• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2020.
Veljača
18

ŽUPAN DAMIR BAJS URUČIO ŠKOLSKO-SPORTSKIM DRUŠTVIMA S PODRUČJA ŽUPANIJE POKLON BONOVE ZA KUPNJU POTREBNE OPREME U IZNOSU OD 38 TISUĆA KUNA

Bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs i predsjednik Školsko-sportskog saveza Bjelovarsko-bilogorske županije Dražen Milaković uručili su poklon bonove školsko-sportskim društvima s područja naše županije.
Podjela poklon bonova školsko-sportskim društvima s područja Bjelovarsko-bilogorske županije

 Poklon bonove u ukupnom iznosu od 38 000 kuna dobilo je 38 školsko-sportskih društava iz 25 osnovnih i 13 srednjih škola s područja Bjelovarsko-bilogorske županije koje će moći iskoristiti za kupnju sportske opreme koja im je potrebna.

Inače, Savez školskih športskih društava Bjelovarsko-bilogorske županije okuplja sva školska sportska društva koja djeluju u školama na području Bjelovarsko-bilogorske županije i grada Bjelovara.

Oko 3000 učenika županijskih škola sudjeluje u natjecanjima koje organizira Savez,a naši učenici redovito postižu zapažene rezultate i na državnim natjecanjima. Osim toga,  Savez provodi projekte u suradnji s Hrvatskim školskim sportskim savezom kao krovnom organizacijom na nivou Republike Hrvatske.

To su projekti "Univerzalne sportske škole" koje provode učitelji tjelesne i zdravstvene kulture za učenike od 1. do 4. razreda , zatim projekt "Vježbaonica" za učenike od 5. do 8. razreda osnovnih škola i učenike srednjih škola, projekt "Vrtim zdravi film" za učenike 7. razreda putem kojeg ih se educira o pravilnoj prehrani te projekt "Nogomet u škole" u suradnji s Hrvatskim nogometnim savezom.

Planovi Saveza za ovu godinu su organiziranje Županijskog školskog sportskog dana u mjesecu svibnju gdje bi se sve škole koje sudjeluju u projektima predstavile sa svojim učenicima i voditeljima.

U planu je i osnivanje Županijskog kineziološkog saveza kao udruge koja bi provodila edukaciju profesora tjelesne i zdravstvene kulture i pomagala sportskim klubovima u edukaciji trenera koji rade u našoj županiji.

Osnovni izvor financiranja Saveza školskih športskih društava je Bjelovarsko-bilogorska koja je ove godine za njihov rad izdvojila 325 tisuća kuna.

Inače, Bjelovarsko-bilogorska županija ove će godine za potrebe sporta i rekreacije iz proračuna izdvojiti 2,6 milijuna kuna i to za rad Športske zajednice naše županije, Saveza školsko športskih društava, Športskog saveza invalida, Saveza izviđača, Zajednice tehničke kulture te za ostale športske aktivnosti.

„Uz dobro poslovanje i potporu Bjelovarsko – bilogorske županije, savez je imao sredstava za kupnju poklon kartica u iznosu od tisuću kuna za školsko – sportska društva koja sudjeluju u našem radu, odnosno županijskim natjecanjima koje mi organiziramo. Profesori će na taj način moći odabrati potrebnu sportsku opremu, rekvizite i slično. Od prije dvije godine, svi prvaci županijskih natjecanja sudjeluju na državnim natjecanjima koje organizira Hrvatski športski savez. Na taj način svake godine imamo puno predstavnika naše županije. Poklon bonovi će svakako poboljšati uvjete rada, kako bi rezultati učenika koji nas predstavljaju bili još bolji i kvalitetniji“, rekao je Dražen Milaković, predsjednik Saveza školsko sportskih društava BBŽ-a.
„Županu zahvaljujem na trudu i zalaganju koje usmjerava prema sustavu odgoja i obrazovanja, kao i radu školsko – sportskih društava. Svi mi koji već godinama radimo u tom sustavu jako dobro znamo koliko je vrijedan svaki oblik pomoći. Da bismo podigli kvalitetu našeg rada, svaki doprinos nam je od velike važnosti. Djeca su najvažnija, ona su u fokusu i predstavljaju našu budućnost“, istaknula je ravnateljica OŠ Štefanje Vesna Pavlinec – Kolarić.

„Drago mi je što smo se danas okupili u svrhu promicanja i razvoja sporta u našoj županiji. Drago mi je što se Županija uključila u opremanje naših školsko-sportskih klubova na način da sami mogu odabrati ono što im je najpotrebnije i najosnovnije da bi nastavu tjelesne i zdravstvene kulture i sve sportske izvannastavne aktivnosti učinili zanimljivijim i pristupačnijim djeci. Hvala Županiji na tome“, rekao je ravnatelj Češke osnovne škole Končanica, Jaromir Vrabec.

