• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2018.
Kolovoz
13

PROJEKT ENERGETSKE OBNOVE OŠ TRNOVITIČKI POPOVAC PRIVEDEN KRAJU

Projekt energetske obnove OŠ Trnovitički Popovac priveden je kraju. Održana je završna konferencija projekta na kojoj je sudjelovala i zamjenica bjelovarsko-bilogorskog župana Bojana Hribljan.
Održana završna konferencija projekta energetske obnove OŠ Trnovitički Popovac

Riječ je o projektu ukupne vrijednosti 494.742,41 kune, a u sklopu kojega su se odvijali radovi na izolaciji vanjskog zida i izolaciji stropa prema negrijanom tavanu. Riječ je o školi koju pohađa 75 učenika u 8 razrednih odjela.  Svi oni, kao i njihovi nastavnici, nakon energetske obnove škole, imat će bolje uvjete za nastavu.

„Naša škola kao samostalna djeluje od 1957.godine. Izgradnjom zgrade škole u kojoj se danas nalazimo 1985.godine nastava se počinje odvijati u ovoj zgradi. Energetskom obnovom zgrade naše škole doći će do znatnih ušteda energije, smatra se do 50% u odnosu na prije. Uskoro ide i obnova krovišta pa će i tu biti znatno poboljšani uvjeti. Zahvalio bih se svima koji su nam pomogli u realizaciji ovog projekta, našoj Bjelovarsko-bilogorskoj županiji, Razvojnoj agenciji, Ministarstvu graditeljstva, Fondu za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost i svima ostalima koji su na bilo koji način pomogli u ovom projektu“, rekao je ravnatelj OŠ Trnovitički Popovac Stjepan Popić.

Radove na obnovi škole izvodila je tvrtka GRAD-IM.

„Zahvalio bih se Bjelovarsko-bilogorskoj županiji što je uspjela osigurati sredstva za provedbu ovog projekta. Zahvalio bih se i ravnatelju škole i njegovim suradnicima što su bili maksimalno korektni za vrijeme izvođenja radova. Sve je na kraju prošlo vrlo korektno“, rekao je direktor tvrtke GRAD-IM Ivan Marković.

„Iskazujemo zahvalu Županiji što se javila na natječaj i kandidirala ovu vašu školu za energetsku obnovu. To je jedan hvalevrijedan projekt koji je završen. Ulaganje u djecu je ulaganje u budućnost“, naglasio je pročelnik za gospodarstvo i opće poslove Grada Garešnice Miroslav Gerstner.

Podsjetimo,  OŠ  Trnovitički Popovac jedna je od 11 škola koje se energetski obnavljaju u sklopu europskog projekta vrijednog 27 milijuna kuna.  No, osim toga, na novom natječaju Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost Bjelovarsko-bilogorska županija je druga u Hrvatskoj sa 39 prijavljenih projekata.

Ulaganje u školstvo jedan je od primarnih ciljeva naše Županije,a projektima energetske obnove školskih zgrada želi se postići da sve škole s područja naše županije budu temeljito obnovljene te da isti standard u školstvu imaju učenici kako velikih matičnih škola tako i manjih područnih.

„Ovo je jedan od projekata koje radi Županija, radi se mnogo. Doista smo ponosni na to koliko se radi. Već sada se vide rezultati da smo obnovili sve, još samo da završimo te projekte koje smo započeli.  Ovo je jedna od manjih škola u županiji. Ušli smo u velike projekte, veliki posao i nadam se da ćemo sve to zajedno završiti, kupiti i namještaj i da će dječica kada se vrate u školu u devetom mjesecu biti ponosni i sretni da im je škola lijepa“, istaknula je zamjenica župana Bojana Hribljan.
 

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Održana završna konferencija projekta energetske obnove OŠ Trnovitički Popovac
Održana završna konferencija projekta energetske obnove OŠ Trnovitički Popovac
Održana završna konferencija projekta energetske obnove OŠ Trnovitički Popovac
Održana završna konferencija projekta energetske obnove OŠ Trnovitički Popovac
Održana završna konferencija projekta energetske obnove OŠ Trnovitički Popovac
Održana završna konferencija projekta energetske obnove OŠ Trnovitički Popovac
Održana završna konferencija projekta energetske obnove OŠ Trnovitički Popovac
Održana završna konferencija projekta energetske obnove OŠ Trnovitički Popovac
Održana završna konferencija projekta energetske obnove OŠ Trnovitički Popovac
Održana završna konferencija projekta energetske obnove OŠ Trnovitički Popovac
Održana završna konferencija projekta energetske obnove OŠ Trnovitički Popovac
Održana završna konferencija projekta energetske obnove OŠ Trnovitički Popovac
Održana završna konferencija projekta energetske obnove OŠ Trnovitički Popovac
Održana završna konferencija projekta energetske obnove OŠ Trnovitički Popovac
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a