• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2019.
Ožujak
14

RADOVI NA OBNOVI BIJELE LABUDICE TRENUTNO NAJVEĆE INVESTICIJE U GRUBIŠNOM POLJU OD 11 MILIJUNA KUNA U PUNOM JEKU

Bjelovarsko-bilogorska županija nastavlja s aktivnostima na najvećoj obnovi svojih škola u županijskoj povijesti, a jedna od njih je i kompletna energetska obnova grubišnopoljske Osnovne škole Ivana Nepomuka Jemeršića, Srednje škole Bartola Kašića te pripadajuće školsko-sportske dvorane – projekt vrijedan 10.754.006,53 kune. Kako napreduju radovi tijekom današnjeg obilaska grubišnopoljskih škola uvjerio se i župan Damir Bajs sa suradnicima.
Obilazak radova- Osnovna i Srednja škola u Grubišnom Polju

Za energetsku obnovu navedenih škola iz europskih fondova osigurano je gotovo 7 milijuna kuna, dok preostalih 4 milijuna kuna osigurava Bjelovarsko-bilogorska županija. Najveća je to trenutno investicija na području grada Grubišnog Polja, ali i druga po vrijednosti radova u trenutnim projektima obnove škola u županiji.

Grubišnopoljska Bijela labudica sagrađena je 1956. godine i u posljednjih 60 godina na njoj nisu izvođeni značajniji radovi, a sada će ona biti doslovno obnovljena od temelja do krova. Radovi, između ostalog, podrazumijevaju kompletnu obnovu krovišta, izmjenu stolarije, postavljanje nove termo ovojnice/fasade, izolaciju stropa podruma, izolaciju podova, izgradnju podizne platforme za osobe s invaliditetom, novi sanitarni čvor za invalide, ugradnju sustava prozračivanja u školsko-sportskoj dvorani i niz drugih radova.

Završetkom radova u potpunosti će biti obnovljene grubišnopoljske škole čime će se doći do ušteda većih od 50% , a učenici i nastavnici zbog kojih se cijeli projekt i radi imat će bolji standard i uvjete školovanja i rada u tim obrazovnim ustanovama u gradu Grubišnom Polju. Trenutno grubišnopoljsku Osnovnu i Srednju školu pohađa 600 učenika, a zaposleno je 120 djelatnika.

Kako se škole energetski obnavljaju samim time smanjuju se troškovi njihova održavanja, a   na svojevrsni način ušteđena sredstva uz još dodatna sredstva Bjelovarsko-bilogorske županije uložit će se u opremanje škola koje nakon energetske obnove onda očekuje i opremanje novim namještajem i drugom potrebnom opremom.

Grubišnopoljske škole obnavljaju se zahvaljujući uspješnom korištenju europskih sredstava putem Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost, a Bjelovarsko-bilogorska županija druga je Županija u Hrvatskoj po uspješnosti povlačenja sredstava. Tako je trenutno što se tiče ulaganja u škole u Fondu do sada odobreno 44 projekata vrijednih 136 milijuna kuna.

I na području grada Grubišnog Polja u sklopu do sada odobrenih sredstava u obnovu će i dvije područne škole i to u Ivanovom Selu i Velikim Zdencima, projekti vrijedni 4,5 milijuna kuna za koje su osigurana sredstva.

Tako je naša županija postala jedno veliko gradilište, jer praktički neće biti niti jedne općine niti grada u kojemu Bjelovarsko-bilogorska županija neće voditi investicije energetske obnove uspješno koristeći europska sredstva.


