• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2019.
Ožujak
16

TURISTIČKA ZAJEDNICA BBŽ NA MEĐUNARODNOM SAJMU TURIZMA PLACE2GO

Protekloga vikenda u Areni Zagreb održan je 8. Međunarodni sajam turizma Place2go, najveći tog tipa u Hrvatskoj, na kojem se predstavila i Turistička zajednica Bjelovarsko-bilogorske županije. Sajam je posjetio i župan Damir Bajs.
Sajam turizma Place2go

Place2go profilirao se kao sajam  koji vrlo uspješno povezuje međunarodne turističke subjekte s potencijalnim poslovnim partnerima, a privlači i velik broj kako zaposlenih u sektoru turizma tako i one koji vole putovati i istraživati nova područja.

Ove godine na sajmu se predstavilo preko 200 izlagača iz 22 zemlje, a bilo je tu i nagradnih igara, stručnih panela i zanimljivih predavanja.

Na ovoj vodećoj turističkoj manifestaciji u našoj zemlji sudjelovala je i Turistička zajednica BBŽ,a svi zainteresirani imali su priliku čuti o brojnim zanimljivim i atraktivnim destinacijama koje naša županija nudi.

„Ovo nam je odlična prilika da pokažemo ljudima što nudimo i čime se bavimo. Inače, registrirani smo kao kuća za odmor i izletište. Kuća je u šumi pa tako za sve ljubitelje prirode koji žele nešto dobro pojesti nudimo domaću hranu,a kod nas se može i prenoćiti“, rekla je Branka Rekić, vlasnica Vile Bilogore.

„Jučer je bio B2B dio sajma i dogovorili smo novu suradnju s nekim agencijama, s individualcima, ponude za grupe i turističke programe u Daruvaru. Daruvarske toplice nude zdravstvene programe, turističke programe, obilaske OPG-a. Netko kada dođe kod nas zaista može 10 dana uživati“, istaknuo je Miran Husak, voditelj prodaje Daruvarskih toplica.

„Ovom prilikom želimo predstaviti našu Uskrsnu priču koja će uskoro početi, 12. travnja. S obzirom da je Uskrsna priča puno manje poznata nego što je Božićna priča ovo nam je prilika da ju predstavimo i da ljudi saznaju za nju te da posjetitelji dođu u velikom broju kao što dolaze na Božićnu priču. Ovo je odlična prilika i jako nam je drago što nam je Županija pružila takvu mogućnost da sudjelujemo na ovom sajmu i predstavimo sve što imamo“, naglasila je Tea Belavić, voditeljica marketinga Salajland.

„Ovo nam puno znači zato što nam je cilj privući što više zagrebačke publike s obzirom da mi njima nismo daleko,a imamo i nove ponude konjičkog turizma i programe za jahaće kampove mladih preko ljeta i vikend ponude baš za turiste koji se bave jahanjem. Tako da nam je ove godine to fokus,  a isto tako tu su i razgovori s agencijama vezano za dovođenje grupa turista i to ne samo kod nas nego jedna objedinjena ponuda svih obiteljskih gospodarstava u našoj blizini“, pojasnila je Tajana Kesić Šapić iz Izletišta i vinotočja Vinia.

„U Bjelovarsko-bilogorskoj županiji konjički turizam je dosta popularan. No, mi smo uz turizam, opredijeljeni na daljinsko jahanje koje se iz godine u godinu sve više popularizira što i doprinosi razvoju turizma u našoj županiji“, rekao je Nino Radošević, član konjičkog kluba Vinia.

Izložbeni prostor Turističke zajednice BBŽ i naše izlagače u subotu je posjetio župan, ujedno i predsjednik županijske Turističke zajednice Damir Bajs: „Ne samo da mi predstavljamo turizam županije i sve atrakcije i ono što se kod nas dešava nego to čine i svi oni koji se bave turizmom. Mene veseli to što ovaj sajam ima i B2B varijantu, razgovore direktno s agencijama i zainteresiranima te da je to iskorišteno. Mi nismo propustili priliku da prezentiramo ukupnost naše turističke ponude koja je široka,a županija iz godine u godinu je pri vrhu kada govorimo o porastu dolazaka i noćenja. Da bi nastavili takvim trendom moramo se prezentirati i naše mjesto je ovdje“, naglasio je župan Bajs.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Sajam turizma Place2go
Sajam turizma Place2go
Sajam turizma Place2go
Sajam turizma Place2go
Sajam turizma Place2go
Sajam turizma Place2go
Sajam turizma Place2go
Sajam turizma Place2go
Sajam turizma Place2go
Sajam turizma Place2go
Sajam turizma Place2go
Sajam turizma Place2go
Sajam turizma Place2go
Sajam turizma Place2go
Sajam turizma Place2go
Sajam turizma Place2go
Sajam turizma Place2go
Sajam turizma Place2go
Sajam turizma Place2go
Sajam turizma Place2go
Sajam turizma Place2go
Sajam turizma Place2go
Sajam turizma Place2go
Sajam turizma Place2go
Sajam turizma Place2go
Sajam turizma Place2go
Sajam turizma Place2go
Sajam turizma Place2go
Sajam turizma Place2go
Sajam turizma Place2go
Sajam turizma Place2go
Sajam turizma Place2go
Sajam turizma Place2go
Sajam turizma Place2go
Sajam turizma Place2go
Sajam turizma Place2go
Sajam turizma Place2go
Sajam turizma Place2go
Sajam turizma Place2go
Sajam turizma Place2go
Sajam turizma Place2go
Sajam turizma Place2go
Sajam turizma Place2go
Sajam turizma Place2go
Sajam turizma Place2go
Sajam turizma Place2go
Sajam turizma Place2go
Sajam turizma Place2go
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a