• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2018.
Listopad
26

ZAMJENIK ŽUPANA NEVEN ALIĆ NA OBILJEŽAVANJU DANA OPĆINE KONČANICA

Zamjenik bjelovarsko-bilogorskog župana Neven Alić sudjelovao je prošloga petka, 26.listopada, na obilježavanju Dana Općine Končanica te proslavi 25.godišnjice osnivanja Općine.
Obilježavanje Dana Općine Končanica

U sklopu obilježavanja Dana Općine Končanica svečano je otvoreno spomen obilježje poginulim i nestalim hrvatskim braniteljima. Nakon toga, u tamošnjem Češkom domu održana je svečana sjednica Općinskog vijeća. Tom prilikom zamjenik župana Neven Alić istaknuo je projekte koje Bjelovarsko-bilogorska županija provodi na području općine.

„Jedan od najznačajnijih projekata je gradnja novog Obrazovnog centra u Tkonu na otoku Pašmanu.  Naime, na zemljištu koje je u vlasništvu češke osnovne škole Josipa Ružičke planira se izgradnja dva objekta, jednog za smještaj, te drugog koji predviđa sve ostale potrebne prostorije za realizaciju obrazovnih programa. Upravo novi centar omogućit će organizaciju raznih seminara, škola u prirodi, škola plivanja itd. Za predviđeni novi Obrazovni centar ishođen je glavni projekt, a u skoro vrijeme očekuje se i izdavanje građevinske dozvole. Nakon toga otvara se mogućnost prekogranične suradnje Bjelovarsko-bilogorske županije i češke Plzenske županije da zajednički projekt izgradnje obrazovnog centra u Tkonu kandidiraju na europske fondove. Inače, projekt je vrijedan 4 milijuna eura.

I dok je izgradnja Obrazovnog centra u Tkonu pred nama, neki projekti su već završeni. Pri tome mislim na obnovu vaše ambulante koja je jedna od 39 zdravstvenih ustanova s područja naše županije koje su u protekle dvije godine kompletno obnovljene,a sve s ciljem da jednak standard u zdravstvu imaju svi građani naše županije,a gdje je naglasak stavljen na primarnu zdravstvenu zaštitu gdje naši pacijenti ostvaruju prvi kontakt s liječnikom“, istaknuo je na svečanoj sjednici Općinskog vijeća zamjenik župana Neven Alić.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Obilježavanje Dana Općine Končanica
Obilježavanje Dana Općine Končanica
Obilježavanje Dana Općine Končanica
Obilježavanje Dana Općine Končanica
Obilježavanje Dana Općine Končanica
Obilježavanje Dana Općine Končanica
Obilježavanje Dana Općine Končanica
Obilježavanje Dana Općine Končanica
Obilježavanje Dana Općine Končanica
Obilježavanje Dana Općine Končanica
Obilježavanje Dana Općine Končanica
Obilježavanje Dana Općine Končanica
Obilježavanje Dana Općine Končanica
Obilježavanje Dana Općine Končanica
Obilježavanje Dana Općine Končanica
Obilježavanje Dana Općine Končanica
Obilježavanje Dana Općine Končanica
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a