„Radimo u improviziranim uvjetima. Evo sad je već treći tjedan kako nastavu polazimo u dvije smjene. Svaka zahvala našem osnivaču kojem je ovo dodatni trošak, ali je bio jedini način da nastavu možemo provoditi. Zahvaljujem i učenicima i mojim djelatnicima i svim roditeljima jer nitko nije imao prigovore na ovakav način nastave. Ponosni smo jer i oni su se tu uključili i dali svoj doprinos kako bi energetska obnova, koja nam je izuzetno važna,  što prije završila. Riječ je o kompletnoj obnovi i jednako nam je važna i stolarija i fasada i krovište i podovi u prizemlju kao i svi radovi koji nisu dio prihvatljivih troškova gdje nam naš osnivač na čelu sa županom Damirom Bajsom također pomaže da zaokružimo tu cijelu priču i da cijela škola bude ponovno pretvorena u Bijelu labudicu čiji je epitet i nosila davne 1956.godine kada je sagrađena“, rekla je ravnateljica OŠ Ivana Nepomuka Jemeršića Grubišno Polje Snježana Šeliš.

„Naša škola ima 182 učenika i pedesetak djelatnika. Za nas je ovo idealna prilika da u školi imamo sve uvjete koje smo oduvijek željeli, od novog krovišta, nove stolarije. Zahvaljujući našem osnivaču, ovo je za nas prilika da nam u školi bude lijepo, ugodno. Troškovi grijanja bili su veliki i evo već sada kad se promijeni stolarija bit će ugodnije boraviti u prostorijama“, istaknula je v.d.ravnateljica Srednje škole Bartola Kašića Grubišno Polje Kristina Vrbicki.

„Ovo je hvalevrijedan projekt, sve će biti novo i lijepo, a i uvjeti za rad bit će puno bolji“, naglasila je Mirjana Matković, ispred Vijeća roditelja.

„Rokovi će biti ispoštovani i sa zadovoljstvom možemo konstatirati da se radovi dobro odvijaju“, rekao je Berislav Trogrlić, predstavnik zajednice ponuditelja POMGRAD i H-GRAD.

