• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2021.
Lipanj
29

ŽUPAN MARKO MARUŠIĆ POTPISAO 11 UGOVORA O DODJELI SUBVENCIJA LIJEČNICIMA I MEDICINSKOM OSOBLJU

Bjelovarsko-bilogorski župan Marko Marušić potpisao je ugovore o dodjeli subvencija liječnicima i medicinskom osoblju u okviru programa „Za najveću vrijednost zdravstvenog sustava-liječnike i medicinsko osoblje“.
Potpis ugovora s liječnicima i medicinskim osobljem

Riječ je o potporama Bjelovarsko-bilogorske županije za zadržavanje i privlačenje liječnika i medicinskog osoblja za rad u zdravstvenim ustanovama na području županije koje podrazumijevaju sufinanciranje stambenih kredita, sufinanciranje troškova podstanarstva te sufinanciranje stručnog usavršavanja i doškolovanja od strane Bjelovarsko-bilogorske županije.

„Nastavljamo s ovom dobrom mjerom. Ono što sam komunicirao prije, što je dobro treba dalje njegovati, što nije dobro treba mijenjati, ali ova mjera je svakako jedna od onih stvari koje apsolutno pozdravljam. U cijeloj Hrvatskoj problem je stručnog kadra na što ni mi kao županija sigurno nismo imuni. Još jednom vam zahvaljujem što ste aplicirali na ove mjere i nadam se da ćete ostati raditi u našoj županiji. Drago mi je danas ovdje vidjeti mlade osobe i mislim da je to bogatstvo kako svih nas tako i naše Bjelovarsko-bilogorske županije“, rekao je župan Marušić i dodao kako je od 2018. godine kada je raspisan Javni poziv za liječnike i medicinsko osoblje do danas iz županijskog proračuna ukupno isplaćeno 2.6 milijuna kuna.

„Manjak zdravstvenih djelatnika osobito u ruralnim sredinama jedan je od gorućih problema. No, problem je to koji se ne može riješiti preko noći, ali ova mjera sigurno pridonosi tome da imamo što više liječnika i medicinskog osoblja na području naše županije“, istaknuo je župan Marušić poželjevši potpisnicima ugovora što više uspjeha u radu.

Ugovori su potpisani s 11 zdravstvenih djelatnika, a jedna od njih je Anamarija Čurlić, dr.med. iz Daruvarskih toplica: „Prijavila sam se na mjeru subvencije troškova podstanarstva. Inače, nisam rodom iz Bjelovarsko-bilogorske županije. U travnju sam se doselila u Daruvar gdje sam počela raditi u Daruvarskim toplicama. Pri odluci o preseljenju u Daruvar, osim prekrasne zdravstvene ustanove i radnog kolektiva, apsolutno je veliki faktor bila i ova mjera. Zahvaljujem Bjelovarsko-bilogorskoj županiji i podržavam daljnje poticanje dolaska zdravstvenih djelatnika u županiju.“

Treba istaknuti kako je ukupno do sada potpisano 156 ugovora s liječnicima i medicinskim osobljem.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Potpis ugovora s liječnicima i medicinskim osobljem
Potpis ugovora s liječnicima i medicinskim osobljem
Potpis ugovora s liječnicima i medicinskim osobljem
Potpis ugovora s liječnicima i medicinskim osobljem
Potpis ugovora s liječnicima i medicinskim osobljem
Potpis ugovora s liječnicima i medicinskim osobljem
Potpis ugovora s liječnicima i medicinskim osobljem
Potpis ugovora s liječnicima i medicinskim osobljem
Potpis ugovora s liječnicima i medicinskim osobljem
Potpis ugovora s liječnicima i medicinskim osobljem
Potpis ugovora s liječnicima i medicinskim osobljem
Potpis ugovora s liječnicima i medicinskim osobljem
Potpis ugovora s liječnicima i medicinskim osobljem
Potpis ugovora s liječnicima i medicinskim osobljem
Potpis ugovora s liječnicima i medicinskim osobljem
Potpis ugovora s liječnicima i medicinskim osobljem
Potpis ugovora s liječnicima i medicinskim osobljem
Potpis ugovora s liječnicima i medicinskim osobljem
Potpis ugovora s liječnicima i medicinskim osobljem
Potpis ugovora s liječnicima i medicinskim osobljem
Potpis ugovora s liječnicima i medicinskim osobljem
Potpis ugovora s liječnicima i medicinskim osobljem
Potpis ugovora s liječnicima i medicinskim osobljem
Potpis ugovora s liječnicima i medicinskim osobljem
Potpis ugovora s liječnicima i medicinskim osobljem
Potpis ugovora s liječnicima i medicinskim osobljem
Potpis ugovora s liječnicima i medicinskim osobljem
Potpis ugovora s liječnicima i medicinskim osobljem
Potpis ugovora s liječnicima i medicinskim osobljem
Potpis ugovora s liječnicima i medicinskim osobljem
Potpis ugovora s liječnicima i medicinskim osobljem
Potpis ugovora s liječnicima i medicinskim osobljem
Potpis ugovora s liječnicima i medicinskim osobljem
Potpis ugovora s liječnicima i medicinskim osobljem
Potpis ugovora s liječnicima i medicinskim osobljem
Potpis ugovora s liječnicima i medicinskim osobljem
Potpis ugovora s liječnicima i medicinskim osobljem
Potpis ugovora s liječnicima i medicinskim osobljem
Potpis ugovora s liječnicima i medicinskim osobljem
Potpis ugovora s liječnicima i medicinskim osobljem
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a