• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2020.
Svibanj
27

PROJEKTOM “ZA ŽENE BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE” 70 ŽENA BRINE O 350 KORISNIKA KOJIMA JE POMOĆ PRIJEKO POTREBNA

Bjelovarsko-bilogorska županija nastavlja s uspješnim provođenjem europskih projekata vrijednih 700 milijuna kuna, a jedan u nizu je i projekt „Za žene Bjelovarsko-bilogorske županije“, vrijedan 10,3 milijuna kuna.
„Za žene Bjelovarsko-bilogorske županije“

Riječ je o projektu koji je započeo 1. lipnja 2018. godine, a putem njega do radnog mjesta na dvije godine došlo je 70 nezaposlenih žena koje brinu o 350 korisnika na području Bjelovarsko-bilogorske županije, mahom starih i nemoćnih  osoba te osoba s invaliditetom.

Sustavna je to briga Bjelovarsko-bilogorske županije o starim i nemoćnim osobama na području županije već dugi niz godina, jer podsjetimo svojevremeno je Bjelovarsko-bilogorska županija sama financirala projekt „Pomoć u kući starim i nemoćnim“, a otvaranjem mogućnosti korištenja europskih sredstava provodio se i projekt „Pletenica života“, a danas projekt „Za žene Bjelovarsko-bilogorske županije“.

Dvostruka je vrijednost tih projekata, jer s jedne strane do radnog mjesta dolaze dugotrajno nezaposlene žene, a s druge strane stari i nemoćni, jedna od najosjetljivijih skupina našeg društva, dobiva prijeko potrebnu pomoć.

Jedno od obilježja naše županije je da imamo veliki broj osoba iznad 65 godina. Stanovništvo je to koje živi u urbanom i ruralnom dijelu. Bjelovarsko-bilogorska županija među prvima je dobila projekt u kojem radi 70 žena koje brinu o 350 korisnika. Ono što smo htjeli je jednostavno, da s jedne strane pomognemo ženama da se zaposle, da se mogu stručno usavršavati za niz zvanja i zanimanja, ali i ono što je najvažnije, da na taj način pružaju pomoć i skrb našoj populaciji starije dobi.

Kada govorimo o tome na koji način pomoći našim sugrađanima, sigurno je bolje da žive tamo gdje su živjeli cijeli život. Da u trenutku kada ostanu sami, a nažalost to je sve češće, dobiju potporu na način da se jednom ili dvaput tjedno dođe k njima i da im se pomogne oko najvažnijih stvari. Ali, ono što je možda i najvažnije je da osjete socijalnu povezanost s društvom.

Budući kako se projekt bliži kraju održala se konferencija o istom, a Bjelovarsko-bilogorska županija prijavila je novi projekt na program „Zaželi“ – Program zapošljavanja žena – Faza 2 financiran iz Europskog socijalnog fonda. Na taj način nastavit će se sustavna briga o osjetljivim članovima našeg društva i prijeko potrebna pomoć našim sugrađanima.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
„Za žene Bjelovarsko-bilogorske županije“
„Za žene Bjelovarsko-bilogorske županije“
„Za žene Bjelovarsko-bilogorske županije“
„Za žene Bjelovarsko-bilogorske županije“
„Za žene Bjelovarsko-bilogorske županije“
„Za žene Bjelovarsko-bilogorske županije“
„Za žene Bjelovarsko-bilogorske županije“
„Za žene Bjelovarsko-bilogorske županije“
„Za žene Bjelovarsko-bilogorske županije“
„Za žene Bjelovarsko-bilogorske županije“
„Za žene Bjelovarsko-bilogorske županije“
„Za žene Bjelovarsko-bilogorske županije“
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a