• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2020.
Listopad
12

VOZNI PARK DOMA ZDRAVLJA BBŽ OBNOVLJEN S DVA NOVA SANITETSKA VOZILA

Bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs, u prisustvu ravnateljice Doma zdravlja BBŽ Ljubice Čaić uručio je ključeve 2 nova sanitetska vozila za potrebe Doma zdravlja Bjelovarsko-bilogorske županije čija vrijednost iznosi 622.380 kuna.
Predaja novih vozila Domu zdravlja BBŽ

Dom zdravlja Bjelovarsko-bilogorske županije, u suradnji s Bjelovarsko-bilogorskom županijom,  redovito zanavlja svoj vozni park sukladno mogućnostima i potrebama.

S dva nova, županijski Dom zdravlja trenutno raspolaže sa 32 sanitetska vozila, a svako od njih godišnje prijeđe i do 70 000 kilometara. Stoga, potreba za njihovim  zanavljanjem postoji svake godine kako bi sigurnost pacijenata i zaposlenika Doma zdravlja bila na najvišoj razini.

Također, nabavom novih i potpuno opremljenih vozila osigurava se i udobnost u prijevozu pacijenata kao i smanjenje broja popravaka sanitetskih vozila.

„Jako smo zadovoljni s novim vozilima, a i oprema je vrhunska. Godišnje napravimo oko 70 tisuća kilometara. Vozim na relaciji Daruvar-Bjelovar, a najviše za Zagreb“, rekao je vozač Mario Čihak.

„Dobili smo nova vozila, imaju pet sjedećih mjesta i jedno ležeće. Do sada su bila tri sjedeća i jedno ležeće tako da imamo mogućnost prijevoza više osoba. Godišnje se napravi između 60 000 i 80 000 kilometara i potrebno je zanavljanje vozila svake tri godine. Novim vozilima omogućuje se i bolja usluga za naše pacijente“, istaknuo je vozač Željko Ćurić.


Podsjetimo, prije nekoliko mjeseci vozni park Doma zdravlja Bjelovarsko-bilogorske županije postao je bogatiji i za tri nova vozila za potrebe patronažne službe vrijedna 231 000 kuna tako da je ukupno u obnavljanje voznog parka Doma zdravlja BBŽ ove godine uloženo 853 tisuće kuna.

Povećanje skrbi i bolji standard liječenja u Domu zdravlja Bjelovarsko-bilogorske županije ne očituje se samo kroz brigu obnove voznog parka, već i kroz pojačana ulaganja osnivača Doma zdravlja, Bjelovarsko-bilogorske županije. Tako su tijekom prošlih godina obnovljene sve ambulante Doma zdravlja na području naše županije.

Nakon toga uslijedila je obnova i ulaganje u opremu četiri velika Doma zdravlja u Čazmi, Daruvaru, Grubišnom Polju i Garešnici putem europskog projekta „Za zdravlje Bjelovarsko-bilogorske županije“ i samih sredstava Bjelovarsko-bilogorske županije ukupno vrijednog 13.5 milijuna kuna.

Ulaganje u primarnu i sekundarnu zdravstvenu zaštitu, čija se iznimna važnost pokazala i tijekom pandemije koronavirusa, jedan je od prioriteta Bjelovarsko-bilogorske županije koja brine o tome da naši liječnici imaju adekvatne uvjete za rad i odgovarajuću potrebnu opremu.

„Zanavljanje vozila jako puno znači za stanovnike naše županije. Dom zdravlja ima 12 timova sanitetskog prijevoza, što znači 24 vozača i 24 tehničara. Voze po cijeloj Hrvatskoj. Vozni park se mora zanavljati svake godine jer vozila godišnje prijeđu veliki broj kilometara“, naglasila je ravnateljica Doma zdravlja BBŽ Ljubica Čaić.

„Investiranje u sigurnost naših pacijenata te naših vozača jedan je od ključnih elemenata. Ove godine nabavljeno je pet vozila, tri za patronažnu službu i dva sanitetska. Kada govorimo o sanitetskim vozilima, ona su upravo sada prijeko potrebna. Naime, u borbi protiv korone, vozači i timovi koji su sa njima pomažu u prijevozu pacijenata koji imaju COVID-19. Stoga, nastavit ćemo neprekidno ulaganje“, rekao je župan Damir Bajs.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Predaja novih vozila Domu zdravlja BBŽ
Predaja novih vozila Domu zdravlja BBŽ
Predaja novih vozila Domu zdravlja BBŽ
Predaja novih vozila Domu zdravlja BBŽ
Predaja novih vozila Domu zdravlja BBŽ
Predaja novih vozila Domu zdravlja BBŽ
Predaja novih vozila Domu zdravlja BBŽ
Predaja novih vozila Domu zdravlja BBŽ
Predaja novih vozila Domu zdravlja BBŽ
Predaja novih vozila Domu zdravlja BBŽ
Predaja novih vozila Domu zdravlja BBŽ
Predaja novih vozila Domu zdravlja BBŽ
Predaja novih vozila Domu zdravlja BBŽ
Predaja novih vozila Domu zdravlja BBŽ
Predaja novih vozila Domu zdravlja BBŽ
Predaja novih vozila Domu zdravlja BBŽ
Predaja novih vozila Domu zdravlja BBŽ
Predaja novih vozila Domu zdravlja BBŽ
Predaja novih vozila Domu zdravlja BBŽ
Predaja novih vozila Domu zdravlja BBŽ
Predaja novih vozila Domu zdravlja BBŽ
Predaja novih vozila Domu zdravlja BBŽ
Predaja novih vozila Domu zdravlja BBŽ
Predaja novih vozila Domu zdravlja BBŽ
Predaja novih vozila Domu zdravlja BBŽ
Predaja novih vozila Domu zdravlja BBŽ
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a