Muški odbojkaški klub Čazma, NK Brestovac, Kuglački klub Bjelovar dok je trofej Športske zajednice BBŽ za životno djelo pripao Slavku Bališu.

„Nama je posebno drago što na području naše županije, kao županijska Športska zajednica, pokušavamo stvoriti što bolje uvjete za mlade sportaše. Prošle godine nabavili smo dva nova kombi vozila. Tako da sada na području naše županije imamo nove kombije spremne za pomoć svim klubovima, svim strukovnim savezima, kada god je to potrebno mi uskačemo i pomažemo u prijevozu naših sportaša. Važno je napomenuti i zahvaliti Bjelovarsko-bilogorskoj županiji na financijskim sredstvima tako da smo našim sportašima uspjeli isplatiti njihove dotacije, stipendije i sve ono što je bilo u planu našeg proračuna. Proračun za ovu godinu smo još malo i povećali tako da se nadam da ćemo uspjeti i ove godine sve financijski zatvoriti“, rekao je predsjednik Športske zajednice BBŽ Fredi Pali.

„Naša usmjerenja su u zadnje vrijeme najviše prema najmlađima. Prekrasan osjećaj je vidjeti igralište puno djece, veselih trenera i dobro raspoloženje. To je početak. Moramo ih nastaviti i dalje voditi, pratiti kako bi ostvarili velike rezultate. Treba spomenuti da ćemo uskoro biti domaćini Prvenstva Hrvatske u šahu. Jedanaest velemajstora dolazi u Bjelovar koji je poznat po tradiciji šaha. Ove godine Bjelovarsko-bilogorska županija izdvojila je 1.250.000,00 kuna za našu Športsku zajednicu. Imat ćete potporu i dalje. Veselim se što ćemo uručiti ovolike nagrade našim uspješnim sportašima. Neka vas ti uspjesi vode i dalje kao i sve ono dobro što sport u vama razvija“, istaknula je zamjenica župana Bojana Hribljan i čestitala svim nagrađenima.

„Uvijek je zadovoljstvo doći u vašu sredinu na ovaj dan proslave rezultata kada se dijele priznanja najboljima. Velika pohvala Športskoj zajednici BBŽ koja se trudi i u Hrvatskom olimpijskom odboru nabaviti sredstva i osigurati da se što bolje razvije sport u vašoj županiji. Isto tako, velika pohvala Bjelovarsko-bilogorskoj županiji što razumije da svaka kuna uložena u sport je deseterostruko vraćena društvu i da se isplati ulagati u sport“, izjavio je  Siniša Krajač,  pomoćnik glavnog tajnika za lokalni sport u Hrvatskom olimpijskom odboru.

„Čast mi je što sam primio ovu nagradu već drugu godinu zaredom. Bio sam drugi s ekipom na Europskom prvenstvu i treći pojedinačno na Svjetskom prvenstvu. Ova sezona će mi biti malo opuštenija jer sam osvojio kvotu za Olimpijske igre. Posvetit ću se svjetskim kupovima i Europskim igrama, a nakon toga slijede pripreme za Olimpijske igre“, kaže najbolji senior Miran Maričić iz Streljačkog društva Bjelovar 1874.

„Meni je ovo veliko priznanje. Iznimna mi je čast i zadovoljstvo ostvariti ovakvo priznanje. Ove godine planiramo se maksimalno posvetiti prvenstvu da ostvarimo minimalno prošlogodišnje 4.mjesto“, rekla je najbolja seniorka županije Ivana Dragišić iz ŽRK Bjelovar koji je proglašen i najboljom ekipom u prošloj godini: „Kako se to kaže, dobra ekipa izbacuje dobre pojedince tako da prije svega hvala ekipi. Prošle godine ostvarili smo povijesni rezultat, 4. mjesto. Nadamo se da bi mogli napraviti i neki iskorak, ali ako i ne ne trebamo za time žaliti jer držimo se tu gdje jesmo, imamo tendenciju rasta i težimo tome da budemo bolji.

„Medalja je uvijek poticaj za daljnji napredak, za još veći rad u sportu. Čovjek mora voliti sport, onda je sve drugo lakše. U klubu imamo i mlade, djecu od 9 do 12 godina i juniore od 18 do 24 godine te naravno seniore. Ima nas preko 30 u Kuglačkom klubu Bjelovar“, istaknuo je Darko Blaško, trener Kuglačkog kluba Bjelovar, najbolje seniorske momčadi Bjelovarsko-bilogorske županije.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
Proglašenje najboljih u sportu BBŽ
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a