„Prema svim izlaganjima, vidljivo je da se vodi briga o školstvu, potrebama učenika, kao i profesora. Posebno bih naglasio energetsku obnovu škola koja itekako podiže kvalitetu rada svih sudionika u procesu obrazovanju. To možemo zahvaliti Bjelovarsko – bilogorskoj županiji, županu i njegovim suradnicima“, zahvalio je ravnatelj OŠ Trnovitički Popovac, Stjepan Popić.

„Ovaj način suradnje i osnaživanja našega rada je itekako pohvalan. Darovani iznos će nam zaista koristiti i nastojat ćemo ga utrošiti na što bolji način. Vjerujem da će se ovakva suradnja nastaviti i dalje, prvenstveno za dobrobit svih učenika i djece“, poručila je v.d. ravnateljica II. OŠ Bjelovar Vlatka Ileković.

„Županu se zahvaljujem za sva ulaganja u školstvo. Vjerujte mi, kroz razgovor s kolegama iz drugih gradova i županija, primjerice Zagreba, vidljivo je kako se susreću s brojnim problemima i preprekama. Mnogi od tih problema za nas su na svu sreću prava nepoznanica i mislim da zbog toga možemo biti iznimno sretni. Bonovi u iznosu od tisuću kuna možda i jesu simbolični, no vjerujem da će itekako koristiti našim profesorima, učenicima i školsko – sportskim društvima“, rekla je ravnateljica Gimnazije Daruvar Romana Herout.

„Svake godine se trudimo povećati sredstva namijenjena našim školsko – sportskim društvima. U 2020. u proračunu imamo 2,6 milijuna za Športsku zajednicu BBŽ. Iznos je gotovo tri puta veći od iznosa koji sam zatekao prije šest godina. Sport ne mora biti vezan samo za športsko društvo izvan škole. Stoga, aktivnosti koje postoje u našem Savezu omogućuju velikom broju djece da imaju priliku baviti se sportom na licu mjesta, u samoj školi. Sport je sastavni dio škole, a upravo marljivi rad brojnih profesora to dokazuje. Profesori su oni koji djecu potiču, motiviraju i usmjeravaju“ rekao je župan Damir Bajs i dodao kako je Bjelovarsko – bilogorska županija druga u Republici Hrvatskoj po povlačenju sredstava za razvoj školstva te kako je cilj konstantnog ulaganja u školstvo stvaranje kvalitetnog okruženja i standarda 21. stoljeća, kako za učenike, tako i za profesore te učitelje.
 

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Podjela poklon bonova školsko-sportskim društvima s područja Bjelovarsko-bilogorske županije
Podjela poklon bonova školsko-sportskim društvima s područja Bjelovarsko-bilogorske županije
Podjela poklon bonova školsko-sportskim društvima s područja Bjelovarsko-bilogorske županije
Podjela poklon bonova školsko-sportskim društvima s područja Bjelovarsko-bilogorske županije
Podjela poklon bonova školsko-sportskim društvima s područja Bjelovarsko-bilogorske županije
Podjela poklon bonova školsko-sportskim društvima s područja Bjelovarsko-bilogorske županije
Podjela poklon bonova školsko-sportskim društvima s područja Bjelovarsko-bilogorske županije
Podjela poklon bonova školsko-sportskim društvima s područja Bjelovarsko-bilogorske županije
Podjela poklon bonova školsko-sportskim društvima s područja Bjelovarsko-bilogorske županije
Podjela poklon bonova školsko-sportskim društvima s područja Bjelovarsko-bilogorske županije
Podjela poklon bonova školsko-sportskim društvima s područja Bjelovarsko-bilogorske županije
Podjela poklon bonova školsko-sportskim društvima s područja Bjelovarsko-bilogorske županije
Podjela poklon bonova školsko-sportskim društvima s područja Bjelovarsko-bilogorske županije
Podjela poklon bonova školsko-sportskim društvima s područja Bjelovarsko-bilogorske županije
Podjela poklon bonova školsko-sportskim društvima s područja Bjelovarsko-bilogorske županije
Podjela poklon bonova školsko-sportskim društvima s područja Bjelovarsko-bilogorske županije
Podjela poklon bonova školsko-sportskim društvima s područja Bjelovarsko-bilogorske županije
Podjela poklon bonova školsko-sportskim društvima s područja Bjelovarsko-bilogorske županije
Podjela poklon bonova školsko-sportskim društvima s područja Bjelovarsko-bilogorske županije
Podjela poklon bonova školsko-sportskim društvima s područja Bjelovarsko-bilogorske županije
Podjela poklon bonova školsko-sportskim društvima s područja Bjelovarsko-bilogorske županije
Podjela poklon bonova školsko-sportskim društvima s područja Bjelovarsko-bilogorske županije
Podjela poklon bonova školsko-sportskim društvima s područja Bjelovarsko-bilogorske županije
Podjela poklon bonova školsko-sportskim društvima s područja Bjelovarsko-bilogorske županije
Podjela poklon bonova školsko-sportskim društvima s područja Bjelovarsko-bilogorske županije
Podjela poklon bonova školsko-sportskim društvima s područja Bjelovarsko-bilogorske županije
Podjela poklon bonova školsko-sportskim društvima s područja Bjelovarsko-bilogorske županije
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a