„Ovo je jedna od najvećih investicija ne samo u županiji, nego u Republici Hrvatskoj. Projekt je to koji treba značiti standard, kako za našu osnovnu tako i za srednju školu, a u obnovu ide i školsko-sportska dvorana. Vidjeli smo, izvođači rade punim tempom. Zahvalio bih ravnateljicama koje su nam partneri u ovom projektu, a posebice naravno učiteljima i školarcima jer oni u isto vrijeme obavljaju i svoju redovitu nastavu. Bijela labudica iz 1956. će zasjati novim sjajem. A Županija je preuzela na sebe još jednu obvezu. Naime, vidjet ćemo one radove koji nisu ugovoreni u energetskoj obnovi i iskoristiti mogućnost da, dok su ovdje radovi u tijeku, da naručimo ono što nije ugovoreno, a to je dio unutarnje stolarije, bojanja, namještaja. Kada se projekt završi, Županija će izdvojiti dio sredstava kako bi škola i u tom pogledu dobila standard 21.stoljeća“, istaknuo je prilikom obilaska radova župan Damir Bajs.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Obilazak radova- Osnovna i Srednja škola u Grubišnom Polju
Obilazak radova- Osnovna i Srednja škola u Grubišnom Polju
Obilazak radova- Osnovna i Srednja škola u Grubišnom Polju
Obilazak radova- Osnovna i Srednja škola u Grubišnom Polju
Obilazak radova- Osnovna i Srednja škola u Grubišnom Polju
Obilazak radova- Osnovna i Srednja škola u Grubišnom Polju
Obilazak radova- Osnovna i Srednja škola u Grubišnom Polju
Obilazak radova- Osnovna i Srednja škola u Grubišnom Polju
Obilazak radova- Osnovna i Srednja škola u Grubišnom Polju
Obilazak radova- Osnovna i Srednja škola u Grubišnom Polju
Obilazak radova- Osnovna i Srednja škola u Grubišnom Polju
Obilazak radova- Osnovna i Srednja škola u Grubišnom Polju
Obilazak radova- Osnovna i Srednja škola u Grubišnom Polju
Obilazak radova- Osnovna i Srednja škola u Grubišnom Polju
Obilazak radova- Osnovna i Srednja škola u Grubišnom Polju
Obilazak radova- Osnovna i Srednja škola u Grubišnom Polju
Obilazak radova- Osnovna i Srednja škola u Grubišnom Polju
Obilazak radova- Osnovna i Srednja škola u Grubišnom Polju
Obilazak radova- Osnovna i Srednja škola u Grubišnom Polju
Obilazak radova- Osnovna i Srednja škola u Grubišnom Polju
Obilazak radova- Osnovna i Srednja škola u Grubišnom Polju
Obilazak radova- Osnovna i Srednja škola u Grubišnom Polju
Obilazak radova- Osnovna i Srednja škola u Grubišnom Polju
Obilazak radova- Osnovna i Srednja škola u Grubišnom Polju
Obilazak radova- Osnovna i Srednja škola u Grubišnom Polju
Obilazak radova- Osnovna i Srednja škola u Grubišnom Polju
Obilazak radova- Osnovna i Srednja škola u Grubišnom Polju
Obilazak radova- Osnovna i Srednja škola u Grubišnom Polju
Obilazak radova- Osnovna i Srednja škola u Grubišnom Polju
Obilazak radova- Osnovna i Srednja škola u Grubišnom Polju
Obilazak radova- Osnovna i Srednja škola u Grubišnom Polju
Obilazak radova- Osnovna i Srednja škola u Grubišnom Polju
Obilazak radova- Osnovna i Srednja škola u Grubišnom Polju
Obilazak radova- Osnovna i Srednja škola u Grubišnom Polju
Obilazak radova- Osnovna i Srednja škola u Grubišnom Polju
Obilazak radova- Osnovna i Srednja škola u Grubišnom Polju
Obilazak radova- Osnovna i Srednja škola u Grubišnom Polju
Obilazak radova- Osnovna i Srednja škola u Grubišnom Polju
Obilazak radova- Osnovna i Srednja škola u Grubišnom Polju
Obilazak radova- Osnovna i Srednja škola u Grubišnom Polju
Obilazak radova- Osnovna i Srednja škola u Grubišnom Polju
Obilazak radova- Osnovna i Srednja škola u Grubišnom Polju
Obilazak radova- Osnovna i Srednja škola u Grubišnom Polju
Obilazak radova- Osnovna i Srednja škola u Grubišnom Polju
Obilazak radova- Osnovna i Srednja škola u Grubišnom Polju
Obilazak radova- Osnovna i Srednja škola u Grubišnom Polju
Obilazak radova- Osnovna i Srednja škola u Grubišnom Polju
Obilazak radova- Osnovna i Srednja škola u Grubišnom Polju
Obilazak radova- Osnovna i Srednja škola u Grubišnom Polju
Obilazak radova- Osnovna i Srednja škola u Grubišnom Polju
Obilazak radova- Osnovna i Srednja škola u Grubišnom Polju
Obilazak radova- Osnovna i Srednja škola u Grubišnom Polju
Obilazak radova- Osnovna i Srednja škola u Grubišnom Polju
Obilazak radova- Osnovna i Srednja škola u Grubišnom Polju
Obilazak radova- Osnovna i Srednja škola u Grubišnom Polju
Obilazak radova- Osnovna i Srednja škola u Grubišnom Polju
Obilazak radova- Osnovna i Srednja škola u Grubišnom Polju
Obilazak radova- Osnovna i Srednja škola u Grubišnom Polju
Obilazak radova- Osnovna i Srednja škola u Grubišnom Polju
Obilazak radova- Osnovna i Srednja škola u Grubišnom Polju
Obilazak radova- Osnovna i Srednja škola u Grubišnom Polju
Obilazak radova- Osnovna i Srednja škola u Grubišnom Polju
Obilazak radova- Osnovna i Srednja škola u Grubišnom Polju
Obilazak radova- Osnovna i Srednja škola u Grubišnom Polju
Obilazak radova- Osnovna i Srednja škola u Grubišnom Polju
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a