• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2018.
Kolovoz
14

ZAMJENICA ŽUPANA BOJANA HRIBLJAN PRIMILA ČLANOVE ŠAHOVSKOG KLUBA „IVAN DVORŽAK“

Zamjenica bjelovarsko-bilogorskog župana Bojana Hribljan primila je članove Šahovskog kluba za rad s mladima „Ivan Dvoržak“ iz Zrinskog Topolovca. Riječ je o šahovskom klubu osnovanom 2003.godine. U nepunih 15 godina postojanja osvojili su 20 pehara na raznim državnim natjecanjima, te 1 zlatni pehar s Prvenstva EU do 10 godina u Austriji.
U Bjelovarsko-bilogorskoj županiji održan prijem za članove Šahovskog kluba Ivan Dvoržak

Treba istaknuti i uspjehe školske šahovske družine Mrav, koja djeluje pri OŠ Rovišće, a koja je 15 godina zaredom osvajala prva mjesta na županijskim natjecanjima u obje konkurencije (djevojčice i dječaci).  ).  Također, ono čime su u klubu ponosni je i osnivanje Prve hrvatske kadetske lige, kojem su upravo oni bili domaćini.

Klub je do sada organizirao 175 mjesečnih turnira „Gospodari mjeseca“ s 1008 sudionika iz 14 zemalja. Taj projekt je jedinstven u svijetu jer predstavlja svojevrsni sajam generacija, od velemajstora do šahovskih nada.

Nakon stalnih smjena generacija i osvojenih trofeja iz svih liga u kojima je klub nastupao, očekuju ih i novi projekti.  Sveukupno je do sada u školi preko 400 djece naučilo igrati šah,a najbolji od njih su osvojili 20 državnih pehara. Da je njihov model rada itekako dobar dokazuje i podatak da su upravo po njemu počeli raditi i klubovi u Crikvenici, Međimurju, Podravini i Istri.

„ Ono zbog čega smo pozvali članove kluba su izuzetni rezultati koje ostvaruju. Ti rezultati nisu samo na  nacionalnoj razini već su tu i međunarodni uspjesi. Ono što je najpoznatije su „Gospodari mjeseca“, brzopotezni serijal koji se održava kao jedno od najmasovnijih okupljanja i sportskih druženja. Izuzetna mi je čast što ste došli, drago mi je da smo vas ugostili i da šah dobije ono mjesto koje zaslužuje“, istaknula je zamjenica župana Bojana Hribljan.
„Oko ovog malog šahovskog kluba je ispleteno puno dobrih slučajnosti i jedna od njih je u Bjelovrsko-bilogorskoj županiji. Prije  osnutka kluba sjedili smo u ovom istom objektu i razgovarali s gospodinom Damirom Bajsom. Tad smo imali malu nadarenu školsku šahovsku ekipu koja je trenirala u školskom društvu Mrav i djeca su igrala za klubove iz susjedne županije. Tad nas je gospodin župan ohrabrio da osnujemo klub. U početku nam je bilo bitno dokazati da vrijedimo, da u bogatom kolopletu sportova naše županije i mi nešto značimo. Hrvoje Dragić je krajem srpnja u Garešnici postao novi prvak naše županije do 15 godina, iako je tek 2006.godište. Laura Lukinović je prvakinja susjedne županije do 11 godina, a Ema Habek je kapetanica školske ekipe koja je 15 godina zaredom dvostruki prvak županije. Moramo se posebno zahvaliti i gospodinu županu i ljudima koji vode sport, ova Županija preko svojih objektivnih mogućnosti i energija pomaže sport, tridesetak vrijednih disciplina i stotinjak najmanje vrijednih kolektiva. To je doista bogatstvo i zato mi nastojimo u tom mozaiku biti vrijedan kamenčić“, rekao je trener kluba Vlado Karagić.

„ Svako dijete podržavam i veselim se svačijem uspjehu, medalji, pehar kad osvoje. Mi smo jedna mala ekipa, ali jako uspješni“, rekla je Ivka Lukinović, pomoćnica glavnog tajnika kluba.

„Treniram šah oko 6 godina,  volim igrati šah, imam već puno nagrada. Imam puno prijatelja u klubu i to me još više veže za šah“, kazala  je članica kluba Ema Habek.

„Igram šah već tri godine. Mama mi je pokazala i od tada mi je šah zabavan i zanimljiv“, rekla je na prijemu  Laura Lukinović.

„Jako volim igrati šah. Mislim da onaj koji igra šah samo zbog nagrada bi ga trebao prestati igrati, smije se igrati samo ako to voliš. Jako volim šah. U školi sam saznao za klub i idem na svaki trening“, istaknuo je na prijemu član kluba Hrvoje Dragić.

 

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
U Bjelovarsko-bilogorskoj županiji održan prijem za članove Šahovskog kluba Ivan Dvoržak
U Bjelovarsko-bilogorskoj županiji održan prijem za članove Šahovskog kluba Ivan Dvoržak
U Bjelovarsko-bilogorskoj županiji održan prijem za članove Šahovskog kluba Ivan Dvoržak
U Bjelovarsko-bilogorskoj županiji održan prijem za članove Šahovskog kluba Ivan Dvoržak
U Bjelovarsko-bilogorskoj županiji održan prijem za članove Šahovskog kluba Ivan Dvoržak
U Bjelovarsko-bilogorskoj županiji održan prijem za članove Šahovskog kluba Ivan Dvoržak
U Bjelovarsko-bilogorskoj županiji održan prijem za članove Šahovskog kluba Ivan Dvoržak
U Bjelovarsko-bilogorskoj županiji održan prijem za članove Šahovskog kluba Ivan Dvoržak
U Bjelovarsko-bilogorskoj županiji održan prijem za članove Šahovskog kluba Ivan Dvoržak
U Bjelovarsko-bilogorskoj županiji održan prijem za članove Šahovskog kluba Ivan Dvoržak
U Bjelovarsko-bilogorskoj županiji održan prijem za članove Šahovskog kluba Ivan Dvoržak
U Bjelovarsko-bilogorskoj županiji održan prijem za članove Šahovskog kluba Ivan Dvoržak
U Bjelovarsko-bilogorskoj županiji održan prijem za članove Šahovskog kluba Ivan Dvoržak
U Bjelovarsko-bilogorskoj županiji održan prijem za članove Šahovskog kluba Ivan Dvoržak
U Bjelovarsko-bilogorskoj županiji održan prijem za članove Šahovskog kluba Ivan Dvoržak
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a