• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2021.
Veljača
4

PROJEKTOM„PLETENICA ŽIVOTA“ OMOGUĆENA POTREBNA PODRŠKA I POMOĆ NAŠIM SUGRAĐANIMA TREĆE ŽIVOTNE DOBI

Bjelovarsko-bilogorska županija prije sedam godina bila je posljednja u Hrvatskoj po povlačenju sredstava iz EU fondova. Danas se nalazi na trećem mjestu s više od sto različitih projekata od kojih se neki provode s ciljem poboljšanja kvalitete života naših sugrađana treće životne dobi.
Predaja vozila u okviru projekta „Pletenica života-faza II“

Jedan od takvih projekata nosi naziv „Pletenica života- faza II“ i vrijedan je 1.5 milijuna kuna, a sredstva su bespovratna. Nositelj mu je Bjelovarsko-bilogorska županija, a provodi ga u partnerskom odnosu s  udrugom „Pomoć u kući starijim osobama Općine Veliko Trojstvo“ i Centrom za pomoć i njegu u Općini Veliki Grđevac.

Projektom je obuhvaćeno 110 osoba, a riječ je o osobama starije životne dobi, osobama s invaliditetom te članovima obitelji uključenih u projektne aktivnosti,  a  zaposleno je 8 osoba.

U sklopu projekta „Pletenica života- faza II“ u Velikom Grđevcu i Velikom Trojstvu organizirani su dnevni boravci kao mjesta okupljanja, druženja i organiziranja aktivnosti naših sugrađana treće životne dobi.

Osigurana su i 2 automobila,  po jedan za svakog partnera. I dok je bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs jedno vozilo predao Centru za pomoć i njegu u općini Veliki Grđevac, danas je ključeve automobila koji će služiti za prijevoz korisnika od njihovih domova do dnevnog boravka uručio članovima udruge „Pomoć u kući starijim osobama općine Veliko Trojstvo“.

Treba istaknuti kako provedba projekta „Pletenica života- faza II“ ne bi bila moguća bez partnerskog odnosa koji Bjelovarsko-bilogorska županija ostvaruje u nizu projekata s ustanovama, Općinama i Gradovima na svom području.

U Bjelovarsko-bilogorskoj županiji svaki peti stanovnik ima iznad 65 godina, a mnogi od njih žive sami i potrebna im je pomoć. Stoga, Bjelovarsko-bilogorska županija provedbom ovakvih projekata svojim starijim i nemoćnijim sugrađanima osigurava kvalitetno ispunjenu svakodnevicu, uključenje u društvo i sudjelovanje u aktivnostima, poput radionica i okruglih stolova.

Konstantna briga i skrb o starijim i nemoćnijim sugrađanima obveza je naše zajednice, ujedno i iskazivanje važnosti njihove uloge u našem društvu, a Bjelovarsko-bilogorska županija provedbom projekata i izdvajanjima od preko milijun kuna na godišnjoj razini, osigurava kvalitetne uvjete za život prilagođene potrebama i sposobnostima građana treće životne dobi.

"Ovaj automobil je posebno vrijedan i potreban za naše građane treće životne dobi jer nemaju svi mogućnost da tako lako stignu do naše Udruge u kojoj se druže, sudjeluju u raznim radionicama, da imaju komunikaciju i socijalnu interakciju", rekao je predsjednik udruge Pomoć u kući starijim osobama Općine Veliko Trojstvo Ivan Kovačić.

"Nećemo se samo družiti već nam je u planu i obnova starih zanata, ručnih radova. Ima puno žena na području općine koje znaju svašta raditi. Potrudit ćemo se da udrugu posjećuje što veći broj naših mještana i umirovljenika", istaknula je korisnica projekta Nada Horvatić.

"Dugo vremena sam bio prijavljen na Zavodu za zapošljavanje i sretan sam što sam dobio zaposlenje baš u udruzi. Zahvaljujem svima koji su mi omogućili da radim. Drago mi je da je naše društvo senzibilno prema starijim ljudima. Vrlo je bitno da se ne osjećaju zaboravljenima, napuštenima te da im se može pomoći", rekao je zaposlenik na projektu Zlatko Špoljarić.

"Moramo imati partnerske odnose kako bi dobili zeleno svjetlo za neki projekt.  Ovim projektom dobit ćemo ono što je najvažnije, a to je inkluzija i uključenost korisnika u društvene aktivnosti. Bitno je da svi zajedno pomažemo i to na konkretan način", naglasio je prilikom predaje vozila župan Damir Bajs.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Predaja vozila u okviru projekta „Pletenica života-faza II“
Predaja vozila u okviru projekta „Pletenica života-faza II“
Predaja vozila u okviru projekta „Pletenica života-faza II“
Predaja vozila u okviru projekta „Pletenica života-faza II“
Predaja vozila u okviru projekta „Pletenica života-faza II“
Predaja vozila u okviru projekta „Pletenica života-faza II“
Predaja vozila u okviru projekta „Pletenica života-faza II“
Predaja vozila u okviru projekta „Pletenica života-faza II“
Predaja vozila u okviru projekta „Pletenica života-faza II“
Predaja vozila u okviru projekta „Pletenica života-faza II“
Predaja vozila u okviru projekta „Pletenica života-faza II“
Predaja vozila u okviru projekta „Pletenica života-faza II“
Predaja vozila u okviru projekta „Pletenica života-faza II“
Predaja vozila u okviru projekta „Pletenica života-faza II“
Predaja vozila u okviru projekta „Pletenica života-faza II“
Predaja vozila u okviru projekta „Pletenica života-faza II“
Predaja vozila u okviru projekta „Pletenica života-faza II“
Predaja vozila u okviru projekta „Pletenica života-faza II“
Predaja vozila u okviru projekta „Pletenica života-faza II“
Predaja vozila u okviru projekta „Pletenica života-faza II“
Predaja vozila u okviru projekta „Pletenica života-faza II“
Predaja vozila u okviru projekta „Pletenica života-faza II“
Predaja vozila u okviru projekta „Pletenica života-faza II“
Predaja vozila u okviru projekta „Pletenica života-faza II“
Predaja vozila u okviru projekta „Pletenica života-faza II“
Predaja vozila u okviru projekta „Pletenica života-faza II“
Predaja vozila u okviru projekta „Pletenica života-faza II“
Predaja vozila u okviru projekta „Pletenica života-faza II“
Predaja vozila u okviru projekta „Pletenica života-faza II“
Predaja vozila u okviru projekta „Pletenica života-faza II“
Predaja vozila u okviru projekta „Pletenica života-faza II“
Predaja vozila u okviru projekta „Pletenica života-faza II“
Predaja vozila u okviru projekta „Pletenica života-faza II“
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a