• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2019.
Kolovoz
30

ŠEST MILIJUNA KUNA ULAGANJA U CESTOGRADNJU NA PODRUČJU OPĆINE IVANSKA U PROTEKLIH GODINU DANA

Bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs i načelnik Općine Ivanska Željko Mavrin obišli su radove na modernizaciji prometnice na dionici Donja Petrička- Samarica, dugoj 2.6 kilometara. Vrijednost radova iznosi 2.5 milijuna kuna, a u stopostotnom iznosu financira ih Županijska uprava za ceste Bjelovarsko-bilogorske županije.
Obilazak radova na dionici Donja Petrička- Samarica

Podsjetimo, nastavak je to radova na modernizaciji prometnice u mjestu Donja Petrička nakon obnove prve dionice prometnice u dužini 2130 metara. Tada je, prvi put nakon što je izgrađena prije četrdeset godina, na radost svih mještana, sanirana dionica ceste u Donjoj Petričkoj koja je tada bila u jako lošem stanju, a radovi su bili vrijedni 1.5 milijuna kuna.

„Mještanima to jako puno znači. Ovim putem bih se zahvalio Bjelovarsko-bilogorskoj županiji i županu Bajsu te načelniku Općine Ivanska Željku Mavrinu koji su se jako potrudili da se ovdje nešto napravi, puno su pomogli i svi mještani su jako zahvalni“, rekao je Miroslav Trgovac iz Donje Petričke.

Mještani Samarice su jako zahvalni i prezadovoljni što se radi na modernizaciji ove ceste. Zahvaljujemo se Županiji i načelniku“, istaknuo je Žarko Ugrić iz Samarice.

 

Bjelovarsko-bilogorska županija ulaže u cestogradnju na području svih naših općina pa tako i općine Ivanska. Tako je prošle godine obnovljena prometnica u mjestu Srijedska u dužini 1860 m i vrijednosti radova 1.5 milijuna kuna.

Također, izgrađeno je parkiralište u naselju Ivanska u vrijednosti pola milijuna kuna, a treba spomenuti i popravak kolnika u opasnim zavojima, također u vrijednosti pola milijuna kuna. Sve su to radovi koje je u stopostotnom iznosu financirala Županijska uprava za ceste.

Ono što slijedi do kraja ove godine, a što će također biti od velikog značaja za mještane općine Ivanska je modernizacija ceste na potezu Babinac-Gornja Petrička. Investicija je to vrijedna gotovo 900 tisuća kuna, a koja će se financirati u omjeru pola-pola, 50% Županijska uprava za ceste BBŽ, a 50% Općina Ivanska.

U konačnici, ukupna ulaganja u cestogradnju na području Općine Ivanska u proteklih godinu dana iznose 6 milijuna kuna.

„Zahvaljujemo se županu Bajsu koji nam je sve ovo omogućio jer bez njegove pomoći to ne bi bilo moguće izvesti. Dionica do Samarice bila je u jako lošem stanju. Riječ je o dugačkoj dionici i velikom iznosu od 2,5 milijuna kuna. Nadamo se da ćemo u još jednom potezu asfaltirati Samaricu do kraja“, istaknuo je načelnik Općine Ivanska Željko Mavrin.

Podsjetimo, Županijska uprava za ceste je od 2016. počela intenzivnije ulagati u obnovu županijskih cesta.  Svake godine broj kilometara asfaltiranih prometnica raste, a prošle godine modernizirano je 25 kilometara na području naše županije.

Novi ubrzani investicijski ciklus omogućen je i uvođenjem  modela  financiranja u dogovoru s jedinicama lokalne samouprave u omjeru pola-pola  njegujući prvenstveno partnerski odnos kojeg zagovara Bjelovarsko-bilogorska županija. To se ostvaruje putem Javnog poziva koji je Županijska uprava za ceste objavila 2016.prema našim Općinama i Gradovima koji omogućuje takav način financiranja i koji je polučio veliki uspjeh.

Županijska uprava za ceste, uz model pola-pola, i svojim sredstvima obnavlja dio županijskih prometnica, a kriteriji kojima se vode su da u obnovu ulaze prometnice koje nisu asfaltirane, one koje prolaze kroz naseljena mjesta, povezuju dva naselja ili naše općine i gradove, te prometnice koje imaju veći intenzitet prometa.

Naime, Bjelovarsko-bilogorska županija i njena Županijska uprava za ceste čine sve što je potrebno kako bi sve ceste na području naše županije bile asfaltirane, a one koje su u lošem stanju da se poprave. Cilj čelnog čovjeka župana Damira Bajsa je da svako naselje u našoj županiji ima asfaltiranu  prometnicu što je jedan od preduvjeta za kvalitetan život naših sugrađana.

„Moram reći da je ovaj potez jedan od najdužih, ali i najskupljih koje će Županijska uprava za ceste obnoviti u nekoliko godina. Kada govorimo o ovoj prometnici, ona je ukupne dužine od 2,6 kilometara i ulaganje je to od 2,5 milijuna kuna. Ovi radovi su nastavak obnove prometnice od prije pa tako možemo govoriti da se radi o obnovi ceste dužine 6 kilometara i ulaganju od 5 milijuna kuna. Ovo je napredak prema onom što želimo, a to je da ovaj potez u cijelosti riješimo. Ostaje nam još oko 2 kilometra da riješimo pitanje i za taj dio ukupnosti naše županije te da omogućimo standard mještanima koji je primjeren 21. stoljeću“, naglasio je župan Damir Bajs.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Obilazak radova na dionici Donja Petrička- Samarica
Obilazak radova na dionici Donja Petrička- Samarica
Obilazak radova na dionici Donja Petrička- Samarica
Obilazak radova na dionici Donja Petrička- Samarica
Obilazak radova na dionici Donja Petrička- Samarica
Obilazak radova na dionici Donja Petrička- Samarica
Obilazak radova na dionici Donja Petrička- Samarica
Obilazak radova na dionici Donja Petrička- Samarica
Obilazak radova na dionici Donja Petrička- Samarica
Obilazak radova na dionici Donja Petrička- Samarica
Obilazak radova na dionici Donja Petrička- Samarica
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a